Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A legnagyobb ajándék, amit...

A legnagyobb ajándék, amit anya adhat a gyerekének, hogy testvért szül neki?

Figyelt kérdés

Valamelyik híresség szájából hallottam ezt, azóta nem tudom kiverni a fejemből. Nekem egy kisgyerekem van, nagyon nehéz vele, nem részletezem, így megfogalmazódott már bennem, hogy nem szeretnék testvért.

Tényleg olyan rossz annak, akinek nincs testvére?


2020. jún. 24. 21:18
1 2 3 4 5 6
 51/59 Metionin ***** válasza:
81%

Hát én megbolondultam volna ha anyám egy ilyen "ajándékot" sóz a nyakamba.

A testvér egyáltalán nem garancia arra, hogy majd jóban is lesznek vagy hogy felnőttkorukban nem távolodnak el. A legtöbb ismerősömnek van testvére és 99%-ban gyerekként utálták egymást, felnőttként meg tök közömbösek.

Én azt mondom, hogy aki gyereket vállal, az elsősorban gyereket vállal, nem pedig a már meglévő gyereknek testvért vagy a szüleinek unokát. Döntsd el te, hogy kell-e az életedbe másik gyerek vagy nem. Ne egy elképzelt/remélt jótestvéri viszony miatt vállald ha vállalod, arra ugyanis kár építeni.

2020. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs testvérem, és nagyon rossz. Mondjuk ha szerető, normális családom lenne akkor lehet nem zavarna, de nem adatott meg. Néha bele gondolok, hogy mennyivel könnyebb lenne egy testvérrel, megértenénk, támogatnánk egymást. Persze ez csak elképzelés. Látom én hogy van sok rossz testvéri kapcsolat is. Mindenesetre fiamnak szeretnék majd tesót, már csak azért is mert ugye rajtam és apukáján és egy mamán kívül neki sincs közeli családtagja akire tényleg számíthatna, mi meg nem élünk örökké... Nem akarom hogy olyan szerencsétlenül érezze majd magát mint én.
2020. jún. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy azt veszem észre hogy a testvéri kapcsolat minősége a szülők nevelésének, viselkedésének eredménye általában.

Anyám utálja a testvérét, de nagyanyám érte ezt el... folyton csak versenyeztette őket, egyik se kapott szeretet.

Párom sincs hű de jóban a testvéreivel, de ott meg anyós érte ezt el, folyton egymás ellen beszéli őket... És már ez miatt forr köztük néha a levegő.

Egyik barátnőm anyjának a hugica volt a kedvenc, na ott meg ez miatt volt elcseszve a testvéri kapcsolat.

Másik barátnőm szülei mindhárom gyermeküket kivételezés nélkül szeretik támogatják, összetartó család, tényleg csodás szülők, na ott a tesók is imádják egymást mindhárman....

2020. jún. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
2%
Nem rossz annak, mert egyedüli örökös lesz majd s ma már a fiatalok meg a lóvé ugye ugye;)
2020. jún. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
88%
Nem. a legnagyobb "ajándék" amit szülő adhat a gyereknek, hogy normálisan törődik vele, minőségi időt tölt vele. Ami minél több gyerek van, annál inkább kivitelezhetetlen.
2020. jún. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sokan nem fogadják el, hogy a testvérek teljesen különbözőek tudnak lenni. Nagyon sok ilyen családot ismerek, sőt, talán nem tévedek, ha azt mondom, hogy a testvérek különbözni szoktak. Pedig ugyanazt a nevelést kapják. Az idősebb testvérre hatással lesz a kisebb születése, vagy így vagy úgy, de hatással lesz. Lehet, hogy babusgatni akarja élete végéig, ami szintén nem biztos, hogy annyira jó, vagy pedig egy harc kezdődik a kettejük között. Főleg egynemű testvéreknél nagyon jól meg lehet figyelni az állandó rivalizálást.
2020. jún. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
84%

A kistestvér nem minden esetben ajándék a másik gyereknek. Jön egy kistesó, akkor vele fog a szülő foglalkozni, a másik gyerek el lesz hanyagolva.

Az én esetemben egyáltalán nem volt jó. Mindig nekem kellett vigyázni rá, még most is. Az ő dolgai élveztek prioritást. Nem tudtam tőle tanulni rendesen, mert az éppen sokkal fontosabb volt a szüleimnek, hogy foglalkozzak vele, vigyem le a játszótérre (a tanulásom és a karrierem építése senkit nem érdekelt).

2020. jún. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
88%
"ma már a fiatalok meg a lóvé ugye ugye;)" Ja mintha régen nem lett volna ilyen. :D :D Régen mindenki szent ember volt még háborúk sem vótak. :D Meg nem volt testvérgyilkosság sem akár királyi családokban is. Az ilyen embereket-ha nem irónia volt, de nem hinném- visszabaszarintanám aztán lehetne jobbágy és túrhatná a földet miközben a feleségét dugja a földesúr, mert az neki jár.
2020. jún. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
74%
Mikor ovis voltam tőlem sokat kérdezték, hogy akarok-e testvért. Mindig nemmel feleltem. Most 19 vagyok, de most se érzem úgy hogy kellene egy kb 14 éves testvér.
2020. júl. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!