Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem értem mért fontos az ép...

Nem értem mért fontos az ép testvéremnek annyira Karácsonykor is az új szerelme mint én?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy minden embernek szüksége van az önálló életre és magán életére főleg felnőtt korban. Hamarabb megtanultam elengedni a tőlem 6 évvel fiatalabb húgomat.


De mivel fogyatékossággal élő vagyok, és nőnek születtem sokkal nagyobb hátrányban vagyok, pl. soha nem lesz piacképes fizetésű állásom és piacképes szakmai végzettségem sem lesz. Ez a fogyatékosságom egyik hátránya.


Ráadásul a fogyatékosságom pont olyan, hogy a másik tünete: nagyon nehezebben fogok tudni magamnak párt találni olyan férfivel aki megbízható és elfogad engem.


Mert szívem szerint elköltöznék a testvéremtől vagy egy olcsóbb szállású vendégházban tölteném egyedül, a Karácsonyi ünnepeket bele értve a December 24-ét is. Hiába van külön lakrészem a testvéremtől, ennek ellenére mégis egy lakcím alatt élek vele.


Abból nem kérek, hogy olyan Karácsonyom legyen mint a tavalyi Karácsonyom volt. Eljönnek a szüleim December 24-én délelőtt és max délben haza mennek: többet beszélgetnek a szüleim a testvéremmel én hozzám meg alig szólnak. Ha én hozzájuk szólók akkor nem is érdekli őket nagyon amit mondok, és a testvéremet sem már a saját névnapomon is úgy érzem minden a testvéremről szólna.


Nem vagyok féltékeny a testvéremre de kezdem úgy érezni magamat, hogy testvérem élethelyzete sokkal fontosabb a saját élethelyzetemhez képest.


Aztán pedig a szüleim látogatása után szépen rendet rak a testvérem mert várja az új kedvesét, akivel a nagy házába bezárkózik akivel édes kettesben együtt tölti az ünnepeket. És az a rossz nekem, hogy a kis mellék épületben ahol lakom, az ablakomon a testvérem nagy házat látom mert csak egy normális méretű ablakom van. Míg a nagy háza mellett lévő másik nagy házban pedig a testvérem volt kedvese lakik és Karácsonykor pedig vendégségbe érkező új kedvesével, meg a testvérem volt kedvese az özvegy szülőjével is együtt lakik.


Tehát idén Karácsonyra meg sem látogathatom a testvérem volt kedvesének a testvéreit sem ahol két kicsi gyermek is van, mert nem szeretném őket zavarni őket hagy éljék az életüket ők is ahogy szeretnék.


Amikor a testvérem a volt kedvesével volt jó pár évig, soha nem volt ennyire zárkózott a testvérem irántam Karácsonyi ünnepek alatt. Lassan már a Közösségi portán MNS-n sem fogom tudni Karácsonykor tartani a testvéremmel a kapcsolatot.


Lakóotthonba meg nem költözhetek mert vagyok olyan mértékben fogyatékossággal élő, hogy ne tudjam önmagamat ellátni és felügyeletet igényeljek.



2019. nov. 1. 11:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/184 anonim ***** válasza:
83%

Sok keserűség van benned, ezért sok mindent nem látsz reálisan.

Ha el tudod magad látni, akkor egyáltalán nem lehetetlen a tanulás, a képesített állás, sőt a párkapcsolat sem!

Lakóotthon legtöbbször pénz kérdése, nem állapotfüggő, sőt sokkal könnyebb helyet szerezni, ha önellátó vagy.

Testvérednek is megvan a saját élete, neked is ki kell alakítanod. Gondolom, azért az ünnepek alatt 1-1 alkalommal rövidebb időre össze lehet jönni, beszélgetni, társasozni stb.

2019. nov. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/184 A kérdező kommentje:

Nekem soha nem volt ilyen a testvérem velem szemben Karácsonyi ünnepek alatt, még akkor sem amikor a volt kedvesével volt együtt.


Nem kívánom neki rosszat a húgomnak éljen és csináljon Karácsonykor a testvérem, az új kedvesével együtt amit nagyon szeretne. Ne is legyen bűntudata soha miattam.


Viszont abban ne legyen neki bűntudattá, ha egy szép napon esetleg egy lakóotthonba költöznék.

2019. nov. 1. 11:34
 3/184 anonim ***** válasza:
83%
Nyugi, nem lesz bűntudata amikor lakóotthonba költözöl, az csak megkönnyebbülés lesz számára. Ilyen keserű, irigy, passzív-agresszív manipulátortól mint amilyen te vagy öröm és boldogság megszabadulni.
2019. nov. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/184 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem minden csak hozzáállás kérdése. Ha lakóotthonba tudsz költözni és fizetni, akkor egy kisebb garzont is tudnál magadnak keríteni, ahol elférsz egyedül, otthonos és kényelmes is lenne a helyzetednek. Egy ismerősünket évekkel ezelőtt motoros baleset érte, mindkét lábát amputálni kellett, kerekesszékben él, mégis van lakása, nem hagyta el magát, autót, háztartást vezet. Lépj ki ebből a depresszióból, kezdj el tervezni, hogy lehetne kivitelezni a terveidet és tegyél érte. Siránkozással, meg “jaj senki nem néz felém”-mel nem jutsz előrébb. Sok sikert és őszintén sajnálom, amiben vagy!
2019. nov. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/184 anonim ***** válasza:
90%
Nézd, felnőtt vagy, önellátásra képes, sok rokon él körülötted, akik azért törődnek veled. Párkapcsolatod nincs, a karácsonyt viszont mindenki a párjával tölti nálatok. Elhiszem, hogy ez neked rosszul esik, de szerintem egyedül is meg kellene tudnod találni a lelki békédet. Persze, nekem könnyű, én nem töltöm egyedül a karácsonyt, de volt már rá példa, és lesz is még.
2019. nov. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/184 anonim ***** válasza:
85%
Mintha valami regényt olvasnék egy hányatott sorsú fiatalról. Valami könyvből szetted?
2019. nov. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/184 anonim ***** válasza:
75%
*szedted
2019. nov. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/184 anonim ***** válasza:
81%
Ja, és azt is írod, hogy nem tudnál lakóotthonba költözni, akkor mégsem olyan szörnyű a helyzet, ahogy leírod, csak keseregsz. Ideje tenni azért, hogy változtass a helyzeteden, ne másoktól várd ezt.
2019. nov. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/184 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudom, milyen fogyatékossággal élő vagy. Fogyatékossággal élő vagyok én is. Tapasztalataim szerint még azonos fogyatékossággal rendelkezők csoportjában is nehéz lehet adott esetben olyan embert találni, aki megért, támogat. Sokan "meg akarják mondani a tutit". Próbálkozni mégis kell, érdemes, keresni a lehetőségeket.
2019. nov. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/184 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a valós helyzet tényleges ismerete nélkül nem kellene elítélni a segítségre szorulót, attól, hogy sokan kitalált, kamukérdéseket írnak ki, nem biztos, hogy ebben az esetben is erről van szó. Aki padlón van, annak segíteni kell felállni, nem még jobban bántani.
2019. nov. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!