Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogomban áll e azt mondani,...

Jogomban áll e azt mondani, hogy nem jöhet többet hozzánk férjem gyereke, oldja meg máshogy?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet azy hogy adott egy iszonyatosan rossz neveltetésű gyerek, történetesen párom gyereke, aki minden 2 hét végén nálunk van. Folyamatosan romlik a viselkedése és már addig jutottunk, hogy semmi nem használ a viselkedésére. Próbáltam már én is mindent, kedvesen, szeretve, határozottan, de semmi.... Ez még rendben is lenne, de sajnos ugye mint mindenhol máshol, az én gyerekeimre ragad át ez a viselkedés! Tudom, hogy oviból is el fogja tanulni a rosszat, de az, amit ez az egy gyerek leművel... Kitesz 10 rossz gyereket....

Az ő nevelésébe nem szólhatok bele, nyilván, de az enyémeket megvédhetem....

Adott a hely, ahol lakunk, nekem több közöm van hozzá, mint páromnak, hiszen az én családom lakik itt még rajtunk kívűl...

Amikor itt van a gyerek, mindenki feszült, ideges, nekem már 1 héttel előtte gyomoridegem van, hogy mivel fog minket újra kikészíteni...

Tehát a kérdés adott: Felszólíthatom e arra a páromat, hogy oldja meg a láthatást máshol (pl anyjáéknál) addig, amíg a gyerek viselkedése nem javul, mert nem fogom végig nézni, hogy az én csodás 2 lányom is egy bűnrossz kisfiús viselkedésű, mindenkit gyűlölő, ki ha én nem stílusú gyerekek legyenek...


Ja, igen... Jöhetnek a kommentek, hogy ezt tudhattam volna, mikor összejöttem vele, de nem, ezt előre nem lehetett tudni, hogy ennyire elbassza a gyerek anyukája a nevelést....


2020. febr. 11. 12:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
70%

Ha közös a lakhelyetek, akkor nem tilthatsz ki onnan senkit, akit a férjed meg akar hívni oda.

Ha a lakhely a szüleidé, akkor ök kitilthatják a nkik nem tetszö embert.


Ettöl még felszólithatod erre a férjedet, de igazán nem jogos a dolog, és szerintem igen szemét húzás lenne.


Ettöl függetlenül ha a férjed gyerekét akár milyen indokkal kitiltod, számíthatsz rá, hogy ez a házasságotok végét jelenti.

2020. febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
96%
Ez egy jogi kérdés akar lenni? Ahhoz kevés információt adtál. De régen rossz, ha ebben gondolkodsz. Megbeszélni nem tudod a pároddal “felszólítás” helyett?
2020. febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
64%
Megmondhatod nyugodtan és még csak "genyó" sem leszel a felsorolt indokok miatt. A családi nyugalom az első(nálunk legalábbis).
2020. febr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
52%
Tipikus, az új pár fogadja el, viselje el, nevelje az én gyerekeimet, de én kiutálom az övét. Szánalmas vagy. Heg kéthetente az anyjánál tölti a hétvégéket a saját gyerekével majd az lesz a bajod.
2020. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
81%
"Ennyire elbassza a gyerek anyukája a nevelést...." tudod van annak a gyereknek egy apja is, úgyhogy nem kell az anyára mutogatni. Pároddal beszéltél már erről? Az a gyerek tele van elfojtott indulattal. Azt látja, hogy apa más nővel, más gyerekekkel van, ő nem kell apának. (Lehet pluszba még az is frusztrálja, hogy azok lányok) Szerinted milyen érzés lehet neki? Megértem, véded a sajátjaidat, ugyanakkor a kisfiú szenved leginkább ebben a helyzetben. Gyermekpszichológus mihamarabb.
2020. febr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
52%

Jogod az van. Kérdés, szeretnél-e elvált anyuka lenni.


Egyébkébt van közös gyerek?

2020. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
89%

Ez így nem megoldás. Hány éves a gyerek? Más közösségben is problémás? Mit csinál pontosan? Anyukaval milyen a kapcsolatod?


Ez a kitiltás csak váláshoz vezet.

2020. febr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 A kérdező kommentje:

A két lány közös, a fiú pedig 9 éves és mindenhol baj van vele. Iskolában, otthon, mindenhol. Senkinek nem fogad szót, nem viselkedik. Nem akar tanulni sem, minden lecke írás kín szenvedés.

Anyukával egész jóban vagyunk, volt babalátogatóbam is, mikor a picik születtek.

Apuka a fiú nevelésében egyáltalán nem volt ott, hamar szétmentek, mikor a fiú megszületett.

De ő sem úgy áll hozzá, ahogy egy rendes apa ilyenkor tenné. A lányokkal is kezd már türelmetlen lenni, mert a fiára kezdenek hasonlítani viselkedés terén.

Beszéltem vele erről, annyit mondott, akkor nem hozza majd ide, csak nem tudom, hogy ez tőlem jogszerű e....

Sajnálom a fiút, de az első az én saját gyerekeim érdekei!

Ja és igen, bejelentve lakcím téren az apa hozzánk nincs!

2020. febr. 11. 13:34
 9/82 A kérdező kommentje:

Ja igen, a válás....

Szerintetek mennyire vagyok elkeseredve, ha már a beszélgetést így indítottam, hogy nem érdekel, ha rámegy a kapcsolatunk, de a gyerekek sokkal fontosabak, mint a vele való boldogságom!

2020. febr. 11. 13:35
 10/82 anonim ***** válasza:
72%

Ahol éltek kinek a tulajdona ?

Ha pl a te szüleidé akkor jogodban áll


De ha közös tulajdonotok akkor nincs más lehetőség

2020. febr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!