Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy tudnám elérni, hogy ne...

Hogy tudnám elérni, hogy ne verjen a testvérem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


21 éves fiú vagyok. Otthon élek anyámmal és 21 éves lánytestvéremmel. Arról lenne, szó, hogy testvérem, aki lány, állandóan megüt, fellök, pofoz, megrúg engem. Vagy volt hogy leöntött forró vizzel (teaforralóból), kergetett vele. Vagy rámcsapja az ajtót, dobál.


Tudom kicsit viccesen hangzik, de nem nagyon tudok semmit tenni ellene, mert lány. Pedig én fiú létemre nagyobb is vagyok nála, meg nehezebb, de nyilván nem üthetek vissza. Volt olyan, hogy reggel késsel arcon vágott (vajas késsel, mikor kente a kenyeret vele).


Ez így még szép és jó, de ami igazán zavar, hogy szüleim is állandóan az ő pártján vannak. Bármint szólok nekik, akkor kinevetnek, meg leordítanak, hogy nem érdekli őket. Jelenleg már olyan szinten vagyunk, hogy szóba se hozhatom, ha mondjuk megemlítem, hogy fellökött akkor leordítanak, hogy nem érdekli őket.


Még kissebb korunkban volt, hogy védekezésképp vissza ütöttem, kissebbet csak amennyire tudtam, de akkor is szüleim állandóan elvertek. Meg testvérem rögtön felhívta őket meg barátait/ akkori barátját, hogy "én verem", ami nem volt igaz persze, de most mindenki inkább hisz ilyenkor egy "gyenge" lánynak , gondolom.

Kiskorunkban is volt, hogy pl elesett, vagy elszakította a láncát játszótéren, megkarcolta az arcát mert fábabiciklizett és szüleim akkor is engem vertek el mondván, hogy "miért nem vigyáztam rá", vagy azt hitték hogy én tettem (fába biciklizésnél mikor sírva hazament, akkor szüleim rögtön azt hitték, hogy én vágtam meg, ezért még beszámoló előtt kaptam 2 pofont).


Na, de a lényeg, szerintetek, mit tudnék tenni ez ellen? Költözésen kívül,mert még pár évig egyetem miatt kénytelen vagyok otthon lakni.

Szerettem volna elköltözni koliba, de apám nem engedi (azt mondta nem fizet egy forintot se, ha koliba költözök).

Szóval tekintve, hogy kénytelen vagyok itthon maradni, ti hogy állítanátok le?

Mint mondtam szüleimnek se nagyon tudom elmondani, mert már úgy se hallgatnának meg, illetve el se hiszik ha pl. azt mondom, hogy leöntött vagy arcon vágott.



2019. aug. 7. 22:52
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
70%

Szeretnék egy időgépet. M ondjuk megnézném a vajas késes sztori elejét.

Egy tipp: Hugii csinálj nekem is reggelit.

Haggyá, kend meg magadnak.

Niincs mivel.

Nesze a kés.

Röviden:Kérdés, hogy a tesód helyből süsü, vagy te provokálod,csak azt hiszed az jópofa.

2019. aug. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 Argloss ***** válasza:
100%
15:33 - Ez kb. olyan érv a késes esetben, mint a "nem öltöztél kihívóan" kérdést feltenni annak a kisfiúnak akit a bokorba húzva erőszakoltak meg.
2019. aug. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
20%

Kamu a kérdés.

Azért gondolom, hogy kamu, mert néhány napja egy lány írt ki egy kérdést, amiben az apja veri őt (a lányt). Ott említi a lány, hogy véletlenül megkéselte a testvérét a vajazókéssep.

2019. aug. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Én a 4-es kommentelő megoldását kipróbálnám, vagy a 20-asét. Mindkettőnél megnézném az arcát.
2019. aug. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

1- 2 válaszoló itt elég erőszakos megoldásokat tanácsol, de szrintem ezek nem nagyon működnének, mert attól csak jobban be fog dühödni. Szüleim nem hiszem, hogy ennyi idősen elvernek, de simán ellenem tudja fordítani őket, meg az egész családot, ha "bántok egy gyenge lányt". Elég ha sírva felhívja őket.


Még akkor is volt, hogy ezt játszotta be, amikor bezárkóztam előle a WC-be és bedugtam a fülembe a fülhallgatót, hogy ne halljam az őrjöngését. Oltogatta a lámpát, főkapcsolót, meg verte az ajtót. Aztán sírva felhívta a szüleimet, hogy "nem hiszi el, hogy milyen szemét vagyok". Konkrétan nem is kellett semmilyen indokot felhozni, hogy mit csináltam rosszul. Elég volt, hogy sír és nem mondd semmit... nem is tudott volna, mert nem csináltam semmit csak nem hallgattam végig a hisztijét és elmenekültem előle.

2019. aug. 13. 23:40
 26/38 A kérdező kommentje:

# 23/25


Nem kamu a kérdés és itt nem késel senki senkit. Légyszíves ne egy kissebségi családot képzelj el, akik baltával kergetik egymást vagy késelnek.

A késes történet csak egyszer fordult elő és nem késelt meg vagy okozott maradandó sérülést.

Szüleim diplomások, nagyszüleim is, van orvos is a családban, szóval nem vagyok roma és szüleim se részeges prolik akik így neveltek volna, bár testéremmel mindig elnézőek voltak... lehet emiatt van, hogy én egyetemre járok, mellette dolgozom... ő meg nem jár egyetemre és azóta is szüleimet hibáztatja, hogy ugyan nem volt elég pontja, de nem támogatták eléggé és ezért nem került be arra a szakra amire szeretett volna menni... bár aki végigrandizgatja érettségi évét ne is csodálkozzon szerintem.

2019. aug. 13. 23:44
 27/38 A kérdező kommentje:

# 21/26


Hát ez egy olyan dolog, hogy van olyan szituáció, amire rá lehet fogni, hogy én "provokálom", de szerintem így se normális. Pl. mosogatok és odajön, hogy neki kell a csap és félrelök. Vagy reggel hozzászólok, köszönök - reggel nagyon nem szeret beszélni.

Szóval ha ez provokációnak minősül, akkor lehet mondani, de szerintem egyik se olyan hogy bárki felkapná rajta vizet.


Máskor csak simán jön és mondjuk fellök amikor kötöm a cipőm vagy rácsap a hátamra, félrelök mert "útban vagyok" szó nélkül.

Az olyan szituk amik durvábbak, azoknál meg általában úgy van, hogy valamit mondok neki amikor nekem jön vagy lök egyet. Pl. mosogatok erre félrelök, hogy kell neki a csap/ szomjas, erre mondom, hogy "de épp mosogatnék, ha ennyire kell a csap mi lenne, ha most te mosogatnál el kivételesen" és akkor erre leönt vízzel.


Szóval ha azt vesszük, akkor van, hogy rá lehet fogni, hogy "provokálom" de csak kisebb hányadban és szerintem akkor is túlzás a viselkedése.

2019. aug. 13. 23:51
 28/38 A kérdező kommentje:

Bár velem amúgy is furcsán szokott viselkedni...


Ugyanannyi idősek vagyunk, születésnapunk aznap van, tavaly előtt követelte, hogy ezüst láncot vegyek neki valami szépet, meg is kapta végül, medállal, de ő nem adott semmit ajándékot, mondván, hogy "nekem amúgy se kell semmi". Tavaly pedig egy márkás ilyen gyüjtögetős ezüst karláncot követelt, ezt is megkapta, szintén nem vett semmi ajándékot nekem.

Szerintem ez se túl kedves a részéről. Barátja adott nekem ajándékba csokit, amit végül úgy könyvelt, hogy azt lényegében ő adta, mert az ő barátja vette, és ha nem lennének együtt, akkor nem kaptam volna azt se.

2019. aug. 13. 23:54
 29/38 Argloss ***** válasza:
100%

Mmm, tehát úgy bánik veled ahogy szeretne és cserébe te megadsz neki mindent amit csak akar.

Szerinted hogyan lehetne megoldani ezt a helyzetet? Csiribú, csiribá?

2019. aug. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Nem "mindent", amit szeretne. Születésnapja volt és nagyon szerette volna, ezeket az ajándékokat. Persze utólag kicsit megbántam, mert ő már évek óta nem vett nekem semmit, de most utólag már nem lehet ezzel mit kezdeni. Idén lehet nem veszek már neki semmit, max valami apróságot.
2019. aug. 14. 01:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!