Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogomban áll e azt mondani,...

Jogomban áll e azt mondani, hogy nem jöhet többet hozzánk férjem gyereke, oldja meg máshogy?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet azy hogy adott egy iszonyatosan rossz neveltetésű gyerek, történetesen párom gyereke, aki minden 2 hét végén nálunk van. Folyamatosan romlik a viselkedése és már addig jutottunk, hogy semmi nem használ a viselkedésére. Próbáltam már én is mindent, kedvesen, szeretve, határozottan, de semmi.... Ez még rendben is lenne, de sajnos ugye mint mindenhol máshol, az én gyerekeimre ragad át ez a viselkedés! Tudom, hogy oviból is el fogja tanulni a rosszat, de az, amit ez az egy gyerek leművel... Kitesz 10 rossz gyereket....

Az ő nevelésébe nem szólhatok bele, nyilván, de az enyémeket megvédhetem....

Adott a hely, ahol lakunk, nekem több közöm van hozzá, mint páromnak, hiszen az én családom lakik itt még rajtunk kívűl...

Amikor itt van a gyerek, mindenki feszült, ideges, nekem már 1 héttel előtte gyomoridegem van, hogy mivel fog minket újra kikészíteni...

Tehát a kérdés adott: Felszólíthatom e arra a páromat, hogy oldja meg a láthatást máshol (pl anyjáéknál) addig, amíg a gyerek viselkedése nem javul, mert nem fogom végig nézni, hogy az én csodás 2 lányom is egy bűnrossz kisfiús viselkedésű, mindenkit gyűlölő, ki ha én nem stílusú gyerekek legyenek...


Ja, igen... Jöhetnek a kommentek, hogy ezt tudhattam volna, mikor összejöttem vele, de nem, ezt előre nem lehetett tudni, hogy ennyire elbassza a gyerek anyukája a nevelést....


2020. febr. 11. 12:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
34%

"A nevelt gyerek igenis félig a tied is, amikor a pasidhoz hozzámentél kaptad a szettel."


Szóval akkor a gyerek félig az övé is. Viszont ő pedig a gyereknek a senkije, ugye? Jó kis gyk-s kettős mérce szerint.

2020. febr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem simán. Nem vagy köteles megtűrni egy kis vadállatot az otthonodban. (Gondolj bele, mi lesz mondjuk 5 év múlva.)
2020. febr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonymousreview60 ***** válasza:
80%

Nőrokonomért egy férfi otthagyta a feleségét. Lett közös gyerek, meg láthatás a régivel. A kisfiú rossz volt. Többek közt, ollóval vagdosta az új asszonynál a függönyt. Milyen szép allegória, mert tkp. mit is akart szétvágni? Sikerült is. Az apja visszament a feleségéhez.

A gyereknek kell az apja figyelme, ideje. Így harcol érte, mert koránál fogva csak ilyen kommunikációra képes.

2020. febr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
11%

Ezt a gyereket ki kéne rúgni az űrbe.

(Nem lesz gyerekem soha, mielőtt elájultok.)

2020. febr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
86%

34!

Ne is vállaj soha.. Nem való neked. 😉

A gyerek úgy viselkedik ahogy nevelik vagy ahogy nem nevelik (kivéve ha valami gond van, idegrendszer fejletlenség, viselkedés zavar mentális gond stb) mivel gyerek másképp nem tudja kifejezni ha valami bántja, zavarja. Ha nincs meg egy gyermek életében a stabilitás, következetesség szeretet, sok odafigyelés nyílván úgy viselkedik amivel magára tudja vonni a figyelmet. - rosszalkodással. Ez nem a gyerek hibája csak is a felnőtteké.

2020. febr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonymousreview60 ***** válasza:
16%

Nőrokonomért egy férfi otthagyta a feleségét. Lett közös gyerek, meg láthatás a régivel. A kisfiú rossz volt. Többek közt, ollóval vagdosta az új asszonynál a függönyt. Milyen szép allegória, mert tkp. mit is akart szétvágni? Sikerült is. Az apja visszament a feleségéhez.

A gyereknek kell az apja figyelme, ideje. Így harcol érte, mert koránál fogva csak ilyen kommunikációra képes.

2020. febr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonymousreview60 ***** válasza:
36%
Rosseb. Bocs. Azt hittem még nem ment ki.
2020. febr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
67%
36os hát ez egy nagyon megható történet, és akkor ha most majd a másik gyerek csinál ilyeneket akkor visszemegy az ő anyjához?
2020. febr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
37%
Egyébként a kérdéshez hozzászólva, sztem aki sose volt ilyen helyzetben hiába okoskodik, úgyse érzi át ez milyen. Ott van egy akárhogy is vesszük “idegen” gyerek, aki kicsinálja az egész családot, pusztán a saját dühe miatt, itt meg mindenki azt a szerencsétlent védi, a másik 2 gyerek plusz a szüleik akiknek lehetne amúgy normális életük a kutyának nem szàmítanak, inkább csesszünk szét még egy családot meg 4 ember életét hogy az a 9 éves hisztis gyerek elérje amit akar és boldog legyen. Teljesen logikus... És mielőtt mindenki azzal jön hogy gyerek, csak jelezném, hogy a világ leggonoszabb emberei is egyszer gyerekek voltak, ez egyáltalán nem mentség a viselkedésére. Igen is egy 9 évestől már bővel elvárható hogy tudjon abban a pár napban viselkedni, ha nem akkor meg nem mehet többet oda. Ezt szépen apukának le kellene ülnie megbeszélni vele, hogy ez így nem mehet tovább, vagy szót fogad mikor nálatok van vagy akkor maradhat otthon ahol ezt a viselkedést tolerálják. És ezt úgy mondom hogy az én páromnak is van egy 6 éves gyereke, akinek meg lett mondva, hogy senkit nem érdekel otthon mi van, ha nálunk van a mi szabályaink szerint játszunk, és lám megértette. Egyébként pont ez tükröződik a gyerekeken amit az itteni hozzászólások is mutatnak, a gyerek had gyújtsa fel a házat ha akarja, nem szabad rászólni se mert szegénynek sérült a pici lelke. Régen az ennyi idős gyerekeket az ilyen viselkedésért simán elverték aztán 2 napig ki se jöhetett a szobájából és lám a végén ember lett belőle, a mai gyerekekből sose lesz...
2020. febr. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 A kérdező kommentje:

Megkapta már az adhd jelzőt, kap gyógyszert is, de nem segít.


Volt próbálva az is, sőt elszoktak járni erre arra kettesben is, meg úgy is, hogy visz mindenkit, voltam kihagyva programokból, volt, hogy én is mentem. Tényleg az égvilágon mindent kipróbáltunk, de semmi eredmény....

2020. febr. 11. 17:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!