Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Élettelen gyereket hogyan...

Élettelen gyereket hogyan rávenni egy kis önállóságra?

Figyelt kérdés

Édesanyám nagyon elkényeztette húgomat és szinte életképtelen.Ételt nem tud melegíteni magának és ha más nem csinálja meg helyette, akkor inkább nem eszik, utána meg sír, hogy milyen éhes.Inni sem önt magának,semmit nem csinál.Egész álló nap azt hallgatom,hogy anyaaa, anyaaa, anyaaa.Mindenért őt hívja ilyen nyálas, hisztis hangom.Akkor is visít utána, ha épp telefonál vagy beszélget és ha nem figyel,akkor egyre hangosabban.Most ugye anyáék dolgoznak és én vagyok vele itthon, de nem bírom elviselni.Visít,követ,ezt csináljam,azt csináljam.Szólt, hogy ő éhes, mondtam ott a kaja,melegítse meg.Hát ő azt nem tudja hogy kell.Megmutattam neki,hogy hogy kell,de elkezdett sírni, hogy inkább én csináljam,mert ő nem akarja.És ez megy mindennap.Takarítani nem takarít,segíteni nem segít semmit, várja mindig a sültgalambot.Piszkál,nyávog és visít, hogy ő unatkozik.Játszok vele, pár óra múlva mennék a dolgomra,de jön megint.Elfoglalni sem tudja magát semmivel,nem tud magával mit kezdeni.Próbálom tanítani itthon,de lehetetlen.Anyának meg azt meséli,hogy én őt dolgoztatom ,pedig csak azt mutattam neki, hogy hogy kell azt a rohadt mikrót használni. Még az evőeszközt sem tudja rendesen megfogni,de én ne szóljak bele, mert ki vagyok én? A testvére, aki jót akar.Milyen lány eszik úgy, mint Bendegúz az Indul a bakterházban?

Tudjátok hogy keres meg valamit? Megálló például a szekrény előtt és bámulja,hátha előmászik mondjuk egy könyv.Ha nem találja, akkor meg bőg, mint valami 5 éves.A hűtőben is így keresi a kaját.Hát ő nem találja a tejfölt,keressem meg én.Csak be kellene nyúlni egy kicsit és ott van, de hát ő nem látta.


Anyám szerintem én vagyok a rosszindulatú, mert piszkálom szegényt.Azt mondja majd megtanulja,de mikor? Már 15éves!!! És még itt tart.Én nem gondolom, hogy rosszat akarok neki és szekálom azzal, hogy megmutatom neki,hogy működik a mikró.

Hogyan lehet rávenni egy kis önállóságra?



2020. jún. 15. 13:02
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
53%
Nem ártana kivizsgáltatni, mert ha tényleg van egy bizonyos fokú értelmi fogyatékossága, akkor így csak kínozzátok, kezelésre és fejlesztésre van szüksége.
2020. jún. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom miért gondolja mindenki, hogy biztosan fogyatékos... Szerintem ez egyáltalán nem egyértelmű jele, ráadásul az nem 15 évesen derülne ki. Én is tök ilyen voltam, mert egy elkényeztetett gyerek voltam, így neveltek, mindig kiszolgáltak, hisztis voltam stb., de semmilyen bajom nem volt és amúgy máshol normálisan viselkedtem, nem volt baj a szociális kapcsolataimmal, jól tanultam, sportoltam stb., szóval csak otthon voltam ilyen és az is szimplán a rossz nevelés eredménye volt.
2020. jún. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
93%
Helyedben nem csinálnék meg helyette semmit sem,ha hisztizne miatta,még jól szájon is vágnám.
2020. jún. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
91%

Engem is így neveltek. Na jó, mikrózni tudtam már 8 évesen is, de sokszor egész nap csak kekszet ettem, mert lusta voltam kivenni az ételt, szedni, mikrózni, ha egyedül voltam.

Anyám csinált mindent, de ő élvezte is hogy helyettem takarít, nekem főz, helyettem intézkedik.

Semmit nem csinálhattam otthon, mert ha főztem volna"minek? Úgy se tudod hogy kell, csak kidobáljuk majd az ételt".

Nem tudtam hogy kell bekapcsolni a sütőt 18 évesen.

Ha elmosogattam, oda rongyolt és morogva elmosogatott még egyszer, nem jó az úgy, én nem tudom hogy kell.

Mai napig mindent jobban tud, nyomul,tanácsot ad, a férjem nem hozzám való, el kellene válnom, a főztöm nem jó, a gyerekeket nem jól nevelem.

200 kmre élek 10 éve, alig beszélünk, de tudni vél mindent és mindent át akar szervezni körülöttem.

Férjemmel egyetlen vitatémánk van, igen, az anyám.

Ezzel azt akarom mondani, hogy nem feltétlen a húgoddal van a baj. Anyáddal kellene beszélni. Nagyon sok kárt tud okozni a jóakarással, reggelig tudnék mesélni. 35N

2020. jún. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
90%
En is akkor tanultam meg fozni es haztartast vezetni,amikor ferjhez mentem.De soha nem hisztiztem,hogy ehes vagyok de inkabb nem eszem,mert nincs aki kiszolgaljon,vagy hogy valaki jatsszon velem mert unatkozom.WTF???
2020. jún. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy ezt tényleg fejtsd már ki, hogy mit lehet/kell vele játszani ÓRÁKIG? 15 éves lányom van, ő sem az önállóságáról, vagy a rendrakásról híres, de hívnám, hogy játszunk valamit, nézne hogy mi a fene bajom van, mit akarok tőle.
2020. jún. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
81%

Én már eleve ott elakadtam, hogy egy 15 évesre vigyázni kell.


A többi minősíthetetlen.


Tudod mikor csinálnám én meg ezeket. Meg csak merjen követni. Olyan pofont kapott volna, hogy a fal adja a másikat. Ha beköp kap még egyet.


Nehogymár a csicskája légy!

2020. jún. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
90%

Hát ti kajak bolondok vagytok.

Amúgy eddig nem tűnt fel, hogy milyen a húgod, most vetted hirtelen észre 15 évesen?

2020. jún. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Úgy tünik Martin huga fel/megnőtt.
2020. jún. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Nincs neki semmi baja.Vannak barátai és viszonylag normálisan viselkedik.Szerintem csak otthon ilyen.

A játék sokszor ilyen táncos program xbox-on, mert abba lehet a kedvenc gagyi számaira táncolni. Szinte csak akkor játszom vele sokáig,ha anya is otthon van,mert ő parancsolgat meg kiabál, hogy foglalkozzak vele.Van egy gagyi kirakósa is,egy koreai srác van rajta és azt kell kirakjam vele meg hallgatni,hogy mennyire tetszik neki.Már mondtam neki,hogy biztos az önálló nőket szereti a srác,de csak szimplán megsértődött.

Már régen észrevettem és próbálkoztam meg reménykedtem,hogy magától lesz olyan okos és önállósodik, de nem így lett.Kezdek lemondani a dologról,mert anya nagyon elrontja.Érdekes,hogy engem kb.kivágott a konyhába 10évesen ,hogy ezt meg azt csináljam meg útmutató nélkül,húgom meg csak fekszik a kanapén és egyszer nem küldte a konyhába,hogy mosogasson el.

Egyébként sokszor anya azt is akarja, hogy vigyem magammal.Most például egy osztálytársam születésnapja lesz és vinnem kéne magammal.Na de minek? Nem is ismeri.Miatta nem fogok menni vagy majd lelépek nélküle.És nem Martin a nevem.Az én húgom nem visít és nem függő.

2020. jún. 16. 16:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!