Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kétdiplomás nővér, szakmunkás...

Kétdiplomás nővér, szakmunkás húg esetében hogyan óvható meg a testvérkapcsolat?

Figyelt kérdés

nekem mindig is fontos volt a tanulás, és eddig 2 diplomát szereztem, 2 nyelven beszélek felsőfokon.


a húgim más, mint én, belőle pincérnő lett.


nagyon szeretem, ez kölcsönös.


viszont feltűnt mindkettőnknek, hogy mintha két külön világban élnénk, és gyakran beszélgetni sem tudunk hosszabban emiatt.


az én világomhoz ő kevésbé tud kapcsolódni, mert akadémiai környezetben mozgok, doktori tanulmányokat folytatok, konferenciákra járok, publikálok, egyetemen oktatok.


testvérem egy bisztróban szolgál fel, ami meg tőlem idegen.


büszkék vagyunk egymásra és nincs szó részemről lenézésről, részéről meg kisebbrendűségi érzetről, egyszerűen csak amit én megosztanék vele, az számára érdektelen (pl. disszertációm témája), amit ő mond, munkahelyi pletykák, az meg tőlem távoli.



2019. aug. 12. 23:50
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
96%

Nekem két diplomám van, de ennek ellenére nem hiszem, hogy veled jól el tudnék beszélgetni, mert más területen végeztem és rohadtul nem érdekel a disszertációd témája.

Ha nekem szakmai impulzus kell, akkor beszélgetek azokkal az ismerőseimmel, akik egy szakot végeztek velem, bár szerintem a mindennapokban ők is inkább másról beszélgetnének, vagy felmegyek pár szakmai fórumra.


A legtöbb barátom diplomás, de sosem ez a téma, mi is inkább hétköznapi dolgokról beszélünk, kivel mi van, mi történt a munkahelyem, a családban. Ha neked ilyen dolgokról nehezedre esik beszélgetni, van egy rossz hírem, nem csak a húgoddal nem lesztek jóban, de barátaid sem nagyon lesznek.

2019. aug. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim válasza:
76%

#20-nak: #16 vagyok. A PhD képzést azért említettem, mert a kérdező szempontjából hasznos(abb) információ lehet. Ez ugyanaz, mintha valaki elmondja magáról, hogy pl. villamosmérnök, vegyész,-stb. Az általad említett intézmények közül épp az egyikbe jártam :)


A kérdésre: nem létezik, hogy két testvér ne raláljon valamilyen közös témát

2019. aug. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
62%
Nem lehetséges kérdező hogy valamelyik felsőfokon beszélt nyelven akarsz a disszertációd témájáról beszélgetni? erre a külföldi konferenciák valók.
2019. aug. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!


Most csinálom a második diplomám, a húgom pedig nem akar továbbtanulni. Mégis jól kijövünk és bármiről elbeszélgetünk. A baráti társaságom 8 főből áll, csak én jártam/járok egyetemre, mellette dolgozom. Minden alkalommal van témánk! Legyél nyitottabb. Nem olyan nehéz ez.

2019. aug. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem a diploma vagy nem diploma kérdése, pusztán csak intelligencia.

Nővérem fogorvos. Férje a sógorom sebész. Az én én férjem villanyszerelő, én könyvkötő szakmunkás vagyok. Húgom szakács. Mégis minden hétvégén összejárunk, jókat dumálunk, nevetünk. Pedig nővéremék teljesen más érdeklődési körrel, társasággal rendelkeznek.

Ha ti nem tudtok kommunikálni, ott bennetek van a hiba. Vagy te nézed le a testvéredet, vagy a testvéred néz le téged.

2019. aug. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
22%

Ez most kikivankozik belőlem.


Én is szakmunkás vagyok, rengeteg olyan kollégám van, akinek a felesége, ilyen olyan diplomával rendelkezik.


Csak hogy tudjátok, a férjetek olyan álarcot vesz fel otthon amit ti elvartok.

Hiszen a napjuk nagy részét, (a hasonló kaliberű szabad így írnom)

Kollégák között töltik, és hát nem lennének büszke a viselkedésére.

Minden, de minden nővel kikezdenek és olyan ocsmány trágár módőn viselkednek, hogy minősíthetetlen.

A feleségükon nyíltan nevetnek, meg a szennyes ruhájukat is kibeszélik....


Otthon meg, előveszik a jómodort, szép beszédet..


En többször rákérdeztem, hogy miért csinálják ezt, váljanak el, és akkor szabadak lesznek.


Válaszuk csupán ennyi, hülyék lennénk elválni.

Az asszonnyal meg lehet jelenni, nem kell eltartani, minden másra, bárhol találok nőt...


Én is nő vagyok, és sokszor hányni tudnék ezektől a színészektől.


Véleményem szerint mindenki a saját "kasztjából " keressen párt.


Elnézést kérek a helyesírási hibákért, és azért, hogy nem a kérdésre válaszoltam.


Természetesen tisztelet a kivételnek.

De aki kivétel, azt a többiek kiutaljak...

2019. aug. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
66%
Hogyan óvható meg? Intelligánciával (azt nem a diploma mellé adják) és lazítással. Első körben köpd ki azt karót, amit nyeltél, szállj le a magas lóról és menjetek el jót bulizni együtt.
2019. aug. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem néznéd le, akkor nem lenne téma, hogy kinek milyen végzettsége van. Van egy diplomám, a szüleimnek nincs, mégis tudunk egymással beszélgetni.
2019. aug. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
80%

Én két diplomás mérnök vagyok, az egyetlen diplomás a családban. A párom is szakmát szerzett. Kit érdekel? Mindig van miről beszélni és a kutyát nem érdekli, hogy milyen papírom van vagy mit dolgozok.

Szerintem itt nem nagyon van mit tenni, téged sem érdekel az ő élete, őt sem a tied. Ez nem iskola kérdése.

2019. aug. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
32%

Nem tudom mirefel mondjátok, hogy sznob.


Nekem ia 2 diplomám van, talán egyszer lesz 3. is, ha a baba mellett lesz idő. Nem nézek le senkit, de igenis más érdeklődési körökben mozgunk.


Általában azok szoktak sznobnak nevezni egy diplomást, akinek nincs diplomája. Lassan szégyellni kellene, nehogy szarul érezze magát, akinek nincs.

Pedig ez egy olyan dolog, amire igenis büszkének kell lenni. Sokat tanul érte az ember, komoly megmérettetéseken esik át, mire végre a kezében a diploma.

Ez sokkal inkább büszkeség, minthogy kék szemű valaki. Mivel azért szart sem kellett letennie az asztalra.


Kérdező!

Nem lesz gond, vannak metszetek. Mindig vannak. Bár a munkahelyi és szabadidős témák zömmel kiesnek, de ott vannak a magánéleti dolgok, amik általában a beszélgetések zömét adják.


És szerintem nem vagy sznob. Gratulálok, csak így tovább :)

2019. aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!