Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A legnagyobb ajándék, amit...

A legnagyobb ajándék, amit anya adhat a gyerekének, hogy testvért szül neki?

Figyelt kérdés

Valamelyik híresség szájából hallottam ezt, azóta nem tudom kiverni a fejemből. Nekem egy kisgyerekem van, nagyon nehéz vele, nem részletezem, így megfogalmazódott már bennem, hogy nem szeretnék testvért.

Tényleg olyan rossz annak, akinek nincs testvére?


2020. jún. 24. 21:18
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
93%

Őszintén? Annál jobban nem cseszhetett volna ki velem anyám minthogy lett testvérem. A fene sem akarta, a mai napig rühelljük egymást. Ő se boldog tőle, senki sem boldog.


Nekem 1 gyerekem van, a férjem még akar. Úgy látom a babánkon, hogy ő elég társasági, neki lehet, hogy előnyére válna és jó testvérek lennének. Egyáltalán nem olyan, mint én voltam.

2020. jún. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
90%
A kérdésedben feltett állítás nem igaz. Biztos, hogy nem az az ajándék. Rengeteg rossz testvéri viszony van, senki meg nem mondja előre, hogy milyen lesz a viszonyuk egymáshoz. Még a gyerekkorban ápolt jó testvéri viszony is megromolhat, mert a gyerekek nevelése csak részben hat ki a személyiségükre. Ha két testvér két eltérő életutat jár be, teljesen más emberekké tudnak válni. Máskülönben a játszótéren is látni, hogy két testvér, főleg, ha több év körkülönbség van közöttük, tudomást sem vesznek egymásról, nem partnerek a közös játékban. Ha pedig az anya inkább több idegeskedéssel éli meg, hogy mindkét gyereknek a kedvében járjon, akkor az nyomot hagy a nevelésükre is. Szerintem egy anya ne a gyerekének szüljön testvért, hanem saját magának gyereket, szeretetből.
2020. jún. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
5%

"Oh bocsi de ezt honnan a menukbol veszed? En egyke vagyok, sose tolta anya full retardot. "

Èrtem, szóval ha nàlad nem îgy volt, vagy csak nem emlèkszel rà akkor kizàrt, hogy lenne ilyen:)

Honnan veszem?? A hallàs csodàjànak köszönhetôen . Nyugodj meg rengeteg ilyen van ...

2020. jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
0%
Jo de akkor azok gyoker szulok mar bocsi.
2020. jún. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
92%

Nincs testvérem, és csodálatos az életem. Számomra az az ajándék, hogy nincs. Bár nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, lehet ezért is élvezem annyira, hogy nincs tesóm, mert így bármikor tudok Anyukámmal filmet nézni, elmenni valahova, beszélgetni, amikor csak akarok stb. Ha lenne még egy gyerek, az elvenné ezt a lehetőséget, vagy legalábbis erősen korlátozná. Én még nem találkoztam olyannal, aki őszíntén örült volna annak, hogy van vagy vannak testvérei, pedig az egész baráti körömben és osztályomban én vagyok az egyetlen akinek nincs. Eddig még csak konfliktusokról és rendszeres veszekedésekről, megkülönböztetésekről hallottam. Minden alkalommal, ha valaki megtudta, hogy nekem nincs, nem azt mondták, hogy “milyen magányos lehetsz” vagy, hogy “jaj de kár”, hanem azt, hogy mennyire irigyelnek. Semmivel nem érzem emiatt kevesebbnek az életem, sőt. Tévhit, hogy az egykék irigyek, és nem képesek osztozkodni. Nem vagyok irigy a dolgaimra, vagy például a rágcsáimra, ha valaki kér a suliban. Viszont a testvéres barátaim elég nehézkesen szánják rá magukat arra, hogy mással megosszák a dolgaik.

Egyébként, nem azért nincs, mert a szüleim ne szerettek volna több gyereket, csak így alakult.

Szerintem ha azzal az egy gyerekeddel tudsz egy mély és nagyon jó kapcsolatot alakítani, törődsz vele, figyelsz rá, akkor nem lesz szüksége testvérre. Ha pedig te nem szeretnél még egy gyereket, mert úgy érzed nem bírnád már, vagy csak simán nem szeretnél, akkor ne vállalj. A te tested, a te életed, a te döntésed.<3

2020. jún. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
100%
Általában a felnőtt társak, a szülőtársak azok, akik úgy gondolják, hogy jól tették, hogy több gyereket vállaltak, mert a gyerekükeiknek vannak testvérei. De maguk a gyerekek sokszor nem ezen a véleményen vannak, mert a tesvér inkább több lemondással jár, mint előnnyel, illetve előbb-utóbb nekik is a párkapcsolat, a munkatársak és a párjuk lesz az első, majd a saját gyerekeik. Ha felnőtt korukban valamelyik testvérnek nem lesz rendezett az élete, az csak teher a többi számára. Sőt, sajnos vannak nagyon durva testvéri kapcsolatok is.
2020. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim válasza:
22%

45!


"így bármikor tudok Anyukámmal filmet nézni, elmenni valahova, beszélgetni, amikor csak akarok stb. Ha lenne még egy gyerek, az elvenné ezt a lehetőséget, vagy legalábbis erősen korlátozná."


" tèvhit, hogy az egykèk irigyek ès nem kèpesek osztozkodni"


Nem kis ellentmondàs azèrt ez:)

Irigy az ember nem csak tàrgyi dolgokra lehet.

Pont azt bizonyîtottad most, hogy igenis irigy vagy ès önzô.

De valszeg mèg tùl fiatal is.

2020. jún. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem tinikorban sokan így éreznek mint a 45-ös. Későbbi viszont felértékelődik a testvér szerepe.
2020. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
83%

45 vagyok.

Csak a saját tapasztalataim és érzéseim írtam le. Természetesen nem törvényszerű, hogy mindenkinél így legyen, de nálam ez a helyzet.

2020. jún. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
83%

Nekem van testverem, de szornyen irigy vagyok vele szemben. Egesz gyerekkorunk veszekedesbol allt, es a csokik grammra pontosan elfelezesebol.


Ha egy baratommal vagy kollegammal kell valamit megosztanom, ha nem is szivbol teszem mindig, de egyertelmunek veszem, mert tarsadalmi norma.


De a testveremnek a szemet ki tudtam volna szurni ha osztozkodni kellett.

2020. jún. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!