Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember vagyok, ha elválla...

Rossz ember vagyok, ha elvállalom ezt az állást?

Figyelt kérdés

30 N vagyok. Az emúlt 10 évben szinte mindig heti 6-7 napot dolgoztam. Az egyetem mellett is, amint lehetett munkát vállaltam.


Saját háztartásom van, komolyabb hobbira nincsen energiám, szórakozni nem nagyon járunk, néha egy koncert vagy túra...


A szüleim elváltak. A mostani fizetésemnek nagyjából a harmadát hazaadom. Nem kérték, de tudom, hogy ez nagy segítség. A szüleim szeretnék, ha többet segítenék nekik a bevásárlásban, ügyintézésében.


Szívesen megtenném, de már nincsen energiám. Ha meglátogatom a szüleimet, akkor mennek a beszólások, ohg "de korán elalszol!" vagy "De ki vagy merülve".


Persze, kudarcnak élem meg, hogy nem tudok többet segíteni, de már nem megy. A barátom szeretne boldognak látni, de sokszor érzem, hogy annyira le vagyok szívva, hogy nincs erőm poénkodni, elalszom a filmen, amit nézünk, például. Volt, hogy rossz helyen hajtottam le az autópályáról a kocsival, mert annyira robotpilótán voltam.


Most lenne lehetőségem elvállalni egy munkát, ami csak részmunkaidős, de annyit keresnék vele, mint a régi, 8 órás állásommal. Ha vszont picit többet küzdenék, lehetne egy 8 órás munkám, majdnem duplaannyi fizetésért, mint a mostani.


Szeretnák részmunkaidőben dolgozni, és egy picit felszabadulni. Viszont ha ezt a munkát választom, nem fogok tudni többet hazaadni a szüleimnek. Azt sem tudom, megértik-e, hogy attól, hogy ez részmunkaidő, attól még munka, és ott kell lenni azért.

A párommal szemben is egy kompromisszum, amit teszek, mert sokkal kevesebbel tudok beszállni a közösbe, mintha elvállalom a másik munkát.


Ez egy nagyon jó lehetőségnek tűnik, de nem tudom, merjek-e vele élni, vagy csak még rosszabb lesz minden és soha nem tudok kitörni ebből a helyzetből.


Egszerűen nem tudom, mi lesz... Ha gyereket szeretnénk, akkor a nyolc órás pozíciót lenne értelme csinálni 2-3 évig, anyagilag is, viszont így alig látom a páromat.


Így viszont mndenkinek ki leszek szolgáltatva anyagilag.


Ti mit tennétek?


2019. júl. 14. 12:39
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
74%
" A párommal szemben is egy kompromisszum, amit teszek, mert sokkal kevesebbel tudok beszállni a közösbe, mintha elvállalom a másik munkát." ne adj haza pénzt, és be tudsz szállni ugyanannyival! Pofámról lesülne a bőr, ha néma rezsi felét fizetném. Biztos nem adnék haza egy petákot sem, főleg ha nem kérték.
2019. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
84%

Sürgősen állj a sarkadra, zárd el a pénzcsapot és ne ugorj mindenért nekik!

30 évesen már a saját jövődre kell gondolnod. Gondolom szeretnél gyerekeket. Majd tőlük vonsz meg majd dolgokat, mert a nagyiéknak kell a lové?

A férjem anyja pont ilyen volt. A férjem, mikor megismerkedtünk, egy másik városban dolgozott, majd 200 km- re az anyjáéktól. Minden hónapban tolta haza a pénzt, ha volt pár szabadnapja ment haza, anyósom meg minden elintézni valót neki hagyott meg. 4 hónapja voltunk együtt, mikor programot szerveztünk a születésnapomra. Anyós reggel azzal indított, hogy van egy papír,amit be kellene vinni a MÁK-hoz leadni, mert különben nem kap valami plusz pénzt a következő évben. December 31. volt a határidő, és ez az eset 30.-án volt. ÓlLegalább 1 órás mutatvány volt, mire sorra kerültünk, így a program is jócskán csúszott. Meg volt még pár ilyen, például reggel 6kor kivert minket az ágyból, mikor éjszakára mentem dolgozni, hogy intézzünk el valamit neki, ami egész délelőtt tartott. A férjem szerencsére magától rájött, hogy ez így nem okés, és szépen leépítette őket.

2019. júl. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
61%

Én voltam, az, aki mondta, hogy ha ennyire tátott szájú a kérdező, csoda, hogy csávója van.

Lehet itt szépíteni, de örüljön, hogy ezek után leáll vele valaki, mert én nőként ilyen csávó mellől maximum hónapok után dobbantanék.


Kérdező: ne legyél balek, állj a sarkadra, már régen a saját életedet kéne élned, nem a szüleidet eltartani!

2019. júl. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!