Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti találkoznátok a testvéretek...

Ti találkoznátok a testvéretekkel ezek után?

Figyelt kérdés

5 éve nem tartjuk a kapcsolatot, mióta ő elköltözött kollégiumba. Gyerekkorunkba sokszor vert. Apu alkoholista volt, és valamiért engem utált, elvileg mert lány voltam, de hát arról nem tehetek. Mindig én kaptam a verést, a bátyámat imádta. Pedig a bátyámnak problémái voltak, dührohamai voltak, és engem is rendszeresen bántott. Volt, mikor apu "parancsolta" neki, hogy üssön oda egyet, mert nem tudtunk megegyezni a távkapcsolón. Közben apu meghalt, de testvérem továbbra is agresszív maradt, bántott, nem csak szóban, de többször megütött, rángatott. Volt, hogy nyoma is maradt. Emiatt zárkózott lettem, sose voltak barátaim- Anyu elvitte pszichológushoz, pszichiáterhez is, és kezdtek ezek a bántalmazások abba maradni, aztán leérettségizett és elköltözött kollégiumba. Én azóta fellélegeztem, barátokat szereztem, dolgozni kezdtem. Öt éve nem találkoztunk, ő nem jött haza, nem tudom miért, anyuval néha találkoztak, de nem itthon, ő ment Pestre hozzá.

Most felvette velem a kapcsolatot, azt mondta beszélni szeretne, de nem telefon téma, bocsánatot szeretne kérni és elmondani valamit. Én sejtem mit akarhat, hallottam, mikor anyu a mamával arról beszél, hogy apu őt is bántja, de én ezt soha nem láttam, soha nem láttam, hogy őt megütötte volna vagy valami. Ti mit tennétek, találkoznátok vele? Öt éve nem beszéltünk, mintha nem is léteznénk egymásnak olyanok vagyunk, meg félek is kicsit. Ti mit tennétek?


L/23


2019. szept. 5. 07:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 A kérdező kommentje:
Beszéltünk. Azt mondta, apu bántotta őt is, csak nem csak veréssel, hanem molesztálta. Éshogy tini korában elmondta anyunak, aki nem hitt neki, és megtiltotta hogy ezt mégegyszer fölhozza bárkinek is. Meg apu folyton uszította ellenem, mert tőlem undorodott mert lány voltam. Aztán ugye elvitte anyu pszichológushoz és neki elmondta, ő meg anyukámnak, akkor már anyu elhitte de akkorra már apukám meghalt. Azt mondja tudta hogy nem szabadott volna bántania engem, de rajtam vezette le a feszültséget a bántalmazások, hazudozás, titkolózások miatt. Ezért a mai napig nem tudja anyukámnak elfelejteni hogy nem hitt neki. Most én is csalódtam anyuba. Nem is tudom mit csináljak mert hazamenni sincs kedvem, most itt vagyok még pesten. Nem is tudom mit gondoljak, se anyuról se bátyámról.. Bocsánatot kért, bár tudja ezzel nem teszi jóvá, de én megbocsátottam neki. Megsajnáltam..
2019. szept. 7. 16:26
 52/75 anonim ***** válasza:
2%

Jól tetted, hogy megbocsátottál!

Ahogy az elején írtuk páran: nyertél egy testvért.


Egyértelmű volt, hogy nem fog bántani és semmiféle hátsó szándéka nincs a találkozással. A sok riogató, károgó ember valószínű ugyanúgy pszichológusra szorul, mint annak idején a tesód szorult. Jó mércéje volt ez a kérdés és a válaszok az ide írogatók pszichológiai állapotának. :-(((

2019. szept. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
56%
Valószínűleg édesapádat is molesztálták fiatalon, ez már sosem fog kiderülni, de nagyon gyakori, hogy az ilyenek azért csinálják. Nagyon sajnállak téged, és a testvéredet is. Ez egy nagyon fontos beszélgetés volt. Érthető, hogy megbocsátottál, sajnos a testvéred is nagyon rossz helyzetben volt. Most, hogy mindenre fény derült, hagyd magadban leülepedni a dolgokat, próbáld meg feldolgozni, aztán lehetőség szerint elfelejteni az egészet.
2019. szept. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonymousreview60 ***** válasza:
81%
A bátyád milyen kapcsolatot aka fenntartani édesanyátokkal? Kérdeznélek téged is, de az még korai.
2019. szept. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 A kérdező kommentje:
Bátyám nem különösebben tartja a kapcsolatot anyuval, 5 év alatt 3-4-szer ha találkoztak, akkor is anyu ment pestre, de nem tudom milyen hangulatban teltek azok a találkozások. Bátyám ebbe a házba be nem teszi a lábát, azt mondta.
2019. szept. 7. 17:53
 56/75 anonymousreview60 ***** válasza:
70%

Teljesen megértem a bátyádat, hiszen az a személy árulta el, akiben a legjobban bízik az ember jellemzően, aki a világra hozta. Nem tudom elképzelni, mit kellene tegyen ilyen helyzetben az anyám, hogy meg bírjak bocsátani.

Remélem bátyád képes lett/lesz párkapcsolatra. Az még gyógyír lehet talán.

Jár még terápiára?

2019. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
80%
A sok "károgó" látott már vagy megtapasztalt már hasonló dolgokat a saját családjában. Nem mindig végződik jól a dolog és még ennek sincs vége. A tesó sérült. A saját gyerekeit is könnyedén elkezdheti majd verni, molesztálni. Nem lehet tudni. Ugyanis nem tud normálisan szeretni. Nem az ő hibája. Elnézve azokat az eseteket, hány apa öli meg mostanában a családját és magát, felmerül, hogy egy bántalmazott ember mi mindenre képes. Mindezzel együtt sajnálom őt, hiszen ő is csak egy áldozat. De azért a vele való kapcsolatot mindig fenntartással kell kezelni. Mert az áldozat típusok meg sajnálatból támogatják a saját bántalmazójukat, legyen az testvér, szülő vagy házastárs. És ha a kérdező ilyen, lelki bántalmazást, zsarolást még mindig kaphat. De szurkolok neki, hogy valóban jól alakuljanak a dolgok. És nagyon sajnálom, ami veled történt, kérdező. Én is átéltem hasonlót, bár az nem volt ennyire durva, itt csak engem molesztáltak, senki nem vert meg senkit. De így is pokol volt.
2019. szept. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 A kérdező kommentje:
Igen, pszichológushoz jár még most is. Nem hiszem el, hogy egy házban éltem velük, lehet pont a másik szobában aludtam, mikor apu bántotta őt, és nem vettem észre semmit. Lehet elég lett volna az én szavam a bátyám mellé, és anyu hisz nekünk, elválik és vége szakad mindennek. Volt már barátnője, említette, de nem tért ki rá annyira.
2019. szept. 7. 19:20
 59/75 anonim ***** válasza:
27%

Én innentől kezdve anyámmal nem,hogy 5 évben 3-4 alkalommal, a büdös életben többé nem akarnám látni, egy képeslapot nem kapna tőlem. Nekem tuti meghalt volna, amint saját lábra állok.


Az ilyen nem anya, hanem egy fax éhes qrva, akinek bármi előrébb való, mint a gyerekei.

2019. szept. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon örülök, hogy elmentél találkozni vele. Néha jobb döntés félretenni (legalább egy kis időre) a megbántottságot és büszkeséget, annak érdekében, hogy egy teljesebb képet lássunk. És így neked is könnyebb megbocsájtani neki. Persze ettől fggetlenül ez nem menti őt fel, de legalább jobban átlátod, mi miért történt. Sok erőt kívánok Neked, hogy le tudd tisztázni magadban ezeket a dolgokat!
2019. szept. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!