Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti találkoznátok a testvéretek...

Ti találkoznátok a testvéretekkel ezek után?

Figyelt kérdés

5 éve nem tartjuk a kapcsolatot, mióta ő elköltözött kollégiumba. Gyerekkorunkba sokszor vert. Apu alkoholista volt, és valamiért engem utált, elvileg mert lány voltam, de hát arról nem tehetek. Mindig én kaptam a verést, a bátyámat imádta. Pedig a bátyámnak problémái voltak, dührohamai voltak, és engem is rendszeresen bántott. Volt, mikor apu "parancsolta" neki, hogy üssön oda egyet, mert nem tudtunk megegyezni a távkapcsolón. Közben apu meghalt, de testvérem továbbra is agresszív maradt, bántott, nem csak szóban, de többször megütött, rángatott. Volt, hogy nyoma is maradt. Emiatt zárkózott lettem, sose voltak barátaim- Anyu elvitte pszichológushoz, pszichiáterhez is, és kezdtek ezek a bántalmazások abba maradni, aztán leérettségizett és elköltözött kollégiumba. Én azóta fellélegeztem, barátokat szereztem, dolgozni kezdtem. Öt éve nem találkoztunk, ő nem jött haza, nem tudom miért, anyuval néha találkoztak, de nem itthon, ő ment Pestre hozzá.

Most felvette velem a kapcsolatot, azt mondta beszélni szeretne, de nem telefon téma, bocsánatot szeretne kérni és elmondani valamit. Én sejtem mit akarhat, hallottam, mikor anyu a mamával arról beszél, hogy apu őt is bántja, de én ezt soha nem láttam, soha nem láttam, hogy őt megütötte volna vagy valami. Ti mit tennétek, találkoznátok vele? Öt éve nem beszéltünk, mintha nem is léteznénk egymásnak olyanok vagyunk, meg félek is kicsit. Ti mit tennétek?


L/23


2019. szept. 5. 07:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
88%
Tesód Budapesten van, annyit megtehetsz, hogy elutazol Budapestre, aztán találkoztok a Városligetben (busz, troli, földalatti, villamos közel) vagy a Margitszigeten (1 buszjárat viszonylag gyakran jár mindkét irányba), ha nem csaptok zajt, az égvilágon senkit nem fogtok érdekelni, de mégsem vagy kiszolgáltatott egyedül, előre megnézed a járatokat, 1 napijeggyel korlátlanul tudsz utazni 24 órán keresztül.
2019. szept. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
87%

Nem találkoznék. Nekem az apámmal hasonló a "kapcsolat". És nem bocsátanék meg. Vagyis... nem tudom elmagyarázni, jártam pszichológushoz, és ezt mind feldolgoztam. Rendbe tettem a múltamat, a saját viszonyomat a múlttal, megbocsátottam magamnak, és úgy érzem, ehhez ő nem kell. Most már nem köt hozzá érzelem. Mondhatnám, hogy ja, megbocsátok, de nem lenne benne érzelem, mert nincs mit megbocsátanom.


Nekem is csak egy esélyem volt, hogy jó ember legyek. És ha tökéletes nem is vagyok, a fent leírtakat nem tudtam volna megtenni egyetlen élőlénnyel sem. Szerintem az ilyen emberek nem érdemlik meg, hogy könnyítsenek magukon. Vezekeljenek, bizonyítsák be, hogy tényleg változtak, ne csak "na bocsika lol, hogy bántottalak, menjünk moziba".

2019. szept. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
31%
Igen, találkoznék.
2019. szept. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
78%

Egyetértek 32.-essel. Nem kell a bántalmazóval felvenni a kapcsolatot, látványos gesztust gyakorolni felé, hogy túl tudj lépni a történteken. Vannak dolgok amiket nem kell megbocsátani, ilyen ha a szerettünk fordul ellenünk, akinek életfeladata lett volna normálisan hozzánk állni.

Azért nem kell megbocsátani, mert a terrorban töltött éveket nem adja vissza, csak az ő lelkén könnyít, én nem tenném meg neki ezt a szívességet, és szerintem egyáltalán nem igaz, hogy ez a te lelkeden bármit is könnyítene.

Nekem egy bántalmazó oktatóm volt, azt is évekig tartott feldolgozni. Amikor híre jött, hogy elpatkolt, gondoltam rá, hogy kimegyek a temetőbe levizelem a sírját, de addigra már eltelt több év és túl voltam rajta, habár állítólag más taníványai megtették.

Nagy szerencséje, hogy nem futott össze velem még életében pár évvel a bántalmazások után, mert elvertem volna mint szódás a lovát. Ha meg bocsánatot kér akkor duplán kapott volna, azért mert úgy gondolja, hogy egy bocsánatkéréssel letudhat több évnyi terrort.

2019. szept. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
65%

1X találkoznék vele,hátha valami olyan érdekes dolgot mond,amiről eddig nem tudtam.

Aztán lezárnám végleg a kapcsolatot.Aki egyszer engem vagy többször bántalmaz,onnantól nekem ő senki.Nem érdekel a múltja,miket tettek vele,ő számomra idézőjelesen halott.Hiába erőltetném a kapcsolatot,ha ránézek,mindig ugyanaz jutna az eszembe.Akár rokon,akár nem.A sérelmek mindig felszínre törnek a későbbiekben.

Nyugodtan találkozz vele az albérletében,nem lesz gond,ő se hülye,de utána felejtsd is el.

2019. szept. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
66%
SOHA nem akarnám látni.
2019. szept. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
71%

Hogy találkoznék-e azzal a személlyel, aki tönkretette a gyerekkoromat, és ezáltal az egész életemet és személyiségemet átformálta? Aki csak egy bocsánatkéréssel és egy mondattal lezárná a több éves testi-lelki bántalmazást?

Felhívnám, és feltenném neki is ezeket a kérdéseket. Utána elmondanám, hogy hagyjon békén. Nem lenne ilyen emberre szükségem, főleg úgy, hogy rendeződött az életem (és a jó lelkű hozzászólók 70%-ának se).

2019. szept. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
62%
A kommentjeid alapján szerintem apád molesztálta, és erről anyukád is tudott és szemet hunyt felette. Ne legyen igazam.
2019. szept. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
61%

Ha nekem benyögné ezek után, hogy kávézóba nem akar menni, biztos mondtam volna, hogy "Többet ne keress, te nyomorult, inkább akaszd fel magad, amiért így vissza akarsz élni a fölényeddel megint! Nekem aztán nem hiányoznál és legalább fatert is üdvözölhetnéd helyettem, bár nem olyan stílusban gondoltam, ami bárkinek jól esne".


Egyébként hogy tudsz te a petesejt donorodnak ezek után megbocsájtani? Mert bizony ő is nagyban sáros ebben.

2019. szept. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
89%
Majd írd meg mi volt, szerintem most sokan aggódnak itt, hogy mi lesz ha elmész abba az albérletbe.
2019. szept. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!