Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti találkoznátok a testvéretek...

Ti találkoznátok a testvéretekkel ezek után?

Figyelt kérdés

5 éve nem tartjuk a kapcsolatot, mióta ő elköltözött kollégiumba. Gyerekkorunkba sokszor vert. Apu alkoholista volt, és valamiért engem utált, elvileg mert lány voltam, de hát arról nem tehetek. Mindig én kaptam a verést, a bátyámat imádta. Pedig a bátyámnak problémái voltak, dührohamai voltak, és engem is rendszeresen bántott. Volt, mikor apu "parancsolta" neki, hogy üssön oda egyet, mert nem tudtunk megegyezni a távkapcsolón. Közben apu meghalt, de testvérem továbbra is agresszív maradt, bántott, nem csak szóban, de többször megütött, rángatott. Volt, hogy nyoma is maradt. Emiatt zárkózott lettem, sose voltak barátaim- Anyu elvitte pszichológushoz, pszichiáterhez is, és kezdtek ezek a bántalmazások abba maradni, aztán leérettségizett és elköltözött kollégiumba. Én azóta fellélegeztem, barátokat szereztem, dolgozni kezdtem. Öt éve nem találkoztunk, ő nem jött haza, nem tudom miért, anyuval néha találkoztak, de nem itthon, ő ment Pestre hozzá.

Most felvette velem a kapcsolatot, azt mondta beszélni szeretne, de nem telefon téma, bocsánatot szeretne kérni és elmondani valamit. Én sejtem mit akarhat, hallottam, mikor anyu a mamával arról beszél, hogy apu őt is bántja, de én ezt soha nem láttam, soha nem láttam, hogy őt megütötte volna vagy valami. Ti mit tennétek, találkoznátok vele? Öt éve nem beszéltünk, mintha nem is léteznénk egymásnak olyanok vagyunk, meg félek is kicsit. Ti mit tennétek?


L/23


2019. szept. 5. 07:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
71%
#6 Érettségi után költözött el otthonról ez a vadállat, úgyhogy egy 18 éves fiatal férfit ne állíts már be ártatlan kisgyerekként, aki nem is tudja mit cselekszik. Beteges.
2019. szept. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
80%

8!


NEM. Nem kell megbocsátani. Meg lehet bocsátani. Felülemelkedni azon, amit a másik tett. Csak nyerni lehet vele. De mondom, nem kötelező, abszolút egyeni dolog. Van aki a gyilkosnak is kepes megbocsatani.

2019. szept. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
53%

Én találkoznék vele,de nem a lakásán,hanem nyilvános helyen,és meghallgatnám mit akar mondani.

Valószinű,hogy jó testvéri viszony már soha nem lesz köztetek,mert megbocsájtani meg lehet,de feledni nem.

2019. szept. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
91%
És anyukádra nem haragszol? Hiszen ő ezt nemcsak hagyta, de végig is nézte. Mi a különbség?
2019. szept. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
59%
Találkoznék vele, érdekelne, mit akar mondani. Lehet, hogy ez a találkozás felold majd bizonyos lelki sebeket, lehet, hogy nem. Én 8 év után adtam esélyt ilyen embereknek, nem oldott fel semmit, de legalább nem piszkálta a csőrömet a kérdés. Hátha neked nagyobb szerencséd lesz. Én is a nyilvános hely mellett voksolok.
2019. szept. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
70%
Emberek nyugalom mindenki itt beszél a megbocsájtásról. A kedves kérdező csak annyit kérdezett hogy találkozzon - e vele nem azt kérdezte hogy megbocsájtson e. És a válaszom a kérdésedre igen találkoznék vele de egy nyilvános helyen. És hogy miért azért mert ha igaz az hogy őt is verte az apukátok akkor ő is ugyanolyan lelkisérült mint te őt is meglehet érteni nem azt mondom hogy egyből bocsájtsd meg neki a történteket de egy találkozót megér szerintem.
2019. szept. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
62%
Én ezek után nem tekinteném se a testvéremnek, de még embernek is alig és nem adnák második esélyt, nem érdekelne a kapcsolattartás, akkor se, ha megváltozott és megbánta. De ez én vagyok, nálam egyszer éehet a bizalmat és a jó viszonyt eljátszani, ha te úgy gondolod, megbánnád ha nem találkoznál vele, akkor fussatok össze, egy próbát megérhet.
2019. szept. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
46%

A találkozó csak neki lenne jó, hogy a megbocsátásoddal utólag legalizálja, kisebbítse azokat amiket elkövetett.

Magában már retusálta, hogy áh nem is voltak ezek nagy dolgok, csak túlreagáltad, majd előadja és ezzel is bántani fog, aztán majd téged állít be rossznak amiért nem bocsátasz meg neki, és persze majd mindent az apátokra fog kenni.

Én biztos nem talákoznék vele, mert te ezzel semmit nem nyerhetsz, én lesz..nám úgy ahogy van.

Az ilyen nem érdemel még haragot, sem, teljes közöny és elutasítás ami neki jár.

2019. szept. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem oka van annak, hogy hirtelen bocsánatot szeretne kérni. Tuti, hogy akar valamit.
2019. szept. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
33%

Én mindenképp találkoznék vele a helyedben, beszélnék vele, aztán utána majd eldöntöm hogy megbocsátok-e neki, vagy sem.

Figyelmedbe ajánlok egy angol mondást:

Evil isn’t born, it’s made.

2019. szept. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!