Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom összejött egy idősebb...

A húgom összejött egy idősebb palival, mit (ne) tegyek?

Figyelt kérdés
A testvérem 22 éves, összejött egy 50 éves elmúlt kollégájával, 1,5 éve vannak együtt. A pasi elhagyta érte a családját (feleség + 2 gyerek, az egyik felnőtt, a másik 16). Most együtt laknak kettesben, szépen el vannak egymással, a testvérem elmondása alapján szeretik egymást. Én bevallom az elején is ellene voltam, próbaltam a húgomat lebeszélni erről leginkább a korkülönbség és a pasi családossága miatt. Nem hallgatott rám, végül belenyugodtam és ráhagytam, gondoltam ez egy múló szeszély, majd elmúlik. Hát nem múlt, most a húgom kitalálta, hogy gyereket akar tőle... magamban totál kiakadtam, hogy hogyan juthat eszébe egy ennyi idős, már amúgy is gyerekes pasinak szülni. Tök csinos, értelmes csaj, bármikor találhatna magának palit. Amúgy nem gazdag kifejezetten a csávó, nem él rosszul, de semmi extra. Külsőre is átlagos. Óvatosan elmondtam az ellenérveimet, meg hogy gondolja át meg ezt. Nem tudom elképzelni, hogy ebből ne lenne tragédia. Van esetleg másnak - a történet bármely szereplője szempontjából - tapasztalata? Nem akarok belemászni a húgom magánéletébe, de úgy érzem nagy hibát igyekszik elkövetni. Nem hiszem, hogy az erőszakosság segítene, de gőzöm sincs, mit tehetnék. Köszönöm mindenki véleményét a témában.

2020. ápr. 27. 14:19
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából úgy kollégák, hogy egy nagy cégen belül dolgoznak mindketten, több száz emberrel együtt. Nekem is a legnehezebben megemészthető dolog az volt, hogy széttúrta a családot, de neki úgy van ez beadva, hogy így is úgy is elváltak volna. Ő amolyan utolsó lökés volt. Nyilván nem éltek jól, hiszen a testvéremet választotta a pasi, de én nagyon sajnálom a volt feleséget. Én nem tartom rossz embernek a húgomat, ehhez kell a másik fél is. A pasi gyerekeivel próbál amennyire lehet jóban lenni, de nem egyszerű. Az idősebb annyi idős, mint ő...


Apukánk velünk élt, de valóban nem egy erős személyiség. Kicsit introvertált, amolyan magának való ember, inkább anyánk hordta a nadrágot otthon, lehet, hogy ennek is köze van hozzá. Egyébként húgomnak eddig két komolyabb (1-1 éves) kapcsolata volt, mindkettőnél azért volt némi korkülönbség, de azért messze nem 30 év.


Arra gondolok tragédiaként, hogy a húgom egy temperamentumos, aktív nő, és rossz esetben 10-15 év múlva már a férjét kell ápolnia, mikor a kortársai még a házasságuk elején vannak, nyaralni járnak, gyerekeket vállalnak. Szóval még a közös élet kezdetének kapujában vannak. Plusz ott van az előző házasságból a 2 gyerek, akik azért valamilyen szinten vetélytársai lesznek a húgom gyereke(i)nek. Nyilván az előző feleség rosszul lehet a húgomtól és nem akar majd semmilyen szinten jót neki.

2020. ápr. 27. 15:20
 12/38 anonim ***** válasza:
36%
Semmit ne tegyél. Lehet, hogy holnap te jársz valami szinten hasonló cipőben.
2020. ápr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
44%
1,5 ev az semmi . Rendezett anyagiak nyugodt legkör eseten sem . A fickó leficcent es le is fog . A hugod meg koppan a kölökkel mert a vén tag 2 helyre nem fog hajtani penzt leosztani. Ekkor a család az ex család és a vén genny is csak a hugod fogja okolni . Ne igy legyen , lehet másként is .
2020. ápr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
24%

Tippelek!


Neked nincs senkid, ugye? És irígykedsz, hogy ő boldog?

2020. ápr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ő csak a jót látja és hiába próbálom neki ezeket elmagyarázni, amiket ti is írtok, hogy mi lesz x év múlva, nem érdekli. Én nagyon sötéten látom a dolgokat, mert oké, hogy ellesznek egymással egy darabig és talán boldogok is lesznek, de a pali meghal jóval előbb + ott az előző család, aki biztosan tartani fogja a markát (miért is ne tenné) az öröklésnél. És nem tehetek róla, de nekem ez iszonyatosan fura, hiaba próbálom megemészteni...annyi idős az ember mint az apánk... de ha csak az én ilyen jellegű előítéleteim lennének, azt nyilván félretenném, nem ez a baj. És persze, az ő élete, döntései, csak úgy érzem most lenne lehetőségem tenni, kiabálni, mert amikor már megvan a gyerek akkor mindegy már.
2020. ápr. 27. 15:32
 16/38 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem mindenképpen próbáld jobb belátásra bírni, sajnos a húgod agyilag még gyerek,nem érti hogy ettől az embertől lesz gyereke azzal tönkreteszi az életét.


Miért a vén családos tata kell neki?

Nagyon megnehezíti a saját életét

2020. ápr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
51%
Semmit ne tegyél, az ő élete, ne szólj bele. Te szeretnéd, ha ő beleszólna a te életedbe? Biztosan nem.
2020. ápr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
66%

Én két kivetnivalót látok ebben a történetben:

Oké, megszüli a gyereket, de a gyerek még kamasz korában el fogja veszíteni az apját. Mármint ha átlagéletkort számítunk. Nehéz lesz a gyermeknek is, hogy magyarázza meg a suliban, hogy az anyja 1998-ban született és az apja 1970-ben? Mindenki a vagyonra fog gondolni... A szülői értekezleten az anyukák ítélkezni fognak, valóság ide vagy oda.

Másrészt mi a garancia rá, hogy a húgodat nem hagyja el? Ki tudja, 10 év múlva megint egy huszonévessel fog kavarni, (mert én kinézem abból az emberből aki elhagyta a feleségét és két gyerekét egy olyan lányért aki majdnem unokája lehetne,) hogy őt is el fogja hagyni egy kamaszért.

2020. ápr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
74%

Mit lehetne erre mondani? Itt, amikor ilyen téma vetül fel, akkor tömegével jönnek a huszas, harmincas nők, akik eszelős boldogságban élnek az évtizedekkel öregebb palijukkal.

Nem tudom, most hol vannak ezek? Csak én vagyok itt és azt mondom ez gusztustalan. Ha belegondolok, hogy 20-22 évesen, a fiatal, feszes testemmel beleszeressek egy fonnyadó 40-es, 50-es pasiba. Felfordul a gyomrom. Arról nem is beszélve, hogy máshol tartanak az életben, felfogásban, ritmusban az évtizednyi korkülönbségű emberek.

A húgod igénytelen és buta, hagyd a fenébe, úgysem tudod meggyőzni.

2020. ápr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
69%

19-es

Örülök hogy vannak értelmes nők is.

Bár én férfi vagyok de szerintem is nagyon undorító hogy egy fiatal lánynak jó egy vénember, már ez a egész abszurd.

2020. ápr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!