Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A legnagyobb ajándék, amit...

A legnagyobb ajándék, amit anya adhat a gyerekének, hogy testvért szül neki?

Figyelt kérdés

Valamelyik híresség szájából hallottam ezt, azóta nem tudom kiverni a fejemből. Nekem egy kisgyerekem van, nagyon nehéz vele, nem részletezem, így megfogalmazódott már bennem, hogy nem szeretnék testvért.

Tényleg olyan rossz annak, akinek nincs testvére?


2020. jún. 24. 21:18
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen egykének lenni, én testvérrel nőttem fel.

Van egy húgom, akivel családilag is nagyon szeretjük egymást.

Nekem viszont csak egy gyerekem van, mert ennyi fért a "keretbe", de nem tudom, hogy hiányzik e neki testvér, soha nem nyúzott miatta.

2020. jún. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
64%
ezt a baromságot
2020. jún. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
70%
Én örülök, hogy van testvérem és hogy kicsi a korkülönbség (másfél év, 1 tanév).
2020. jún. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem igen, ez így van. Nekem 3 testvérem van és nem is lehet ezt a köteléket körülírni sem, annyira egyedi és megismételhetetlen (feltéve ha jó testvérek vagytok). Gondolkodás nélkül adnám oda a fél karomat bármelyiknek.
2020. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
89%

Hahaha. Bocs, de ezt egy időben a kormanyunk is nyomatta egy reklam formajaban. Epp akkoriban vesztettem el egy mar sokadik hetben levo babamat. Es nagyon kiakadtam rajta, hohy jo jo van aki szeretne tobb gyereket, de mi van ha egy se vagy csak egy jon ossze, akkor milyen alapon stresszelik azokat, akik sajat elhatarozasbol legyen az onzes, kornyezetvedelem, mas elvi ok vagy anyagiak, meddoseg, betegseg (pl rák) nem vallalhatnak gyereket vagy mar testvert az elso gyereknek. Ők akkor most rossz.emberek? Vagy selejtesek?

Szerintem nem. Mindenki maga donti el, hogy kiván e szaporodni vagy sem, es hany utodot szeretne. Valahol ettol vagyunk emberek, hogy nem csak szaporosunk bele a vilagba, hanem fwltalaltuk a fogamzasgatlast es a tobbit vagy szebben irva csaladtervezes van. A szulo es nem az utod dont, hogy a szulo akarjon e még egyet. Hiszen nem o neveli fol stb.

Ez a testver ajandek szoveg szep es olyan esetekben igaz is oehet ahol minden olyan nagyon idealisan sikerul. De azert kerdezzuk meg a testvergyilkosokat nekik ajandek volt-e a teso vagy azokat, akik a testvert nem testverkent elik meg hanem ellensegkent, vetelytarskent vagy csak a nekem kevesebb jutott miatta a szuleimbol...vagy nezd a sok mostohatestvert az amr vicc hogy valaki szerint az edestestver a minden a felteso meg pusztuljon.

Ne vedd a hulye idezeteket ennyire komolyan.

Ha akarsz vagy még gyermeket akkor vagjatok bele, ha nem akkor majd a gyerekidnek lesznek olyan jo baratai mintha atestverei lennenek (es akkor is lennenek ha lenne netan testvere)

Egy baratom egyke es en kerdeztem nem banja hogy nincs testvere es azt mondta o sose akart testvert es el se tuena kepzelni hogy legyen. Latott kiskoratol mas csaladokat es orult, hogy nincs testvere. Neki a baratai pont elegek voltak. Az erdekes ebben az volt hogy o ezt mar ovodaskent is igy elte meg es nem valtozott felnottkent se ez az erzese. Persze mas meg almodozik testverrol. De te ne azert erezd magad rossznak hogy a te gyerekednek nincs vagy nem akartal.

2020. jún. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
92%
Nekem három testvérem van, egyikkel sincs jó kapcsolatom, egymással se nekik, de mind anyánk hibája, nem tudta irányítani, nevelni a gyerekeit. Nekem egy kislányom van. Nem lesz testvére.
2020. jún. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ne hagyd ,hogy celebek ,a kormány,vagy idegen emberek egy anonim oldalon befolyásoljanak ilyen döntésben . Ez a ti dolgotok a pároddal,hogy akartok-e 1,vagy több gyereket ,nem a gyerek dönti el ,szépen is néznénk ki .
2020. jún. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
27%

Nekem 2 testvérem van, bőven 30 felett vagyunk szóval mindenki külön úton már, de nagyon jó és szoros a kapcsolatunk. Nyilván voltak gyerekkorunkban rosszabb időszakok, veszekedtünk békültünk, szerettük utáltuk egymást de el se tudom képzelni milyen lett volna a gyerekkorom testvéreim nélkül. Nyári szünetben együtt lógtunk, együtt nyaraltunk, együtt játszottunk, aztán minden dolgunkat egymással osztottunk meg, fiukat lányokat stb stb lehetne még sorolni.

Az egykék, mondhat bárki bármit végig unatkozzák többnyire a gyerekkorukat, folyton a szüleiket nyúzzák még 8-10 évesen is hogy játszanak velük, ráakaszkodnak más családokra ahol van hasonló korú gyerek hogy legyen társasága,a szünidőket is magányosan töltik, teljesen más egy testvér kapcsolat mint egy

szülő mindegy mennyit játszol vele.

És ami még fontos ha mi már nem leszünk ők akkor is ott lesznek egymásnak. Persze akinek semmi kapcsolata vagy rossz kapcsolata van / volt a testvérével annak ezt hiába mondják....

2020. jún. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
95%
A legjobb ajándék, amit egy anya adhat a gyerekének, hogy: tisztességgel felneveli, kitaníttatja és embert farag belőle, nem egy kultúrálatlan, illemtelen, értelmetlen semmit.
2020. jún. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
93%

optimális esetben nem a gyereknek szülsz egy fiatalabb gyereket, hogy vigyázzon rá meg nevelje, hanem neked van két gyereked, mert el bírod őket egyszerre, hogy mindegyikre vigyázz és felneveld őket.

nem igazán értem hogy az egyik gyereked boldogsága mért függene egy másik gyerekedétől.

2020. jún. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!