Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem ellopta az életemet?

Testvérem ellopta az életemet?

Figyelt kérdés
Nővéremnek semmi életcélja nem volt az egyetem befejezésén kivül. Én már az egyetem mellett főállásban dolgoztam, komoly kapcsolatban éltem, volt eljegyzés, 1-2 éven belül terveztük a házasságot és után mihamarabb kisbabát. Az utolsó pillanatban úgy döntöttünk várunk még pár hónapot, kijöttem külföldre dolgozni rövid időre, de ezalatt a nővérem ellopta az életemet. Eljegyeztette magát valakivel akit pár hónapja ismer, idén össze is házasodnak, majd rögtön gyereket vállalnak. Nekem ez annyira rosszul esik, hogy én már nem is akarok így esküvőt, és a gyerekkel kapcsolatban is elbizonytalanodtam. Nem akarok versenyezni vele, hogy kinek mekkora lagzija lesz, kinek szebb a ruhája, drágább a gyűrűje és okosabb a gyereke. Mindent amit terveztem, most ő fog véghezvinni. Arról nem is beszélve, hogy ahonnan kijöttem külföldre, ő most ott dolgozik. Az eljegyzésről nekem nem is szólt, az esküvőre meg sem hívott, de nem is szeretnék elmenni, nem is ismerem a pasit. Ti mit tennétek a helyemben? Próbálom a saját életemet élni, de ezek után nem megy :(
2020. febr. 15. 14:22
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
85%

Neked is taps, hogy irigyled a nővéred boldogságát.

Alig lehetsz elkényeztetett kis pcsa. Gondolom 100 km-es körzetben senki nem szülhet meg házasodhat, mert az ellopja az életed. Tudtad hogy nem körülötted forog a világ?

2020. febr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 A kérdező kommentje:
Én már rég elengedtem ezt a dolgot, érdekes akikkel személyesen beszéltem mind mellettem állt. Ti meg ismeretlenül ítélkeztek felettem. Ezzel magatokat írjátok le, de attól rám még nem lesz igaz, amit írtok. A témáról pedig ilyen embereknek nem akarok többet elmondani, mert úgysem tudná felfogni a befásult mikroagyatok :)
2020. febr. 17. 12:30
 43/68 anonim ***** válasza:
92%
Hát ha személyesen ismernélek akkor más lenne a tészta :D Mit vártál mégis tőlünk? Felvázoltad a helyzetet. Mi ebből írjuk le a véleményünket. Ha azt szeretnéd, hogy melletted álljunk írj le mindent részletesen... És ha tanácsot/véleményt kérsz számolj azzal, hogy lesznek olyanok, akik "ellened vannak".
2020. febr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
86%

Miért írjuk le magunkat kiscsibe? Mert aki nem veled ért egyet az hülye? Tudod létezik ám olyan is hogy valakinek más a véleménye.

Persze, hogy az "ismerőseid" mellett állnak, mert máskülönben fejüket vennéd.

2020. febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
85%

Én komolyan kíváncsi lennék, mit mondanak a személyes ismerőseid, amikor erről panaszkodsz nekik.

Nem tudom elképzelni sem a szituációt.

Valami ilyesmi van előttem:

Te: képzeld, a tesóm a nyáron férjhez megy, és babát is terveznek. Pedig ez az én álmom volt.

A barátnőd: nem mondod? Hú, ez nagyon aljas dolog tőle. Nem is értem, hogy tehet ilyet. Hát, nem érti, hogy elvette az álmodat, ellopta az életedet? Tudod, ha velem ezt tenné a testvérem, kitagadnám.


Na, így tudom elképzelni. Ne haragudj, de számomra ez életidegen.

2020. febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem fejted ki bővebben akkor miért írsz ki kérdést?Te egy lelki torzszülött vagy,csak azt nem tudom hogy ilyennek születtél vagy idővel váltál-e ilyenné.
2020. febr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
100%
Lehet akik melletted állnak, valójában nem akarnak megbántani azzal, hogy nem az igazat mondják. De igaz, utáld a testvéred,a családod, taszítsd el a vőlegényed, meg ne is mondd el igazából mi a valódi szituáció, nehogy megértsük!
2020. febr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
82%
"Én már rég elengedtem ezt a dolgot" Mit kezdtél el? Az eljegyzést? Akkor más már ne is mehet férjhez? Fura egy gondolkodásod van. Gyereket akartál? És meddig várjanak mások csak mert te "előbb kezdted el"? Otthagytad a munkahelyed, és zavar hogy a tesód ott dolgozik? Mit hittél? Olyan különleges vagy hogy hónapokig üresen marad a helyed, hogy a vállalat senkit sem vesz fel a helyedre? Egy vicc amit csinálsz.
2020. febr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, arra én is kíváncsi lennék, ha a kérdező úgy döntene 45 éves koráig nem alapít családot, akkor addig a testvére sem alapíthat?
2020. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
100%
#49 Nem, akkor pont kötelező lenne neki, mert különben itt sírna a kérdező, hogy "én akartam 45 éves koromig szingli lenni, de a nővérem ellopta".
2020. febr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!