Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megteheti ezt? A testveremmel...

Megteheti ezt? A testveremmel és az élettarsával lakom. Lassan két éve. Nehezen jővök vele. Középiskolás fiú vagyok. Tesòm tart el engem is es a barátját is. Egyik nap ideges volt es azt mondta kiba. A ha nem lesz munkahelye. Engem is csak legyek 18.

Figyelt kérdés
Megteheti ezt!? Nem akarok anyammal élni. Ahol most élek az teljesen tesomé.Miért emeli fel rögtőn a hangjàt? Sok mindent máskent csinálok mit ő. Ecettel takaritok ő vegyszerrel. Mikor őrjöng majdnem olyan félelmetes mint fater.
2020. márc. 11. 07:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 anonim ***** válasza:
95%

Nem szekálasbol kérdem.


Te az osztalyfonokoddel annyit beszélj, hogy hol kell jelentkezned az iskola pszihologusnal.


Beszelhetsz vele arról hogy ordít veled a tesód, de vagy kinevet, és ha tisztában van a korulmenyeiddel,akkor azt fogja mondani amit mi.

Maradj csöndben, és tedd össze a két kezed hogy a nővéred befogadott.


Vagy hivatalos úton küldhet a gyámodhoz.


Nem bantasbol írja neked senki, hogy van egy enyhe valószínű autista beutésed.


Te nem érted az embereket. Nem érted hogy működnek a dolgok.

Nem baj az hogy lassubb vagy.

Az a legkevesebb.


Ne várd meg, hogy a nővérem küldjön el dolgozni, menj magadtól diákmunkára.

Segíts neki. Sokat tesz ám érted, csakl te ezt nem fogod fel, hanem ragaszkodsz a teoriadhoz, hogy veled ne kiabaljon.

2020. márc. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/89 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apád a gyámod, akkor a rendőrség is odavisz, mert törvényileg köteles befogadni. Attól még a gyereke maradtál, hogy új csaja van meg pluszgyerekek lettek.
2020. márc. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 anonim ***** válasza:
95%

Miért kellene a tesódnak eltartani téged? Miért ne dobhatna ki?

Nálam az első beszólásodig lehettél volna nagyon max.

2020. márc. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 anonim ***** válasza:
100%
Szóval vagy azt teszed, amit a tesód mond, vagy mehetsz vissza apádhoz, akihez törvényileg tartozol, és ezzel nem függ össze, hogy egy szobában lakik ott mindenki, vagy van hely.
2020. márc. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/89 anonim ***** válasza:
100%

Le a kalappal a tesód előtt. Anyád mikor már látta hogy nálad gondok vannak az emeleten,odadobott a tesód nak,aki befogadott,csak hogy ne kerülj intézetbe. Anyád inkább lemondott rólad.

Neked tényleg szükséged lenne egy pszichológusra,aki esetleg tovább tudna irányítani olyan kezelésekre,amivel ki tudnának gyógyítani valamennyire téged ezekből a számodra természetes teóriákból. Nézz körbe az ismerőseid körében. Hányan gondolkodnak úgy mint te? Szerintem egy ilyet nem találják. Akkor kiben van a hiba? Legelőször ismerd be,hogy te vagy más.

A tesód meg dobja ki azt a léhűtő barátját,és keressen olyat,aki előbbre viszi az életben. Nem pedig hátráltatja.

Még annyit,hogy neked ezzel a felfogással barlangban kellene élned.

2020. márc. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/89 anonim ***** válasza:
100%
Ne az osztalyfonoktol meg ki tudja kitol vard mar a megoldast. Fogadj szot! apad a gyamod neki kellene gondoskodni rolad. Ha nem tetszik a mosogatogep zaja, menj el apadhoz vagy vissza anyadhoz, hatha ott jobb, vagy nincs zaja. De ne a tesodnal trollkodj mar. Fogd mar fel neked ott szivesseget tesznek, meg a here szuleidnek. A tesodnak nem kotelessege eltartani,sem a b@romsagokat tűrni, azert mert te trollkodsz, a szuleid meg elhetetlenek es lexarjak nevelni, gondozni a sajat kolkuket.
2020. márc. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/89 A kérdező kommentje:
Ma az volt a baj, hogy nem szedtem elő a tavaszi ruhaimat a tavaszi mosáshoz.
2020. márc. 31. 22:27
 68/89 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem is bajom lenne ha megkérem rá a tesomat vagy a gyermekemet. Tudod te milyen erőfeszítés 2 embert eltartani? Uy hogy ti esetleg ülök a kis popotokon es ennyit sem teszel meg hogy a ruhad kirakd???? Meg all az eszem. Nem 5 eves vagy hogy igy viselkedj. De ennyire meg egy ovodas koru gyermek is kepes.

Tedd ossze kezed labad, hogy a tesod eltart ha mar a szuleid nem. Felhaborito es egyben aggodalomra ad okot ami tarsadalmunk helyzete. Befogadott eltart penzzel es meg neked all feljebb? Ezek nem nagy keresek amiket ker. Megsugom miden csaladban elofordul hogy a ruhat a szennyesbe kell tenni.

2020. ápr. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 A kérdező kommentje:
A barátja már dolgozik.
2020. ápr. 1. 07:10
 70/89 anonim ***** válasza:
81%

"Bocsanat, hogy nem ertem miert ennyire mas mint én." Szerencsére az emberek nem ugyan olyanok. Nem ugyanúgy, gondolkodnak. Ne próbáld megérteni. Ez van. Fogadd el, hogy a testvéred máshogy gondolkodik.

Azért mondhatta hogy kúrák ha 18 leszel mert mérges volt. Viszont ha 18 leszel és elvégezted a sulit, akkor már nem köteles téged eltartani senki. Akkor már tényleg el kell gondolkoznod hogy hogyan tovább. Nem élhetsz örökké vele. Muszály egy kicsit önállóbbnak lenned fejben is.

Mosogatógép. Ha a mosogatógép mellett kézzel mosogatsz mégtöbb vizet használsz min általában és nagyobb lesz a víz számla, amit a tesódnak kell kifizetni. Eért nem szereti ha kézzel mosogatsz. Tehát amíg nála laksz csináld úgy ahogy ő akarja, ha majd saját házban laksz majsz úgy csinálod ahogy te szeretnéd. Ha nem tudod hogyan működik kérdezd meg. Ha nem tőle akkor a barátjától.

Amint lehetőséged lesz rá menj el diákmunkára, ebben segítséget is tudsz kérni. Ha befejezted a sulit akkor meg rendes munkát.

És végül attól hogy apának új családja van attól még kell gyerektartást fizetnie.

Emberek! Én is be fogadtam volna a fiatalabb testvérem et szó nélkül. Nem értem azokat akik azt mondják hogy "megtűrt személy vagy" vagy "kivágtalak volna mint a macskát". Mi van veletek emberek! A srác tinédzser. Nem bűnözik, jár suliba stb. A baj az hogy nem érti a dolgokat. És ti kiraknátok hogy menjen intézetbe, legyenek bűnöző haverjai, és talán még a sulit se végezze el? A saját testvéreket? Mi van veletek?

2020. ápr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!