Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti találkoznátok a testvéretek...

Ti találkoznátok a testvéretekkel ezek után?

Figyelt kérdés

5 éve nem tartjuk a kapcsolatot, mióta ő elköltözött kollégiumba. Gyerekkorunkba sokszor vert. Apu alkoholista volt, és valamiért engem utált, elvileg mert lány voltam, de hát arról nem tehetek. Mindig én kaptam a verést, a bátyámat imádta. Pedig a bátyámnak problémái voltak, dührohamai voltak, és engem is rendszeresen bántott. Volt, mikor apu "parancsolta" neki, hogy üssön oda egyet, mert nem tudtunk megegyezni a távkapcsolón. Közben apu meghalt, de testvérem továbbra is agresszív maradt, bántott, nem csak szóban, de többször megütött, rángatott. Volt, hogy nyoma is maradt. Emiatt zárkózott lettem, sose voltak barátaim- Anyu elvitte pszichológushoz, pszichiáterhez is, és kezdtek ezek a bántalmazások abba maradni, aztán leérettségizett és elköltözött kollégiumba. Én azóta fellélegeztem, barátokat szereztem, dolgozni kezdtem. Öt éve nem találkoztunk, ő nem jött haza, nem tudom miért, anyuval néha találkoztak, de nem itthon, ő ment Pestre hozzá.

Most felvette velem a kapcsolatot, azt mondta beszélni szeretne, de nem telefon téma, bocsánatot szeretne kérni és elmondani valamit. Én sejtem mit akarhat, hallottam, mikor anyu a mamával arról beszél, hogy apu őt is bántja, de én ezt soha nem láttam, soha nem láttam, hogy őt megütötte volna vagy valami. Ti mit tennétek, találkoznátok vele? Öt éve nem beszéltünk, mintha nem is léteznénk egymásnak olyanok vagyunk, meg félek is kicsit. Ti mit tennétek?


L/23


2019. szept. 5. 07:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 A kérdező kommentje:
Kávézóba nem akar menni, azt mondta, mert ez nem olyan téma. Az albérletében akar találkozni, azt mondta ott nyugodtabban tudunk beszélni. Azt is mondta, anyuról is akar valamit mondani, és ha utána úgy döntök nem akarok vele lakni tovább, hozzá költözhetek. Úgy döntöttem találkozok vele, meghallgatom, de nem ígérek semmit.
2019. szept. 5. 13:29
 22/75 anonim ***** válasza:
93%
Csak nyilvános helyen találkoznék, ugyanis nem tudnék megbízni benne ilyen múlt után. Ha nyilvános helyen nem hajlandó, akkor nem érdekel.
2019. szept. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
20%

Jajj mar, nekem meg a "soha nem szabad második eselyt adni" típusú emberekből van elegem.

Igen, LEHET hogy csak maganak akar megnyugvást, LEHET hogy akar valamid toled, es csak kihasznalna. DE! Az is lehet hogy megváltozott. Ha te ugy érzed a veresek miatt tiszta szívedből gyulolod ot es nem tudnal beszelni se vele, akkor ne menj el. Minden mas esetben pedig MENJ EL, es nezd meg, hogy mi sul ki belole. Egyébként ha tartasz tole, parkba is lehet menni es leulni egy padra. Mondd meg neki hogy talalkozhattok, te benne vagy, de biztos nem mesz fel a lakasara. Ja es kedves kommenteloknek szinten elmondanam, hogy azert mert valaki nyugodt kornyezetnek csak az otthonat tartja, meg nem lesz pszichopata tömeggyilkos. Se..fejek.

2019. szept. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

"Kávézóba nem akar menni, azt mondta, mert ez nem olyan téma." Ez marhaság. Csillió kávézó van szeparékkal. Budapesten pl . a Zöld Teknős Barlangja teaház, vagy akár a Szlovák étterem is, de kiválóan megfelel a Margitsziget valamelyik padja is.

Ha annyira a lakás 4 fala közé akar menni, akkor vagy ő akarja magát jobban nyeregben érezni vagy tart attól, hogy az egyikőtök jobban kiereszti a hangját mint kellene.

2019. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
15%

Én találkoznék vele és meghallgatnám. Akár az albérletben is.

Én gyanítok valamit, amin a tesód keresztül mehetett.


Szerintem adj neki egy esélyt.

36N

2019. szept. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonymousreview60 ***** válasza:
79%
"Én gyanítok valamit, amin a tesód keresztül mehetett." Ne lebegtess! Írd le! Úgy írjunk ide kommentet, hogy az minél több hasznára legyen a kérdezőnek, másnak. Ha lebegtetsz dolgokat, abból senki nem tanul. Ha rendesen leírod, akkor más olvasónak hasonló cipőben hamarabb leeshet a 20filléres.
2019. szept. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem teljesen érthető, hogy a báty nem akar kávézóba menni.

A park már határeset. De erős érzelem-megnyilvánulások is lehetnek mindkét fél részéről, és megértem, hogy leginkább 4 fal között akarna ilyet a testvére.

Vagy el lehetne menni erdőbe, de aki a lakásra menéstől félti a kérdezőt, az sokkal inkább féltené, ha egy erdőben sétálnának.

2019. szept. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
24%

Mennyi naív ember van itt a kérdezővel együtt.

Az ilyen emberek nem változnak meg.

Amit tudni akar, az elsősorban az, hogy elég mély nyomot hagyott a bántalmazása, és ezért akár hajlandó bocsánatot is kérni, hogy kiszedje belőled az őszintét.

Az ilyeneknek a büntetés a közöny és az ignorálás, nem a bocsánat szertartás.

Aztán meg tesztel, hogy újra befolyásolható vagy-e, bele akar folyni az életedbe már megbocsátott státuszban, hogy újra kezdje a károkozást.

amit nem vesztek észre, hogy már megint a saját feltételeit akarja érvényesíteni már a találkozó feltételeiben is. Esze ágában nincs őszintén bocsánatot kérni, de hogy akar valamit, és esélyesebb hogy megint valami önző dolgot, arra a kérdező mérget vehet.

2019. szept. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
88%

"Az albérletében akar találkozni, azt mondta ott nyugodtabban tudunk beszélni"


"More,ebbű baj lesz"

2019. szept. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
87%
Albérlet, erdő, bármilyen olyan hely, ami kihalt, nem tudsz segítséget kérni, menekülni, ha mégsem jó szándékból keres, kockázatos. Egy nyilvános park tömegközlekedés közelében is jobb. Én nem bíznék benne látatlanban, ismerve az előzményeket, előbb bizonyítson, hogy megérdemli a bizalmat, de még akkor is óvatos lennék vele.
2019. szept. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!