Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy tudnám elérni, hogy ne...

Hogy tudnám elérni, hogy ne verjen a testvérem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


21 éves fiú vagyok. Otthon élek anyámmal és 21 éves lánytestvéremmel. Arról lenne, szó, hogy testvérem, aki lány, állandóan megüt, fellök, pofoz, megrúg engem. Vagy volt hogy leöntött forró vizzel (teaforralóból), kergetett vele. Vagy rámcsapja az ajtót, dobál.


Tudom kicsit viccesen hangzik, de nem nagyon tudok semmit tenni ellene, mert lány. Pedig én fiú létemre nagyobb is vagyok nála, meg nehezebb, de nyilván nem üthetek vissza. Volt olyan, hogy reggel késsel arcon vágott (vajas késsel, mikor kente a kenyeret vele).


Ez így még szép és jó, de ami igazán zavar, hogy szüleim is állandóan az ő pártján vannak. Bármint szólok nekik, akkor kinevetnek, meg leordítanak, hogy nem érdekli őket. Jelenleg már olyan szinten vagyunk, hogy szóba se hozhatom, ha mondjuk megemlítem, hogy fellökött akkor leordítanak, hogy nem érdekli őket.


Még kissebb korunkban volt, hogy védekezésképp vissza ütöttem, kissebbet csak amennyire tudtam, de akkor is szüleim állandóan elvertek. Meg testvérem rögtön felhívta őket meg barátait/ akkori barátját, hogy "én verem", ami nem volt igaz persze, de most mindenki inkább hisz ilyenkor egy "gyenge" lánynak , gondolom.

Kiskorunkban is volt, hogy pl elesett, vagy elszakította a láncát játszótéren, megkarcolta az arcát mert fábabiciklizett és szüleim akkor is engem vertek el mondván, hogy "miért nem vigyáztam rá", vagy azt hitték hogy én tettem (fába biciklizésnél mikor sírva hazament, akkor szüleim rögtön azt hitték, hogy én vágtam meg, ezért még beszámoló előtt kaptam 2 pofont).


Na, de a lényeg, szerintetek, mit tudnék tenni ez ellen? Költözésen kívül,mert még pár évig egyetem miatt kénytelen vagyok otthon lakni.

Szerettem volna elköltözni koliba, de apám nem engedi (azt mondta nem fizet egy forintot se, ha koliba költözök).

Szóval tekintve, hogy kénytelen vagyok itthon maradni, ti hogy állítanátok le?

Mint mondtam szüleimnek se nagyon tudom elmondani, mert már úgy se hallgatnának meg, illetve el se hiszik ha pl. azt mondom, hogy leöntött vagy arcon vágott.



2019. aug. 7. 22:52
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Menni nem tudok, mert egyetemet be kell fejeznem. Budapesti egyetemen meg nem vennének fel koliba, mert közel lakom, de ha mégis akkor is apam azt mondta nem fizetne semmit ha elmegyek. Eredetileg vidéki egyetemre akartam menni, de pont ezért kellett budapestire jelenetkeznem.


Szóval valami olyan megoldás kéne amiben nincs benne olyan amivel neki is sérülest okozok/ mert akkor egész családnak szétkürtöli meg barátainak hogy milyen szemét alak vagyok... / és olyan amivel lehetőleg nem kell elmenekülnöm itthonról.

Egy szoba ára 60 ezer+ Budapesten + rezsi és egyéb költségek, tuti nem tudnek ennyit dolgozni egyetem mellett.

2019. aug. 8. 04:16
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Leírod, hogy milyen erőszakos és durva veled, de az 5. hsz-nél már visszakozol és véded.

Ez a legnagyobb probléma.


Ha neked támad, megfogod mindkét csuklóját és elmagyarázod neki, hogy ezt utoljára csinálta veled, mert legközelebb -mindegy mi lesz következménye- de kap egy jó nagy pofont.

És minden egyes alkalommal, ha támad, ne fuss el előle, hanem szállj szembe vele.

21 évesen ne légy már ennyire gyáva.

2019. aug. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

De ha így is úgy is azt hiszi mindenki hogy vered, mi változna ha egyszer tényleg kicsit elvernéd? Az én húgom hasonló volt, a szüleink nem csináltak semmit. Egyszer megrángattam, azóta legalább békén hagy.

Amúgy tiszta hülye vagy. "Nem csinálna olyat ami komoly sérülést okozna"

Dehogynem. A forró víz például okoz. És a vajazókés kiütheti a szemed, ha arconcsapnak vele.

Ne legyél már ekkora nyápic. Mondom úgy, hogy sokáig én is az voltam. De minőségi változást hozott az az egy verés. (Igaz, újabban megint meglökött, lehet hogy lesz még egy)

2019. aug. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
84%

#5. Vagyok. Igen megütném. Majd lefognám, s tudatnám vele, hogy ez csak a kezdet.

De, ha ennyire véded, akkor ne tedd. Ő meg egész életedben szivatni fog.

Engem is úgy neveltek, hogy nem bántjuk a kisebbet a lányokat. Így kicsinek a húgom is megvert nem egyszer. Ráadásul közbe üvőltött, s úgy adta elő, hogy én verem őt.

Egyszer a nagypapám látta az esetet. Elmondta, hogy ilyenkor nyugodtan megverhetem a húgom. Úgy is lett. Akkor voltunk 10 és 8 évesek. Onnantól sosem bántott, nem verekedtünk többet. Ma már 49,és 47 évesek vagyunk.

S igen, bármelyik hölgyet, nőt elverném, ha átlép egy bizonyos határt. Közel 30 éve házas vagyok. A párommal sosem verekedtünk. Kultúrált vita volt köztünk s ennyi. Sosem beszéltünk egymással trágárul, a gyerekekkel sem. Erőszakot kizártuk az életünkből. Gyerekek is bántalmazás, lehülyézés nélkül nevelődtek.

De, mint írtam, a miheztartás végett, a húgod elgyepálnám. Ha elárul? Letagadom. S legközelebb falhoz nyomom, s tudatom vele, hogy mi jár az árulkodóknak.

2019. aug. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

Most nem azért, de vilagosits fel.. Mivel magyarázza a tesód ezt a viselkedés?


Elhiszem, hogy rossz ez neked, de birka vagy, ha szó nélkül hagyod.....

2019. aug. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:

Én voltam hasonló szituba, tudom mit érzel.

Ha gondolod írj privit, és beszélhetünk.

2019. aug. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy tudnám elérni, hogy ne verjen a testvérem?"


mutasd meg neki, hogy ha akarnád, nagyon rosszul járna.

Pl amikor feléd lendíti a kezét kapd el és szorítsd meg neki.

Nem kell megverni, csak érezze hogy sokkal, SOKKAL erősebb vagy nála.

Én mondjuk rég megtéptem volna, de hogy a fogát kivertem volna az fix.

2019. aug. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, ha te nyámnyila vagy, elfutsz előle, könyörgöm.

Mindent azért nem kell hagyni.

De mondom, nem baj,majd ha ezt megcsinálja bárki mással, aki nem ilyen nyúllelkű, lehet olyat kap, hogy ott marad helyből.

Azért neki is meg kellene tanulnia, hogy azért mert nő, nem tehet meg mindent. Mondom ezt nőként. De ha te nem mutatod meg neki, majd lesz, aki megmutassa, csak várjál.

2019. aug. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 Argloss ***** válasza:
100%

Nem véletlenül tanítjuk meg a gyerekeknek, hogy ne hadonásszanak a késsel. Ha éppen rosszul mozdulsz, akkor elbúcsúzhatsz a látásodtól. Örökre... Még az sem fog segíteni, hogy "nem akartam, csak véletlen volt, az ő hibája, hogy éppen akkor mozdította meg a fejét".

Nem azt mondtam, hogy okozz sérülést, hanem azt, hogy tisztázd az erőviszonyokat. Kár azon aggódni, hogy mit fog terjeszteni, mert eddig is hazugságokat terjesztett. Pontosan ezért felesleges felvenni, mert amúgy se érdekel senkit. A férfiaknak nincsen támogatottsága ilyesmiben, ha terrorizálnak, akkor te vagy a hibás, ha megvéded magad akkor is.

2019. aug. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem fél a pókoktól? Tegyél rengeteg pókot az ágyába! Szivasd meg sokféleképpen! MOndjuk pisilj egy üvegbe és öntsd bele a teájába, amikor nem látja, vagy a kólájába. Én lennék a helyedben, úgy vigyázzba vágná magát, mint a katonatiszt.
2019. aug. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!