Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti találkoznátok a testvéretek...

Ti találkoznátok a testvéretekkel ezek után?

Figyelt kérdés

5 éve nem tartjuk a kapcsolatot, mióta ő elköltözött kollégiumba. Gyerekkorunkba sokszor vert. Apu alkoholista volt, és valamiért engem utált, elvileg mert lány voltam, de hát arról nem tehetek. Mindig én kaptam a verést, a bátyámat imádta. Pedig a bátyámnak problémái voltak, dührohamai voltak, és engem is rendszeresen bántott. Volt, mikor apu "parancsolta" neki, hogy üssön oda egyet, mert nem tudtunk megegyezni a távkapcsolón. Közben apu meghalt, de testvérem továbbra is agresszív maradt, bántott, nem csak szóban, de többször megütött, rángatott. Volt, hogy nyoma is maradt. Emiatt zárkózott lettem, sose voltak barátaim- Anyu elvitte pszichológushoz, pszichiáterhez is, és kezdtek ezek a bántalmazások abba maradni, aztán leérettségizett és elköltözött kollégiumba. Én azóta fellélegeztem, barátokat szereztem, dolgozni kezdtem. Öt éve nem találkoztunk, ő nem jött haza, nem tudom miért, anyuval néha találkoztak, de nem itthon, ő ment Pestre hozzá.

Most felvette velem a kapcsolatot, azt mondta beszélni szeretne, de nem telefon téma, bocsánatot szeretne kérni és elmondani valamit. Én sejtem mit akarhat, hallottam, mikor anyu a mamával arról beszél, hogy apu őt is bántja, de én ezt soha nem láttam, soha nem láttam, hogy őt megütötte volna vagy valami. Ti mit tennétek, találkoznátok vele? Öt éve nem beszéltünk, mintha nem is léteznénk egymásnak olyanok vagyunk, meg félek is kicsit. Ti mit tennétek?


L/23


2019. szept. 5. 07:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem felel meg neki a kávézó, akkor nem találkoznék vele. A lakására eszembe nem jutna menni. Bármilyen temarol lehet nyilvános helyen beszélgetni, hiszen épeszű ember képes halkan -beszélni, hogy más én hallja.n
2019. szept. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
78%

Kérlek ne az albérletben találkozzatok! Én ehhez kötném a találkozást, hogyha kávézóban vagy valami másik nyílt helyen is hajlandó, akkor elmennék, ha csak az albérletben, akkor semmiképpen!

Ő volt az, aki bántott téged, ő alkalmazkodjon hozzád, ne pedig te hozzá!

2019. szept. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 A kérdező kommentje:
Holnap találkozunk, majd megírom mi volt.
2019. szept. 6. 16:32
 44/75 anonim ***** válasza:
91%
Az albérletbe mész? Légy óvatos. Valaki tudjon róla, hogy ott vagy.
2019. szept. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 A kérdező kommentje:
A lakótársa elvileg tudja, hogy megyek. De ő nem lesz otthon.
2019. szept. 6. 18:38
 46/75 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, te ennyire önsorsrontó mazochista vagy, vagy hülye?
2019. szept. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
68%

Még visszamondhatod. Én egyáltalán nem mennék!


Nagyon veszélyes embernek írod a testvéredet. Valamit nem tudott lezárni magában, de annak hozzád már semmi köze, és semmi értelme, hogy kitálalja neked a gondjait. Neki kell megoldania... Értem én, hogy jószívű akarsz lenni, de a testvéred elmezavaros. Nem feltétlenül pszichiátriai eset, de kiszámíthatatlan. Lehet most éppen kedves lenne, de máskor meg ugyanúgy agresszív, passzív-agresszív. Nyomatja majd a nárcisztikus magamhoz csábítalak, aztán páros lábbal gázolok beléd, utána ismét édesgetés dolgot. Semmi értelme belekezdeni. Ha fontos, akkor egy levélben is meg tudja írni 🙂


De minimum, hogy nyilvános helyen találkozzatok, ha tényleg hajlasz a személyes dologra.


Te pedig nem hiszem, hogy 23 évesen rászorulnál lakhatásilag tesódra vagy anyudra... kényelem miatt jó a mamahotel, persze, az más dolog.

2019. szept. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
14%
Nos, ha te önként mész házhoz a bajért, a te dolgod, én nem vagyok rá kíváncsi, hogy mi lesz a vége.
2019. szept. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
88%
Olyan ember tudja, hogy oda mesz, aki a TE ismerosod. Kit erdekel, ha az o lakotarsa tudja??? Ha csak nem ismered Te is...
2019. szept. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonymousreview60 ***** válasza:
31%
Ne riogassátok már! Nem is Bates a vezetékneve a csajnak! Kérdező, tudjon róla barátod is, hova mész! A lakás ajtaját ne engedd beZÁRni, csak csukni! Drukkolok. Nem lesz baj.
2019. szept. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!