Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember vagyok, ha elválla...

Rossz ember vagyok, ha elvállalom ezt az állást?

Figyelt kérdés

30 N vagyok. Az emúlt 10 évben szinte mindig heti 6-7 napot dolgoztam. Az egyetem mellett is, amint lehetett munkát vállaltam.


Saját háztartásom van, komolyabb hobbira nincsen energiám, szórakozni nem nagyon járunk, néha egy koncert vagy túra...


A szüleim elváltak. A mostani fizetésemnek nagyjából a harmadát hazaadom. Nem kérték, de tudom, hogy ez nagy segítség. A szüleim szeretnék, ha többet segítenék nekik a bevásárlásban, ügyintézésében.


Szívesen megtenném, de már nincsen energiám. Ha meglátogatom a szüleimet, akkor mennek a beszólások, ohg "de korán elalszol!" vagy "De ki vagy merülve".


Persze, kudarcnak élem meg, hogy nem tudok többet segíteni, de már nem megy. A barátom szeretne boldognak látni, de sokszor érzem, hogy annyira le vagyok szívva, hogy nincs erőm poénkodni, elalszom a filmen, amit nézünk, például. Volt, hogy rossz helyen hajtottam le az autópályáról a kocsival, mert annyira robotpilótán voltam.


Most lenne lehetőségem elvállalni egy munkát, ami csak részmunkaidős, de annyit keresnék vele, mint a régi, 8 órás állásommal. Ha vszont picit többet küzdenék, lehetne egy 8 órás munkám, majdnem duplaannyi fizetésért, mint a mostani.


Szeretnák részmunkaidőben dolgozni, és egy picit felszabadulni. Viszont ha ezt a munkát választom, nem fogok tudni többet hazaadni a szüleimnek. Azt sem tudom, megértik-e, hogy attól, hogy ez részmunkaidő, attól még munka, és ott kell lenni azért.

A párommal szemben is egy kompromisszum, amit teszek, mert sokkal kevesebbel tudok beszállni a közösbe, mintha elvállalom a másik munkát.


Ez egy nagyon jó lehetőségnek tűnik, de nem tudom, merjek-e vele élni, vagy csak még rosszabb lesz minden és soha nem tudok kitörni ebből a helyzetből.


Egszerűen nem tudom, mi lesz... Ha gyereket szeretnénk, akkor a nyolc órás pozíciót lenne értelme csinálni 2-3 évig, anyagilag is, viszont így alig látom a páromat.


Így viszont mndenkinek ki leszek szolgáltatva anyagilag.


Ti mit tennétek?


2019. júl. 14. 12:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
77%

Szegény mentálisan van totál kimerülve, egyesek pedig még itt is cs€szegetik, nem elég neki a rokonság.


Válaszd azt amivel boldogabb lennél, szerintem kell neked egy kis szünet különben olyan problémád lehet, amivel tényleg szünetre kényszerülsz. Tapasztaltam, nem lehet mindent egyszerre sajnos :D

Szóval nyugodtan válaszd a félidőset, ha piszkálnak inkabb nem mond el, a párod meg biztos örül majd ha vidámabbnak lát. :)

2019. júl. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
86%

Ki fogsz égni, és ezt nem csak úgy hasra csapva mondom. Rengeteg ember képes kizsigerelni magát a családjáért, aztán 50 évesen már koporsóban viszik...

Nevetséges helyzet számomra, hogy 30 évesen a fizetésed HARMADÁT odaadod a szüleidnek, meg még te futkosol hozzájuk mindent intézni. A saját életeddel, a saját jövőddel kéne foglalkoznod, gondolom most már lassan jönne a házasság és/vagy gyerek.


A tanácsom: megmondani mamának és papának, hogy lesznek szívesek behúzni a nadrágszíjat és nekiállni maguknak intézni a dolgaikat. Lehet, sőt kell is őket támogatni, de nem úgy, hogy a kapcsolatod és a jövőbeli családod látja kárát.

2019. júl. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem lennék olyannal együtt,aki a fizetése egy részét haza adja. N
2019. júl. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
78%

mekkora trógerek a szüleid...


én ott kezdeném, hogy többet nem adok pénzt, nem segítek

2019. júl. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
92%
És mégis meddig tervezed, hogy nekik adod a fizud harmadát? Én értem hogy legyen hálás az ember amiért felnevelték, de ŐK vállaltak téged, nem fordítva, szóval gyakorlatilag 0 kötelességed van velük szemben. Ha segíteni akarsz nekik, annyival segíts amennyit tényleg megengedhetsz magadnak. Egyébként meg azt nem gondolod hogy ez kiszúrás a pároddal szemben? Mert gondolom ő nem adja a fizuját az ősöknek.
2019. júl. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
77%
Mielott gyereket vallalsz, szakadj le erzelmileg a szuleidrol. Nincs baj azzal, hogy segitesz, de azt allitod erodon felul segitesz, es nem irsz semmi olyat, ami ezt indokolna. (Pl. kerekesszekesek, vagy egyeb terhelt helyzet) Ennyibol nem akarok messzemeno kovetkezteteseket levonni, de nagyon erdekes kapcsolat lehet ez, hogy a fizetesed harmadat meg 30 evesen haza adod, anelkul, hogy ott laknal.
2019. júl. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
91%

Hogy mivan? Te minek adod haza a fizud harmadát a szüleidnek?

Hogyan alakult ez így egyáltalán?

Hogy van pofájuk elfogadni és még követelőzni?

2019. júl. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
89%

Mi a jóégnek adod haza a fizud harmadát? Még szép, hogy ki vagy készülve, a szüleid élősködők, elszedik a pénzed és csicskáztatnak.

Kezdésnek elzárnám a pénzcsapot, váltanék egy időre a részmunkaidőre, találnék egy hobbit, több időt töltenék a párommal, majd ha mentálisan kicsit helyrejöttem visszamennék teljes munkaidőbe és azt a pénzt amit korábban a szüleim szórakoztatására költöttem magamra, a páromra és a tervezett babaprojektre fordítanám.

2019. júl. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
94%
lehet én vagyok a hülye, de ha most jól értem lenne egy olyan meló ami bár részmunkaidő de UGYANANNYI pénzt keresnél mint a régi állásoddal, mégis azt írod így már nem tudnál a közösbe adni és a szülőknek se tudnál küldeni. Ha a pénz mennyisége nem változna akkor most miért nem tudnál beadni továbbra is a közösbe? szüleidnek meg NE küldj ennyit a fizetésedből, ha van keresetük (akár nyugdíj) oldják meg maguk. Kétharmadot hazaküldeni ugyanis szerintem túlzás...
2019. júl. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 babyboom567 ***** válasza:
90%

Ha csak vajas kenyérre, vagy csak csupasz kenyérre telne egész hónapban, akkor sem tudnám elképzelni,hogy a KÜLÖN ÉLŐ 30 ÉVES FELNŐTT gyerekemtől vegyem el a pénzt.

Az a pénz ,amit a gyerekem keres meg, az AZ Ő SAJÁT jövőjének az építéséhez kell. Én mint szülő , azt szeretném, hogy a gyerekem tanuljon dolgozzon, és érjen el többet mint én, legyen könnyebb élete.Ha elveszem a pénzét azzal elveszem a könnyebb jövőjét.

2019. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!