Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogomban áll e azt mondani,...

Jogomban áll e azt mondani, hogy nem jöhet többet hozzánk férjem gyereke, oldja meg máshogy?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet azy hogy adott egy iszonyatosan rossz neveltetésű gyerek, történetesen párom gyereke, aki minden 2 hét végén nálunk van. Folyamatosan romlik a viselkedése és már addig jutottunk, hogy semmi nem használ a viselkedésére. Próbáltam már én is mindent, kedvesen, szeretve, határozottan, de semmi.... Ez még rendben is lenne, de sajnos ugye mint mindenhol máshol, az én gyerekeimre ragad át ez a viselkedés! Tudom, hogy oviból is el fogja tanulni a rosszat, de az, amit ez az egy gyerek leművel... Kitesz 10 rossz gyereket....

Az ő nevelésébe nem szólhatok bele, nyilván, de az enyémeket megvédhetem....

Adott a hely, ahol lakunk, nekem több közöm van hozzá, mint páromnak, hiszen az én családom lakik itt még rajtunk kívűl...

Amikor itt van a gyerek, mindenki feszült, ideges, nekem már 1 héttel előtte gyomoridegem van, hogy mivel fog minket újra kikészíteni...

Tehát a kérdés adott: Felszólíthatom e arra a páromat, hogy oldja meg a láthatást máshol (pl anyjáéknál) addig, amíg a gyerek viselkedése nem javul, mert nem fogom végig nézni, hogy az én csodás 2 lányom is egy bűnrossz kisfiús viselkedésű, mindenkit gyűlölő, ki ha én nem stílusú gyerekek legyenek...


Ja, igen... Jöhetnek a kommentek, hogy ezt tudhattam volna, mikor összejöttem vele, de nem, ezt előre nem lehetett tudni, hogy ennyire elbassza a gyerek anyukája a nevelést....


2020. febr. 11. 12:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
82%

Az adhd egy neurológiai viselkedés zavar ami veleszületett.

Szíved joga eltávolítani a csodás idillikus családi képből, segítség nyújtás elfogadás helyett, ez úgy is könnyebb út sokaknak.

De nem sok jót árul el rólad, példát végképp nem mutatsz ezzel a közös gyerekeidnek.

Csak arról írsz áradozol milyen csodásak a közös gyerekeitek de egy szót nem tudsz kiemelni a kisfiúról, semmi pozitívumot. Ez az elfogadás teljes hiánya.

Nem a gyerek tehet arról, hogy ilyen gondokkal küzd. Nektek kellene nagyobb türelemmel empátiával lenni felé.

Persze ez az én véleményem. De kb ez olyan mintha egy autistát kérnél arra, hogy ne legyen az,neki se menne ahogy a kisfiú sem akaratból olyan amilyen.

Azt meg végképp nevetségesnek tartom ahelyett hogy kiállnál mellette a férjed a család mellett inkább feláldoznád a lányaidat is hogy szintén csonka családban éljenek mint megbírkóznál ezzel és kibírnál még x évet (mert gyanítom 14-15 évesen már nem lesz ígénye faterhoz cuccolni 2 hetente) 2 hetente 2 napokat abban a 2 napban normálisan oda állni vezetni azt a gyereket.

Én úgy gondolom mozaik családban nincs olyan, hogy enyém tiéd közös gyerek ahol jó a viszony. A dolog viszont mindig az egyik felnőtten áll vagy bukik..

2020. febr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
78%

Ahogy olvastam a te válaszaidat kérdező, csak annyit tudok javasolni, hogy válj el és legközelebb ne házasodj gyerekes phaszival, vagy mielőtt még ezt meglépitek, figyeld meg, milyen a gyereke.


A te lányaid meg érettségi után nem fognak tudni mit kezdeni a rájuk szakadó szabadsággal, ha egyszer kirepülnek, annyira túl vannak rendszabályozva...

2020. febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
88%
A kérdésre válaszolva, beszéld meg a férjeddel. Adjátok be a gyereket valami kemény versenysportra, ami jol lefárasztja, hátha nem lesz annyi energiája rosszalkodni.
2020. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
19%

Tudsz angolul?

Legyszi olvass nacho parenting temaban. Talan ez még segithet neked/nektek.


Amugy teljesen megertelek, es igazat adok neked a sajat gyerekeid kell nevelni.

Viszont nehogy mar egy 9 eves kifogjon rajtad:-). Te vagy a felnott es biztos tudsz mas megoldast is talalni.

Ha gondolod irj uzenetet. Itt nem akarok lepontozodni:-).

2020. febr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
47%

Amugy aki nem.volt ilyen helyzetben, ne ossza mar ki legyen szíves a kerdezot.

Egy tobb tizezeres (nem.magyar) csoportban tag vagyok, ahol kiderul hihetetlen durva sztorik vannak a mostohagyerekek miatt es mennyien kuzdenek elcseszett gyerekekkel, edes szuleikkel, a sajat ferjukkel. Szerencsere az egy tamogato csoport es egy ilyen kerdes kiirasakor ha valakinem tud megoldast javasolni, otleteket adni vagy a sajat peldajat megnyugtatasul.bemutatni, akkor kuld egy virtualis olelest, de nem kezdik el fikazni es megkerdojelezni stb.


Szoval kerdezo: virtualis oleles, idovel biztos jobb is lesz ne ess ketsegbe. A gyereknek kell masik pszichologus, ti meg probaljatok meg egyutt a csaladterapiat (persze elso alkalomra inkabb csak a paroddal menj el, ne a gyerekek elott deruljjon ki, ha nagyon egyet se ertetek alap dolgokban). Ha minden kotel szakad menj el csak te szakemberhez, es nem nem azert, mert veled baj van, csak azert, hogy valakinek kionthesd a szived, es lemenjen a feszultseg es talan nehany jo kerdest is feltesz es te megtalalod a sajat utadat ennek a helyzetenek a megoldasara.

2020. febr. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
24%
Amúgy mindenki a kérdezőt szidja az senkinek nem jut eszébe hogy esetleg a gyerek az aki nem tud és nem is akar beilleszkedni az ő csalàdjukba? Az anyjával jól meg vannak gondolom, az neki a megszokott közeg. Meg kell mondani hogy nálatok más rendszer van, ha részt akar venni benne be kell illeszkedni. 9 éves màr iskolás, gondolom ott se úgy viselkedik mint egy őrült. Itt amúgy nagyrészt a férjed a hibás hogy nem is akarja megnevelni azt a gyereket, ő csak örül hogy 2 hetente làthatja, amúgy meg szenvedjen vele az anyja ha meg nàlatok van akkor te
2020. febr. 12. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
80%
Én nem mozaik családban nőttem fel, adhd-s sem vagyok, de ugyanezek a dolgok nálunk is megvoltak. Anyu mindig szólt a zokni miatt, tesómmal néha jól megvertük egymást, rohangáltunk, ha kell,ha nem. Nem látom ezeket olyan nagy bajnak. Az én nevelt gyerekem is hasonló. Mégis milyen legyen, hát gyerek. Ha sok a felesleges energia, vigyétek többet a szabadba, mozgassátok le, és ne csesztessétek mindenért, mert attól persze, hogy dacos és frusztrált lesz. Hagyjatok neki személyes teret, nem csoda, hogy ilyen, ha mindenért megszóljátok.
2020. febr. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
17%

" Verekszik, rácsap a lányomra... Ő meg persze, kicsi még, visszaüt, de ilyenkor mind a kettőt meg kell büntetni valahogy, hogy tanulják meg, nem verekszünk, nem adjuk vissza a másiknak..." - ezzel rosszat nevelsz a lányodba. Igenis üssön vissza, tanulja meg megvédeni magát. Jobb ha kukán áll, és hagyja, hogy megverjék?

Ha a gyerek nem nevelési hiányosság miatt ilyen, lehet intézetbe kéne küldeni kis időre, vagy legalább megijeszteni első körben, ha már mindent próbáltatok, de valahol mégis kisiklik a dolog.

2020. febr. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:
84%

58.

Te normális vagy, intézetbe küldeni egy kicsit? Jesszusom, remélem nem kerülsz gyerek közelébe. A gyerekeim intézményben tündérek. A nagyobb éltanuló, kitűnő magatartással, életében csúnyán nem beszélt és nem verekedett. A kisebbik is nagyon jól viselkedik az oviban. Itthon viszont gyepálják egymást keményen és a zokni miatt is szólni kell többször. A legtöbb gyerekes családban bizony ez van testvérek között, az a rotka, ahol nincs. Viszont imádják ezen kívűl egymást. Nem látok akkora problémát a gyerekkel, főleg, hogy adhd-s. Nagyon rossz ötlet máshova vinni láthatásra, mert megerősítést kap, hogy ő nem jó. Inkább a férjed menjen és vigye őket programokra, kirándulbi stb., akkor legalább napközben nem látod.

2020. febr. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
87%

Az egy nagyon fontos dolog, hogy a kisfiú ADHD-s! Ebből kell(ene) kiindulni, és tájékozódni kell!

Első körben: biztos, hogy ADHD? Főleg, ha a gyógyszer (gondolom, Ritalin) nem segít. Más pszichológus véleményét is kérném. Ha lehet, kérjetek beutalót a Vadaskertbe, ott egy két hetes, bent lakásos megfigyelés után kaptok diagnózist. Remek, ingyenes szülőtréningek is vannak, ezen is érdemes lenne mindenkinek részt vennie.


Neked azt kell megérteni, hogy az ADHD micsoda. Nem nevelés okozza, nem lehet róla leszoktatni, nem választható, és én tud rajta senki változtatni. Így kell őt elfogadni, és meg kell tanulni együtt élni ezzel az egész családnak. Azzal sokat nem segítesz, ha kirekeszted, és elutasítod.


Egyébként meg örülj, hogy a két lány neurotipikus. Vagy még tünetmentes. 🤫 Nálunk apai ágon öröklődött.

2020. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!