Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Élettelen gyereket hogyan...

Élettelen gyereket hogyan rávenni egy kis önállóságra?

Figyelt kérdés

Édesanyám nagyon elkényeztette húgomat és szinte életképtelen.Ételt nem tud melegíteni magának és ha más nem csinálja meg helyette, akkor inkább nem eszik, utána meg sír, hogy milyen éhes.Inni sem önt magának,semmit nem csinál.Egész álló nap azt hallgatom,hogy anyaaa, anyaaa, anyaaa.Mindenért őt hívja ilyen nyálas, hisztis hangom.Akkor is visít utána, ha épp telefonál vagy beszélget és ha nem figyel,akkor egyre hangosabban.Most ugye anyáék dolgoznak és én vagyok vele itthon, de nem bírom elviselni.Visít,követ,ezt csináljam,azt csináljam.Szólt, hogy ő éhes, mondtam ott a kaja,melegítse meg.Hát ő azt nem tudja hogy kell.Megmutattam neki,hogy hogy kell,de elkezdett sírni, hogy inkább én csináljam,mert ő nem akarja.És ez megy mindennap.Takarítani nem takarít,segíteni nem segít semmit, várja mindig a sültgalambot.Piszkál,nyávog és visít, hogy ő unatkozik.Játszok vele, pár óra múlva mennék a dolgomra,de jön megint.Elfoglalni sem tudja magát semmivel,nem tud magával mit kezdeni.Próbálom tanítani itthon,de lehetetlen.Anyának meg azt meséli,hogy én őt dolgoztatom ,pedig csak azt mutattam neki, hogy hogy kell azt a rohadt mikrót használni. Még az evőeszközt sem tudja rendesen megfogni,de én ne szóljak bele, mert ki vagyok én? A testvére, aki jót akar.Milyen lány eszik úgy, mint Bendegúz az Indul a bakterházban?

Tudjátok hogy keres meg valamit? Megálló például a szekrény előtt és bámulja,hátha előmászik mondjuk egy könyv.Ha nem találja, akkor meg bőg, mint valami 5 éves.A hűtőben is így keresi a kaját.Hát ő nem találja a tejfölt,keressem meg én.Csak be kellene nyúlni egy kicsit és ott van, de hát ő nem látta.


Anyám szerintem én vagyok a rosszindulatú, mert piszkálom szegényt.Azt mondja majd megtanulja,de mikor? Már 15éves!!! És még itt tart.Én nem gondolom, hogy rosszat akarok neki és szekálom azzal, hogy megmutatom neki,hogy működik a mikró.

Hogyan lehet rávenni egy kis önállóságra?



2020. jún. 15. 13:02
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
94%
Piszkál, nyávog és visít 15 évesen? Játszani kell vele?? De mit? Társast, vagy ogy kell elképzelni? Vagy esetleg értelmi fogyatékos? Teljesen nonszensz, amit írsz, nem normális egyáltalán. Nagyon igazad van, hogy ez nem oké, és anyád a fura, hogy ezt nem látja be.
2020. jún. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
71%
Ha élettelen, akkor hagyd békében nyugodni.
2020. jún. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
97%

Szimplán ne foglalkozz vele, ne szolgáld ki, ne törd magad helyette, ne oldd meg helyette stb., csak szimplán hagyd rá. Ugyanakkor ne is oktasd ki, ne szidd le, ne cseszd le miatta.

Én ugyanilyen voltam, mert a szüleim hasonlóképpen elkényeztettek és ahhoz voltam hozzászokva, hogy a szüleim mindig mindent megcsináltak nekem, mindent megadtak nekem, mindent megoldottak helyettem stb. Nekem nem kellett otthon semmilyen házimunkát végeznem, nem kellett semmiben sem segítenem otthon, nem bíztak rám semmilyen feladatot sem. Engem nagyon féltettek is mindentől, nem nagyon engedtek el egyedül sem sehová, nem küldtek egyedül semmiért stb. Ellenben a testvéremet nem így nevelték és tőle is, illetve a család minden tagjától csak azt hallgattam, hogy én egy mekkora semmirekellő, tehetetlen, életképtelen, lusta, ostoba, béna és ócska sz*rdarab vagyok. Úgyhogy emiatt nem is volt semmi önbizalmam, nem is mertem kiállni magamért, megvalósítani a saját ötleteimet stb., szóval úgymond hagytam, hogy akkor úgy kezeljenek mint egy 2 évest, mert féltem, hogy majd ha elrontok valamit, vagy valami nem sikerül stb. akkor még nagyobb lecseszést kapok vagy tényleg bebizonyosodik, hogy semmire nem is vagyok képest. Aztán akkor változott meg a dolog, amikor egyetemista lettem és elköltöztem a koliba, mert ott már egyedül voltam és azt csinálhattam, amit akartam. Szóval ott mindent megtanultam, takarítottam, főztem, bevásároltam magamnak stb., nyilván mert nem volt ki megcsinálja helyettem és én is élveztem, tetszett. Viszont otthon még mindig nem csinálok semmit, mert az egész család a testvéremet is beleértve ugyanazt nyomatja, hogy én semmihez nem értek, semmit nem tudok megcsinálni, "anyád jár takarítani a kollégiumba is" stb., amitől az életkedvem is elmegy.

2020. jún. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
9%

Fiú vagy? Bár mindegy is.

Áthívod pár pasi haverod. Nyitott szobaajtónál megbeszélitek jó hangosan, hogy olyan csajt szeretnének, aki finoman csinálja a krumplifőzelékez/titamisut/piskótát... most szakított az egyik a csajával, mert egy pohár vizet nem tudott egyedül tölteni magának.., tök cuki a húgod, de egy ilyen életképtelen libával sose járnának ... stb

2020. jún. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
68%

Nem értelmi fogyatékos? Rendes iskolába jár? Milyen tanulmányi eredményű? Oda eljár egyedül? Hát ott is meg kell tennie bizonyos dolgokat, mondjuk elővenni a cuccát, idemenni-odamenni, elintézni valamit a titkárságon. Szerintem a sokkterápia túl kegyetlen, képzeld magad az ő helyébe: olyanokat kell csinálni, amit még sose csinált, és fél, hogy nem sikerül. Ne csak annyiból álljon a tanítás, hogy megmutatod neki, oszt csináld magad, hanem megmutatod, és úgy csinálja meg ő is, hogy te még ott vagy. Például a fridzsiderben megmutatod neki, hol a tejföl, az orra előtt, hogy jól lássa, kiveszed, majd ugyanoda visszateszed, hogy Na most te. Ugyanígy a szekrényben lévő könyvvel. Megmutatod neki, hol van, és megvárod, amíg saját maga kiszedi. A kenyérnek megkened a felét, majd a kezébe nyomod, hogy most fejezze be ő, úgy, hogy te közben figyeled. Neki is öröm lesz megtanulni valamit, rájönni, hogy képes rá. Az evőeszközzel ne foglalkozz, nem a te dolgod megnevelni. Takarításban ne csinálj meg többet, mint a rád jutó rész. Ha hajlandó a kezébe venni a porrongyot, és az orrod előtt letörölgetni, jó (a porszívóig nem merészkedek el a gondolataimban), ha meg nem, akkor hagyd, nem a te dolgod.

Játszani vele? Egy 15 évessel? Mit játszotok?

2020. jún. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Savlekotő ***** válasza:
78%
Nem lehet hogy fogyatékos,ezt hogy hogy nem tudod,ne haragudj hogy a húgod fogyatékos esetleg? Kommunikáltok egyáltalán a szüleitekkel? Mert 15 évesen ha csak visít és azt hiszi a tárgyak bámulásra kijönnek ott bajok vannak,de eleve hogy te nem tudod hogy mi a baja,és rád bízzák,pofám leszakad a mai családoktól..
2020. jún. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
88%

Ha a testvéred nem képes megtanulni a mikró használatát, egye hidegen a főtt ételt! Ha éhes lesz, megtanulja. Ha unatkozik, vegyen elő egy könyvet és olvasson.

Neked pedig füldugó a nyávogás ellen, zárható ajtó a szobádon!

A szüleid felelőssége az elkényeztetés, oldják meg ők a problémát!

2020. jún. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
86%
Látom mindenki le van pontozva aki szerint a lány valószínűleg fogyatékos... Ne vicceljetek már, ez már rég túlmegy az elkényeztetésen. Az iskolában milyen? Ott a tanárok hogy nem veszik ezt észre? Barátai vannak? Azokkal hogy viselkedik? Nem szégyenli magát előttük?
2020. jún. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
81%
Én rászánnék egy hetet, hogy amikor elkezd nyávogni-visítani, akkor közölném vele, hogy nyávogás helyett oldja meg. Ha nem fejezi be, akkor felöltöznék, és otthon hagynám egyedül. Szerintem egy hét alatt elkezdene benne fejlődni az önállóság csírája.
2020. jún. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Savlekotő ***** válasza:
88%
Igen előző otthon hagyja a 15 éves meg ha ilyen értelmi szinten áll hogy a dolgok bámulásra elő jönnek,mondjuk kiugrik az ablakon vagy felgyújtja a házat a kérdezőt fogják okolni mert rábízták.
2020. jún. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!