Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A legnagyobb ajándék, amit...

A legnagyobb ajándék, amit anya adhat a gyerekének, hogy testvért szül neki?

Figyelt kérdés

Valamelyik híresség szájából hallottam ezt, azóta nem tudom kiverni a fejemből. Nekem egy kisgyerekem van, nagyon nehéz vele, nem részletezem, így megfogalmazódott már bennem, hogy nem szeretnék testvért.

Tényleg olyan rossz annak, akinek nincs testvére?


2020. jún. 24. 21:18
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
97%

Nekem három kistestvérem van (12 éves fiú és két lány, egy 10 és egy 7 éves). Remekül megvagyunk, már amennyire a testvérek megvannak. Vitázunk meg minden, de nem utáljuk egymást, és sosem tudnék olyat mondani, hogy bárcsak ne lennének. Amennyire szüleimtől tudom, a kisöcsémet is örömmel vártam, és imádtam az első perctől kezdve, akárcsak a húgaimat, és ezzel ők is így voltak, mikor a legkisebb testvérünk született meg. El se tudom képzelni nélkülük az életem, egyszerűen unalmas, kopár lenne egyedül. A szüleink nem váltak el, apukám otthonról dolgozik, anya pedig szintén otthon van főz, mos, takarít, foglalkozik velünk. Így sosem volt probléma azzal, hogy elhanyagoltak lettünk volna. Nem volt olyan, hogy kivételeztek volna valamelyikünkkel, nem is hasonlítanak össze minket soha. Mindig van kivel játszani (bár én a "játszós" korból kinőttem, ők nagyon jól elvannak egymással). Mindegyikünkkel törődnek, szoktunk együtt társasozni, kirándulni. Nagyon örülök, hogy ilyen családom van, kívánni se tudnék jobbat.Tudva, hogy például az osztálytársaimnak milyen a családjuk, csak még szerencsésebbnek érzem magam.


Szóval igen, van hogy ajándék a kistestvér. Bár ahogy elnézem a válaszokat, van az ellenkezőjére is példa sajnos... De szerintem az épp elég , ha a szülők törődnek a gyerekükkel, és szeretik őt, nem muszáj mindenáron egy testvérnek is születnie.


16/L

2020. jún. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim válasza:
26%

"nem igazán értem hogy az egyik gyereked boldogsága mért függene egy másik gyerekedétől."


Talán mert kap egy állandó kis barátot maga mellé gyerekkorára, egy társat, egy szövetségest akivel együtt nő fel, akit mindig maga mellett tudhat ha baj van aki mindig ott lesz

neki, stb....akivel mindent megbeszélhet. És nem unja végig a gyerekkorát vagy vár örökké a szomszég gyerekre.

Itt mindenki egyke vagy senkinek nem jó a kapcsolata a testvéreivel...

2020. jún. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
85%
Ja, kap egy barátot. Vagy sem...
2020. jún. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
85%

"Talán mert kap egy állandó kis barátot maga mellé"

Vagy nem...

2020. jún. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
71%
Mindenképpen hozzáad az ember életéhez, ha van testvére. (Jó testvére)
2020. jún. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
87%
Fúú 22-es. Miért gyűlölöd ennyire a gyereked barátait? Mi az, hogy ráakaszkodik más családra? Ennyire a testvéri kapcsolat megszállottja vagy, hogy félsz, hogy a barátaival jobban kijön a gyerek, mint a testvérével? Szerintem normális, hogy a kortársaival szívesebben van, mint hogy folyton a kistesót pesztrálja.
2020. jún. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
12%

"Itt mindenki egyke vagy senkinek nem jó a kapcsolata a testvéreivel..."


Ahogy elnézem jól látod.

2020. jún. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim válasza:
62%

22 es vagyok! A 18 as választ miért kevered hozzám??

Nagyon tévedsz, nálunk még csak egy gyerek van és ő is picike még szóval nincsenek még barátok, de körülöttünk pontosan azok történnek amikre most felhúztad magad:) ezek szerint magadra ismertél. Vagy te pesztraltad sokat a tesódat. Vannak azért testvérkapcsolatban más verziók is mint a gyerek felügyelés....

2020. jún. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
33%

Nincs testvérem, hála a jó Istennek!!!

Aki testvért szül a gyerekének, az egy ellenséget szül neki!

2020. jún. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
94%

"Itt mindenki egyke vagy senkinek nem jó a kapcsolata a testvéreivel..."

Igen, sokan vannak, akiknek nem jó a kapcsolata a testvérével. De nem tudom miért vagy ezen így felháborodva, ez volt a kérdés. Jó-e a gyereknek, ha van testvére? Kiderült, hogy lehet, hogy jó neki, de lehet, hogy nem. Nem hiszem, hogy ezt előre lehet látni, hisz nagyban függ a gyerekek alapszemélyiségétől és a szülők nevelési módszereitől. A lényeg szerintem, hogy ne a testvérnek szüljék a gyereket, ne a nagy felelőssége legyen szórakoztatni a kicsit. Sajnos sokan úgy vannak vele, hogy majd a testvérek lefoglalják egymást, így nem kell annyit foglalkozni velük. Lám itt is írta valaki, hogy hááá nehogy mááán a szülőnek kelljen foglalkozni a 8 éves gyerekkel... Akinek teher a gyerekével foglalkozni, annak nagyon kár volt szülni.

(Gondolom most jó gyakoris módra majd mindjárt megmagyarázza az illető, hogy hááá ő azt nem is úgy értette. Hajrá!)

2020. jún. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!