Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom összejött egy idősebb...

A húgom összejött egy idősebb palival, mit (ne) tegyek?

Figyelt kérdés
A testvérem 22 éves, összejött egy 50 éves elmúlt kollégájával, 1,5 éve vannak együtt. A pasi elhagyta érte a családját (feleség + 2 gyerek, az egyik felnőtt, a másik 16). Most együtt laknak kettesben, szépen el vannak egymással, a testvérem elmondása alapján szeretik egymást. Én bevallom az elején is ellene voltam, próbaltam a húgomat lebeszélni erről leginkább a korkülönbség és a pasi családossága miatt. Nem hallgatott rám, végül belenyugodtam és ráhagytam, gondoltam ez egy múló szeszély, majd elmúlik. Hát nem múlt, most a húgom kitalálta, hogy gyereket akar tőle... magamban totál kiakadtam, hogy hogyan juthat eszébe egy ennyi idős, már amúgy is gyerekes pasinak szülni. Tök csinos, értelmes csaj, bármikor találhatna magának palit. Amúgy nem gazdag kifejezetten a csávó, nem él rosszul, de semmi extra. Külsőre is átlagos. Óvatosan elmondtam az ellenérveimet, meg hogy gondolja át meg ezt. Nem tudom elképzelni, hogy ebből ne lenne tragédia. Van esetleg másnak - a történet bármely szereplője szempontjából - tapasztalata? Nem akarok belemászni a húgom magánéletébe, de úgy érzem nagy hibát igyekszik elkövetni. Nem hiszem, hogy az erőszakosság segítene, de gőzöm sincs, mit tehetnék. Köszönöm mindenki véleményét a témában.

2020. ápr. 27. 14:19
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
22%

"Amikor a gyerkőc gimibe megy a papa éppen akkor megy nyugdíjba. Ha a gyerek egyetemre megy statisztikailag a papa már nem fogja megérni a diplomaátadót."

Ez feltételezi, hogy még LEGALÁBB 20-25 évig boldogan élnek együtt, ami nem túl gyakori, a legtöbb kapcsolat - még a közel egykorúak esetégben is - kb 5-10 év alatt végetér. Az elvált apa meg sem az érettségin sem a diplomaosztón nem lesz ott, mert addigra más máshol mással él.


"Persze ekkor jelentkezik majd a másik két gyerek az örökség miatt és szétkapják a családi fészket (ha csak nem lesz annyi esze a hugicának, hogy ráirattatja magára vagy a gyerekre). De ez nem is számít annyira. Az inkább, hogy a gyerek elveszti az apját anya meg magára marad."

Ez megint ugyanígy van a "normál" kapcsolatoknál, ott is a gyerek elveszti az apját - mégha életben van is -, és az anya magára marad.


"Ekkor a gyerek 21, anya még csak 44. Aztán lehet kezdeni mindent előről. Csak egy 44 éves nőnek egy gyerekkel nem olyan könnyű párt találni."

Egy 44 éves nönek egy FELNÖTT gyerekkel sokkal kevésbé nehéz párt találni, mint kisgyerekkel, söt ebben a korban éppen elég sok esélye van, mert ekkorra mennek szét az elsö nagy szerelemböl kialakult kapcsolatok, azaz sokkal nagyobb a kínálat.


"És ez még a jobbik eset. Mert ha papa még húzza pár évig akkor exponenciálisan nő az esélye annak, hogy ápolásra szorul. Ha ez megtörténik akkor vagy anya marad otthon és a gyerek tartja el őket ahelyett, hogy a saját életét építené vagy bevágják egy elfekvőbe és akkor valahogy összedobják az árát."

És ez mennyiben másabb, ha az apát baleset érné? Mellesleg az emberek többsége nem szorul ilyen mértékben ápolásra.



"Persze anya egyedül lesz ugyan úgy de reménykedjünk, hogy a papa iránti szerelme erős lesz és kitartanak. Aztán kb 48 évesen, megtört kiégett nőként lehet nézegetni, meg sírdogálni papa sírjánál."

Öszintén szóva sokkal több esélye van egy nyugodt öregségre, ha 48 évesn amrad egyedül, mintha 10-15 évvel késöbb, amikor már sokkal kevésbé rugalmas egy újabb kapcsolatra, vagy új élet kialakítására!



Öszintén szólva a kifogásaid nagyrésze csak károgás, semmivel sem lenne több esélye jobb életre a nönek egy fiatalabb, de bunkó vagy megbízhatatlan valaki mellett addig, amíg otthagyja a férfi!

2020. ápr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
69%

"Öszintén szólva a kifogásaid nagyrésze csak károgás, semmivel sem lenne több esélye jobb életre a nönek egy fiatalabb, de bunkó vagy megbízhatatlan valaki mellett addig, amíg otthagyja a férfi!"


Ez a 50+ éves "férfi" annyira megbizható hogy eldobta a feleségét és két gyerekét egy fiatalabb lányért.

Valószinű hogy a 22 éves kislány is hasonló sorsra jut amikor fiatalabb modell kerül a látókörébe a "férfinek"

2020. ápr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
18%
22: mi az hogy eldobta? Kötelező örökre együtt maradni egy boldogtalan kapcsolatban? Nem bűn válni!
2020. ápr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
93%

Mi írhatunk itt akármit,a húgod felnőtt ember,te elmondhatod a véleményed ha megkérdezi ,mást nem tehetsz.

Illetve jósgömbünk sincs,hogy megmondjuk mi lesz ennek a kapcsolatnak a sorsa . Az biztos,hogyha a húgod szereti ezt a férfit ,te észérvekkel nem tudod lebeszélni róla .

Értem,hogy aggódsz miatta,de felnőtt emberek felelnek a saját tetteikért,és joguk van úgy élni ,ahogy akarnak,akkor is ha ez másoknak nem tetszik.

Ha szétmennek ,akkor így járt . Ha gyerekkel mennek szét,akkor is így járt,ez van ,ezt nem tudod megakadályozni .

2020. ápr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
49%
25 vagyok párom 48. Nekem is osztották az észt, hogy ekkora korkülönbség stb. Én aztmondom inkább legyek boldog vele x évig ami lehet hogy 2 de az is lehet, hogy 22 mint boldogtalan legyek, hogy nincs párom. Szeretem ő is engem, ennyi. A húgodnak is ilyen felfogása lehet. Hagyd békén őket, tenni nem tudsz ellene.
2020. ápr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
65%
azért itt a férfi agyával sem stimmel valami, mert így egy a lányával egykorú csajt kefélget és engem ez a férfi helyében nagyon is zavarna, hisz egyből a lányom jutna eszembe a fiatal csajról és ettől lelankadnék az tuti...
2020. ápr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
37%

"Ez a 50+ éves "férfi" annyira megbizható hogy eldobta a feleségét és két gyerekét egy fiatalabb lányért."


ÖSzintén szólva ez az 50-es férfi legalább 20-25 évet lehúzott az elözö feleség mellett, ami NEM arra utal, hogy gyakran váltogatja a kapcsolatait és lecseréli a nöit fiatalabbra.

Ez tipikusan az az idötartam, amikor egy félig-meddig rossz kapcsolatnak vége lesz, mert a gyerekek már kinöttek a gyerekkorból, a szülök CSAK miattuk nem maradnak tovább együtt.

Simán elkepzelhetö, hogy a kérdezö testvére NÉLKÜL is válás lett volna, ahogy a férfi is állította.


NEM hiszem, hogy túl sok olyan házasságot találnál, ahol 25 évnél régebben vanank együtt és még dúl a szerelem!


Mellesleg a kérdezö nem írt arról, hogy a testvére egy gátlástalan nö lenne,eléggé kizárt, hogy "szét akart polna szedni" egy családot csak azért, mert egy töle idösebb férfit nézett ki magának!

Mellesleg egy jó kapcsolatot NEM tud senki szétszedni, az CSAK akkor megy, ha az eleve a felbomlás határán volt.


De ha abból indulunk ki, hogy a férfi kb 25 évenként vált(ana) fiatalabbra, akkor a következö esetre (amikor minimum 75-80 éves!) vagy már nem él, vagy semmi esélye sincs újabb 22 éves nöt begyüjteni!

A kérdezö testvérének ilyen téren nincs semmi oka félni attól, hogy elhagyják, a legrosszabb, hogy esetleg hamar özvegy lesz.

2020. ápr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
27%

" engem ez a férfi helyében nagyon is zavarna, hisz egyből a lányom jutna eszembe a fiatal csajról "


AKKOR NEKED igencsak BBETEGES fantáziád van!

2020. ápr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
60%

nem tudom ez olyan mintha a lányod osztálytársnőire gerjednél stb.

Számomra igenis visszatartó erő, hogy olyan értelmi szinten van és olyan világban él, mint a lányom (tehát szellemileg sem érezném hogy lenne közös pont) persze egy 1 éjszakás kaland még csak-csak, nade gyerekes kapcsolat ami megint hosszú lesz és újra élvezni az apai örömöket, amikor vééégre kirepülnek a gyerekek, háááát :D

2020. ápr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, szerintem semmit se tegyél, azon túl, hgy normális kapcsolatot tartasz velük. Ez az ő életük, nem a tied.
2020. ápr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!