Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti találkoznátok a testvéretek...

Ti találkoznátok a testvéretekkel ezek után?

Figyelt kérdés

5 éve nem tartjuk a kapcsolatot, mióta ő elköltözött kollégiumba. Gyerekkorunkba sokszor vert. Apu alkoholista volt, és valamiért engem utált, elvileg mert lány voltam, de hát arról nem tehetek. Mindig én kaptam a verést, a bátyámat imádta. Pedig a bátyámnak problémái voltak, dührohamai voltak, és engem is rendszeresen bántott. Volt, mikor apu "parancsolta" neki, hogy üssön oda egyet, mert nem tudtunk megegyezni a távkapcsolón. Közben apu meghalt, de testvérem továbbra is agresszív maradt, bántott, nem csak szóban, de többször megütött, rángatott. Volt, hogy nyoma is maradt. Emiatt zárkózott lettem, sose voltak barátaim- Anyu elvitte pszichológushoz, pszichiáterhez is, és kezdtek ezek a bántalmazások abba maradni, aztán leérettségizett és elköltözött kollégiumba. Én azóta fellélegeztem, barátokat szereztem, dolgozni kezdtem. Öt éve nem találkoztunk, ő nem jött haza, nem tudom miért, anyuval néha találkoztak, de nem itthon, ő ment Pestre hozzá.

Most felvette velem a kapcsolatot, azt mondta beszélni szeretne, de nem telefon téma, bocsánatot szeretne kérni és elmondani valamit. Én sejtem mit akarhat, hallottam, mikor anyu a mamával arról beszél, hogy apu őt is bántja, de én ezt soha nem láttam, soha nem láttam, hogy őt megütötte volna vagy valami. Ti mit tennétek, találkoznátok vele? Öt éve nem beszéltünk, mintha nem is léteznénk egymásnak olyanok vagyunk, meg félek is kicsit. Ti mit tennétek?


L/23


2019. szept. 5. 07:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
29%
#70: hogy te mekkora egy sügér vagy!
2019. szept. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget és a tanácsokat, szerintem itt le is zárhatjuk. Elmentünk egy másik irányba, aminek már köze sincs a kérdésemhez. Ha kérhetem, máshol folytassátok, vagy szólok egy moderátornak! A válaszokat mégegyszer köszönöm, remélem nem vettétek ezt sértésnek!
2019. szept. 8. 10:17
 73/75 anonim ***** válasza:
38%
Azért örülök, hogy igazam lett. Azaz a saját baját próbálja lezárni, amihez már rég nincs közöd. Meg hogy mind a tesó, mind az anyu zakkant-sérült, egyiknél sincs jó helyed. Magad útjára kell menned, magadnak kell megoldanod a szarjaidat, és őket végre hagyd magukra! Tesódnak ehhez kellenek más emberek, és ez nagy hiba. Így sosem fog helyrejönni. Továbbra is azt mondom, hogy helytelen volt találkozni, és érdemes kerülni őt! Szóval ha keres még, akkor mondhatod, hogy elfogadtad a bocsánatkérését, és innentől lépjen túl a dolgon egyedül! Ne hagyd, hogy beszippantson!
2019. szept. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim ***** válasza:
43%

25ös vagyok.

Pontosan ezt sejtettem, amit a bátyád elmondott neked a találkozó alkalmával.


De nem akartam károgni. Nagyon sajnálom, ami veletek történt.

2019. szept. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:
13%

#61 "Gondoltam, hogy ez lesz, hogy áthárítja másra a felelősséget."

Most ezt komolyan gondolod? Veled csinálták volna?


Kérdező, ahogy olvastam, sejtettem, hogy ez lesz.

Ami tanácsot adhatok, hogy neked is idő kell, azt is felfogni, hogy vele mi történt. Nem lehet" direkt " erről gondolni valamit, hanem nap nap után majd alakul. Alakulsz te belül. Lassan majd feldolgozod, kialakul a véleményed, lehet hogy megvaltozik a viszony vele is, meg anyáddal is, de ehhez IDŐ kell, és adj magadnak időt, és beszélj, beszélhetek róla, otthon is, anyáddal.


Én nem nagyon akarok oltogatni, meg vészmadàrkodni, de azért ne költözz tesódhoz. Jó lenne megtudnod, milyen lett a nőkkel a viszonya... De legalábbis ismerd meg jobban őt. Valószínűleg mivel ő pszichoterápiára jár(t), ha jól emlékszem, szóval ő most jutott el odáig, hogy képes legyen veled erről beszélni, és a szemedbe nézni, ugyanakkor saját magában is tépett fel ezzel sebeket. Neki ez ugyanúgy nem volt könnyű.


Szóval : idő!! És majd kialakul.


Ha úgy érzed, ne szégyellj pszichológushoz menni, de csak magánrendelésre! (az állami pszichológushoz csak pszichiáter tud beutalni, azért ott nem tartunk, emellett a magán szolgáltatás ad is valamit a pénzedért) Ezt nyilván "B" vagy "C" tervnek írtam, mert most áll módomban elmondani.

2019. szept. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!