Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kétdiplomás nővér, szakmunkás...

Kétdiplomás nővér, szakmunkás húg esetében hogyan óvható meg a testvérkapcsolat?

Figyelt kérdés

nekem mindig is fontos volt a tanulás, és eddig 2 diplomát szereztem, 2 nyelven beszélek felsőfokon.


a húgim más, mint én, belőle pincérnő lett.


nagyon szeretem, ez kölcsönös.


viszont feltűnt mindkettőnknek, hogy mintha két külön világban élnénk, és gyakran beszélgetni sem tudunk hosszabban emiatt.


az én világomhoz ő kevésbé tud kapcsolódni, mert akadémiai környezetben mozgok, doktori tanulmányokat folytatok, konferenciákra járok, publikálok, egyetemen oktatok.


testvérem egy bisztróban szolgál fel, ami meg tőlem idegen.


büszkék vagyunk egymásra és nincs szó részemről lenézésről, részéről meg kisebbrendűségi érzetről, egyszerűen csak amit én megosztanék vele, az számára érdektelen (pl. disszertációm témája), amit ő mond, munkahelyi pletykák, az meg tőlem távoli.



2019. aug. 12. 23:50
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
34%

#22: én mindkettőbe jártam. Az ME jóval nehezebb (de főleg azért mert ritka rossz indulatú emberek tanítanak a gépész szakon). A BME jó kis nyugis volt. Ott szerencsére már nem szereztem újabb mentális bajokat a miskolci mellé :) remélem,hogy te is oda jársz.

másik kérdéshez annyi,hogy én sem beszélek a testvéremmel. Nincs vele semmi közös témám.Pedig neki is van diplomája. :) Egyáltalán nem érdekelnek azok,amik őt igen. Valamilyen szinten meg tudom érteni a kérdezőt. Viszont nekem is ritka az ilyen.

2019. aug. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
79%
Ismerős helyzet, nálunk úgy áll a dolog, hogy a bátyámnak van diplomája, nekem egy érettségim, ő fordítóként dolgozik otthonról, én egy gyárban helyezkedtem el. Semmi probléma a kommunikációval, mivel megvan a közös érdeklődési kör. Meg nem is élünk együtt egy jó ideje, de ha találkozunk akkor sincs semmi gond a beszélgetéssel, nyílván ismerjük annyira egymást, hogy nem hozunk fel olyan témát, amihez a másik nem ért, vagy nem érdekli.
2019. aug. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
72%

"Mellesleg diplomás létedre írhatnál helyesebben!"


Ki kell ábrándítsalak, de nincsenek helyesírási hibák benne. Ha esetleg a kisbetűs írásmód bántja a szemed, az online térben teljesen elfogadott a használata, és nem tekinthető hibának!

2019. aug. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
40%

Többekkel ellentétben, én helyesen tudom dekódolni a kérdező sorait!


Valószínűleg nem az operatív beszélgetésekre célzott, ami a hétköznapi élet praktikumai körül forog, mint például,, mit főztél, milyen ruhát vettél, hová mész nyaralni, milyen az új pasid, milyen az új rúzsod, mikor beszéltél utoljára anyánkkal, mikor voltál utoljára moziban stb. stb..


Hanem egy-egy, akár absztraktabb témakört körüljáró disputára, úgy mint politikai-közéleti témák, irodalmi/zenei/filmes élmények, körülöttünk zajló társadalmi jelenségek, a saját mikrovilágának a történései.


És igen, ha egyik magasan kvalifikált, a másik nem, akkor mindez nehezebben megy.


Miért?


Mert nem ugyanazt látják, értik meg a világból, nem biztos egyiket érdekli, amit a másik közölni akar, nem rosszindulatból, hanem mert intellektuálisan nem hozza lázba, és fordítva.


Akik indulatból reagáltak, mi fáj nekik, hogy a kérdező a helyén van a világban, céljai voltak, amiket elért, hogy többre vitte, mint ti?


Elképesztő arrogancia, lekezelés és belevetítés van egyes fórumozók válaszaiban!


Pedig teljesen világosan leírta a kérdező, hogy mi a problémája, és az égvilágon semmiféle lenézést nem látok benne, sokkal inkább tisztelem az erőfeszítései miatt, hogy a testvérével erős, jó kapcsolatot akar kiépíteni, és igyekszik.

2019. aug. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
32%

#24 "Legyél nyitottabb. Nem olyan nehéz ez."


Mi ez a kioktató hangnem?!


A kérdést nem a pincérnő testvére, hanem a diplomás kérdező írta ki, amiből látszik a nyitottsága, hogy igyekszik a problémát orvosolni!


És itt mindenki miért a kérdezőt savazza? Az eszetekbe sem jut, hogy a testvére nem nyitott eléggé, vagy miatta nehezebb?

2019. aug. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
66%

“Akik indulatból reagáltak, mi fáj nekik, hogy a kérdező a helyén van a világban, céljai voltak, amiket elért, hogy többre vitte, mint ti?“


De miert vitte tobbre az akinek van diplomaja?

En szemely szerint legalabb 20 ismerost tudnek emliteni, akiknek van diplomajuk de azon kivul semmi. Se egzisztencia se ertelem.

Akkor megis mit vitt tobbre?

Valtoznak az idok es IGEN 20 eve meg nagy szamnak szamitott egy diploma, manapsag mar NEM.

2019. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
31%

# 36 Nos, látod, ez a különbség, hogy a te szemedben ez nem érték, de a kérdező szemében (és számunkra, akik keményen megküzdöttünk az egyetemeken) érték.


Bizony, egy diplomás és nem diplomás helyzetét, életkilátásait elemezve szó sincs sznobizmusról, amikor azt mondom, hogy egy diplomás esélyei minden téren jobbak.


És ezt kutatások bizonyítják, nem az elitista gőg beszél belőlem.


"A diplomás magyar nők 17 évvel tovább élnek, mint a kevésbé képzett férfiak" (hvg számolt be erről a nemzetközi kutatási eredményről)


"Egy diplomás magyar férfi 14 évvel tovább él, mint akinek érettségije sincs" (ez is egy vizsgálat eredményeit közli, ha rákeresel)


A tanulmány 23 OECD-tagország számait vetette össze, és arra jutott, hogy a világon mindenhol tovább élnek a tanultabb társadalmi csoportok. A 25 éves férfiak közül a felsőfokú végzettséggel rendelkezők átlagosan 8 évvel hosszabb életre számíthatnak, mint azok, akiknek nincs érettségijük. A 25 éves nők esetében ez a különbség csak 5 év. A 65 évesek esetében már jóval kisebbek voltak a különbségek, férfiaknál 3,5, nőknél 2,5 év.


A magyar nők várható élettartama az alacsonyabbak közé számít a 23 országban, de a végzettségük szerinti különbség nagyjából megfelel az átlagnak. 25 évesek esetében a magasan képzettek valamivel kevesebb, mint 6, a 65 éveseknél nagyjából 2 évvel számíthatnak hosszabb életre, mint az alacsonyan képzett nők.


A magyar férfiak esetében viszont egészen megdöbbentők a különbségek. A tanult és az alacsonyan képzett férfiak várható élettartama közötti különbség több kelet-európai országban is jóval az OECD-átlag felett van, de az eltérés sehol sem olyan drámai, mint Magyarországon.

2019. aug. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
75%
Bár én nem mondhatom el magamról ugyanezeket, de alapvetően megértem a problémát. Nekem az okoz gondot, hogy magasabb az intelligenciám az átlagnál (nekem ez nem áldás, hanem átok), megvannak a magam kis kimagasló területei és ez miatt rendesen be vagyok zárkózva, mert nagyon kevés emberrel értek szót. Borzasztóan becsülöm a szakmunkásokat, mert nélkülük sehol sem tartanánk, de sajnos beszélgetni én sem tudok és szerintem amúgy ez az én hibám. Nagyon felszínes vagyok, ha egyszerűbb emberrel beszélgetek és ez bánt engem, szégyellem magam miatta.
2019. aug. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem (csak) papírok kérdése. Egy szakmunkásnak is lehet tág érdeklődési köre és egy sokdiplomás ember is lehet szakbarbár, aki csak a saját témájáról tud beszélni. Azon is múlik, hogy beszélgetéskor a felek közös témát próbálnak keresni, vagy mindenki ragaszkodik a saját területéhez. Megjegyzem, az érettségizett anyám egyes területeken jóval műveltebb, mint a többdiplomás apám, de tudnak beszélgetni, ki is egészítik egymást.
2019. aug. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
76%

Az a helyzet, hogy a kérdező csak szerette volna közölni, hogy jobban tanult, mint a húga. Nem szól többről a dolog.

De akkor leírom, amit hallani szeretne :

Azta! Diploma? Kettő is? Igazi ritkaság! Nem csodálom, hogy nincs témátok!


Egyebként egy intelligens ember ha akar, szinte bárkivel tud témát találni, nemhogy a saját hugaval.

2019. aug. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!