Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők mennyire szólhatnak...

A szülők mennyire szólhatnak bele a felnőtt gyerekük életébe?

Figyelt kérdés

Szülői és ,,gyerek" oldalról is kérdezem.

- esküvő

- hol dolgozzon

- hol lakjon

- hány gyereke legyen

- mi legyen a gyerekik neve

- vallás, legyenek-e megkeresztelkedve a gyerekek

- hogy neveljék az unokáikat

- hova járjanak iskolába

- mikor kezdjenek el nyelvet tanulni, úszni, stb.

- mennyire kell hazaszeretetre nevelni a gyereket

- járhat-e külföldön egyetemre

- női és férfi szerepek, házimunka



2019. júl. 15. 11:55
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, olyan nincs, hogy közlik veled, hogy ennek így kell lennie! Nem vitatkozol, nem kérdezed, hogy miért, nem győzködöd őket - ez mind a gyerekállapot - hanem meg se hallgatod. Ha elkezdenek kéretlenül magyarázni, abban a pillanatban otthagyod őket. Ilyen körülmények között nyáron se lekj ott, keress valami megoldást. Gyereksorban tartanak, te pedig csak gyengén próbálsz lázadozni, védekezni, ahelyett, hogy keményen hinnél magadban. Ha ők megérzik rajtad az erőt, le fognak állni, látni fogják, hogy immáron nem uralkodhatnak fölötted. Olvass tranzakcióanalízist (Berne: Emberi játszmák) és erőszakmentes kommunikációt, asszertivitást.
2019. júl. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülei házában lakik is, attól a szülőknek még nincs joga beleszólni az ember életébe, ha az felnőtt. Csak lehetőségük van rá, az meg nem ugyanaz.
2019. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

off


74% Te jó ég, így látatlanban felhúztam magam a szüleiden.


Kedves kérdező, amikor én hazaköltöztem, mert elvesztettem a munkám, nálunk apám próbált terrort alkalmazni (mint egész gyerek és tinikoromban). Bár azt megértettem, hogy idegesíti az otthoni létem. Viszont erről ő is tehetett részben, mivel gyerekkoromtól kezdve alázott, bármit(!) csináltam az rossz volt. Ha 5 hoztam, akkor " kivételes alkalom, legközelebb úgyis egyes lesz". Mindig annak volt igaza szerinte, aki engem bánt, ez odáig fajult, hogy gimnáziumban egy fiúbanda kipécézett és fizikiálisan is megfenyegettek. Apám "biztosan jó okuk volt rá".

És ezek még az enyhébbek.


Ezt csak azért írom le, hogy ennek ellenére ki tudtam húzni azt az időt otthon. Elvonultam, leszartam, ha kihúzta a netet (miközben jól tudta, hogy önéletrajzot küldök el, de ő nem értette a netet, nem is érdekelte, soha nem használta), akkor például elmentem netkávézóba és úgy küldtem el a leveleket. Ha elkezdte a hímsoviniszta beszédet, ott hagytam. Mondom, nem kell végig hallgatni, zárkózz be.


Csináld meg a házimunkát, kert körülit, stb. Aztán vonulj el. Én a helyedben még kaját is vennék a szobámba, hogy ne kelljen azért is kimennem.

2019. júl. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a támogatást és a tanácsokat!


Nem az, hogy alig lázadozom, hanem itt egyszerűen nem lehet. Apa mondta is egyszer, hogy ,,ha én egyszer el kezdeném verni, nem tudnám abbahagyni, agyonütném", na így nem is meri kihúzni a gyufát senki, inkább csak csendben elosonni...

2019. júl. 15. 13:43
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Az #5-ös vagyok.Ne haragudj,nem tudtam,hogy még otthon laksz.

Egyetem után költözz el,lehetőleg külföldre,és feledkezz el róluk.A "szüleid" enyhén szólva mérgezőek. Addig,én is azt tudom javasolni,mint az előző válaszadó,kerüld őket,amennyire lehet. Gratulálok a lelki erődhöz,én már rájuk gyújtottam volna a házat.

2019. júl. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
95%

- esküvő - semennyire sem szólhat bele


- hol dolgozzon - semennyire sem szólhat bele


- hol lakjon - semennyire sem szólhat bele


- hány gyereke legyen - semennyire sem szólhat bele


- mi legyen a gyerekik neve - semennyire sem szólhat bele


- vallás, legyenek-e megkeresztelkedve a gyerekek - semennyire sem szólhat bele


- hogy neveljék az unokáikat - semennyire sem szólhat bele


- hova járjanak iskolába - semennyire sem szólhat bele


- mikor kezdjenek el nyelvet tanulni, úszni, stb. - semennyire sem szólhat bele


- mennyire kell hazaszeretetre nevelni a gyereket - semennyire sem szólhat bele


- járhat-e külföldön egyetemre - semennyire sem szólhat bele


- női és férfi szerepek, házimunka - semennyire sem szólhat bele



A leírtak alapján a szüleid azok a fajták, akik még a pelenka árát is visszahajtanák rajtad. Én azért a szemükbe mondanám egyszer, mikor azzal jönnek, hogy náluk laksz, ők ettetek stb. hogy: ,, Cseszétek meg, nem én akartam megszületni!'' Ha az egyetemet befejezed, költözz el, s mikor majd 80 évesek lesznek és pelenkázni kell őket rájuk se nézz.

2019. júl. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
89%
24-es megjegyzésedre: Húha! Az apádnak nevezett lény egy brutális állat! Két eset van: vagy csak szájhős, vagy tényleg megtenné. Én bizony kipróbálnám. Mondj határozottan ellent neki, és vagy vereséget szenved, és kiderül, hogy ja, mégse verekszik, nem mer, vagy tényleg beindul a brutalitása. Egy verést kibírsz, maximum amíg kék-zöld, nem mész utcára, de akkor abban a pillanatban látlelet, és azzal rendőrségi feljelentés, súlyos esetben megindul a büntetőeljárás, felfüggesztett börtön. Nem hagyhatod, hogy terrorban élj! Ez a lény nem apa, hanem egy állat! Nem függsz tőle!
2019. júl. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőmnek voltak nagyon kontroll mániásak a szülei. Mikor 18 évesen nagy küzdelmek árán elengedték velünk egy közös barátunk nyaralójához akkor is kapott egy 3 A4 oldalnyi szabályt mit lehet és mit nem. Például nem mehetett a víz 2 méteres közelébe de legalább ihatott 1 darab maximum 0,5 literes sört vagy 2dl bort de oda kellett figyelnie, hogy ezek csak bontatlanok lehetnek és nem túl hidegek. Illetve 57-60 percenként hívni kelett a szüleit. Drága szülei sikeresen elérték, hogy amint megkapta a első pár fizetését utána minden kapcsolatot megszakított velük.
2019. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
74%- os vagyok. Igaz milyen durva? De legalább nem csak beképzelem magamnak.
2019. júl. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Normális esetben semennyire. Meg amúgy sem kell figyelembe venni, csak ha valaki kifejezetten igényli vagy néhány konkrét ügyben kikéri a véleményüket. Általánosságban azonban semennyire, még ha jót akarnak akkor sem.
2019. júl. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!