Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kétdiplomás nővér, szakmunkás...

Kétdiplomás nővér, szakmunkás húg esetében hogyan óvható meg a testvérkapcsolat?

Figyelt kérdés

nekem mindig is fontos volt a tanulás, és eddig 2 diplomát szereztem, 2 nyelven beszélek felsőfokon.


a húgim más, mint én, belőle pincérnő lett.


nagyon szeretem, ez kölcsönös.


viszont feltűnt mindkettőnknek, hogy mintha két külön világban élnénk, és gyakran beszélgetni sem tudunk hosszabban emiatt.


az én világomhoz ő kevésbé tud kapcsolódni, mert akadémiai környezetben mozgok, doktori tanulmányokat folytatok, konferenciákra járok, publikálok, egyetemen oktatok.


testvérem egy bisztróban szolgál fel, ami meg tőlem idegen.


büszkék vagyunk egymásra és nincs szó részemről lenézésről, részéről meg kisebbrendűségi érzetről, egyszerűen csak amit én megosztanék vele, az számára érdektelen (pl. disszertációm témája), amit ő mond, munkahelyi pletykák, az meg tőlem távoli.



2019. aug. 12. 23:50
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
87%
Ja, sznob vagy. Nekem is 2 diplomám van, meg még 2 külön végzettségem is, mégis el tudok beszélgetni akárkivel.
2019. aug. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
96%

Erről a volt főnököm jut eszembe. Egyetemi tanár, doktori végzettség, ismert ember, igencsak magas körökben mozog. Mindenkivel eltudott beszélgetni. Még a hat osztályt végzett nem mai csirke, igen egyszerű takarítónővel is. Nemegyszer láttam, hallottam őket beszelgetni. Doktorúr lazan beült a pihenőbe kávézni egy fél órára Mancikaval. Nyilván nem akadémiai témákról tárgyaltak. Tudod minél értelmesebb, minél képezettebb egy ember, annál könnyebb neki olyan témát találnia, ami érdekli a másikat. Ehhez csak egy kis figyelem és nyitottság kell, semmi más.

Amuyg az én húgom is több diplomával rendelkezik, nekem meg van egy szakmunkás végzettségem meg egy levelezős érettségim: és? Ettől még két nő vagyunk, kepesek vagyunk bármiről beszélgetni. Le kellene ereszkedned a magas lóról és maris nem lenne gond.

2019. aug. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
98%
Nem nagyon értem, én kb igy vagypk mint a kérdező, akadémiai kutatóintézetben, majd minden nap beszélgetek a tkrítónövel egy fél órát, miközben dolgozunk mindketten, hát nem konkrétan a munkárol hanem.minden másról, pedig még közös családunk sincs ugye. Nem létezik hogy nincs közös téma, vagy ne lehetne érdeklődni aziránt hogy a másik miket csinál, akár szabadidejében vagy mik a tervei.
2019. aug. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
75%
A Dassler fivéreknek egy volt az érdeklődésük, mégsem szerették egymást. Az jobb lenne?
2019. aug. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is van diplomám, ráadásul nem úgynevezett büfé szakos, mégsem nézek le senkit. Férjem dettó, pedig ő summa cum laude végzett Európa egyik legnívósabb orvosi egyetemén. Legjobb haverja az ács. Nemcsak a munkáról, tudományról lehet másokkal beszélgetni. Aki szerint igen, azzal valami baj van.
2019. aug. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim válasza:
88%

Igazából szerintem senki se lesz különleges attól, hogy esetleg tudományos pályán mozog. Az a gond manapság, hogy belenevelik az emberbe, hogy pl. tudományos fokozattal felsőbbrendű lesz.

Én PhD képzésen vettem részt (gépészeti tudományok tudományterület), mégis el tudok beszélgetni bárkivel, bármilyen témában. Mondjuk ez biztos azért lehetséges, mert nem a doktori témámról áradozom mindenkinek. :)


Kérdező, beszélgessetek csajos témákról, nem csak a tanulás meg a konferenciázgatások léteznek.

2019. aug. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem pedig ez nem lenézés.


Nem egy a baráti korotok.

Fogd magad, ülj be kávézni,ahol ő dolgozik. Többször is, és megismered ott az embereket.

Később vihetnel egy két kollégát is, és abbol kialakulhat egy közös baráti társaság.


Persze ha valóban nem szegyenled a hugod.

2019. aug. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
80%

Dehogynem nézi le..


Mellesleg diplomás létedre írhatnál helyesebben!


Tanultabb vagyok, mint a barátaim nagy része. Nem is egy körben mozgunk... De érdekes van közös témánk. Neked könnyebb, egy családba tartoztok. Ismered a hugod, ő ismer téged... Vagy te a barátaiddal csak a munkáról beszélgettek, mert akkor csak jelzem, hogy az nem barátság...

2019. aug. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
88%
18as vagyok...párom mellesleg szakmunkás🤔Nyilván nem csak a munkánkról beszélgetünk :D Több mint 10 éve vagyunk együtt, szóval nem egy friss kapcsolat, ahol még tart a fellangolas..
2019. aug. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
31%
Melylu #16: ha nem tenne magasabb renduve az iskolazottsag akkor te sem erezted volna fontosnak hogy leird hogy phd kepzesre jartal. Egyebkent nem a divat miatt van ez az erzes hanem azert mert nem mindenki tudja elvegezni vagyis joggal pozicionalja felul az ember magat diplomaszammal vagy iskolaval. Pl egy ME gepesz magasabb erteku mint a BME s. Ha nem hiszed probald ki mind a kettot. A BME konnyebb es kevesbe stresszes. Az ember mindig mindent rangsorol automatikusan fejben. Iskolatol fuggetlenul. Es tematol fuggetlenul. Az eredeti kerdeshez meg annyit hogy van hogy ket ember nem talal kozos temat. De annak nem az iskolazottseg es annak hianya az oka.
2019. aug. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!