Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Le kellene mondanom az orokseg...

Lachesys kérdése:

Le kellene mondanom az oroksegrol a (fel)noverem javara?

Figyelt kérdés

a sztori: en 26 vagyok, anyam 10 eve meghalt, ekkor apam (anyam utolso keresere) a lakasbol az o reszet meg anya halal elott anya nevere iratta. igy mikor anya meghalt, en lettem a lakas tulajdonosa.

van apanak egy masik gyereke, o most ~50 eves, aki igy a lakasbol nem orokolt. apam nem mondta el neki ezt, amin en elegge meglepodtem... nincs amugy koztunk harag, de nem vagyunk testveri viszonyban, nem egyutt nottunk fel, kb egy ismeros nekem a noverem.

ezen kivul 6 millio ft maradt apa utan meg, amit felesben orokolnenk. a noverem azt szeretne, hogy mondjak le a penzrol hisz a lakas az enyem. en eleinte hajlottam erre, de azert eleg csunya megszolalasai voltak (pl apam halala napjan mar mondta, h akkor a lakast majd eladom es kifizetem ot, stb, eleg kinos volt megmondani h az en nevemen van.) egyreszt van baratom aki azt mondja legyek nagyvonalu hisz a lakas az enyem, de noverem viselkedese felcsheszett oszinten szolva.... nem en tehetek rola h igy alakult... es amugy nem is nagyon hivta apamat, hetente egyszer fel orara. beugrottak, de soha egy huslevest, egy sutit nem hozott apamnak. nem tudom :(



2020. júl. 15. 15:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/147 anonim ***** válasza:
18%

Nem kötelező odaadnod, de én a helyedben lehet, hogy megtenném. Végül is így ő abból a lakásból tényleg "ki lett játszva". Amit szintén értek, meg nem a te hibád, de ez akkor is tény. Az apátok közös volt, neki ugyanúgy a szülője.


A másik viszont, hogy itt nem a feléről van szó. A negyedéről. Házassági közös vagyonban - normál esetben - apukátoké a fele volt, és az a fél menne két felé. Ez negyed. Így max. azt csinálnám, hogy a pénznek a háromnegyedét kapja (4.500.000,- Ft-ot).

2020. júl. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/147 A kérdező kommentje:
leirtam, apam sem akarta kizarni az oroklesbol a noveremet, de anyam haldoklott es azt akarta h ha elarvulok legalabb legyen teto a fejem felett. noveremet ismerve... neki van lakasa, plusz az edesanyja halala utan az o gyerekere, az unokajara iratta a lakast, tehat mar a gyerekenek is van lakasa. de noverem irigy a sajat gyerekere, olyanokat mondott nekem h neki ez az oroksege, a sok rezsi amit kifizet a gyereke lakasara.... oszinten anyam helyeben en is ezt csinaltam volna, mert egeszen biztos vagyok benne h ha apam meghal mikor 17 vagyok noverem az eretrsegit se varja meg amiket mond es ahogy a mostohabatyjaval viselkedett az anyja halalakor.
2020. júl. 15. 15:47
 23/147 anonim ***** válasza:
41%
A közös ingatlanból az apa a saját részét ráíratta az anyára, így azt a Kérdező örökölte az anyja után. Az apa itt kijátszotta a másik gyerekét az örökségből, ugyanis annak járt volna az apai rész 50%-a. Ez esik rosszul a testvérnek és kb mindenki másnak is rosszul esne
2020. júl. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/147 anonim ***** válasza:
29%

ki mondta, hogy kevesebbet? ha két gyereke van az apának, akkor az ö öröksége fele-fele

ha 4, úgy egynegyed, egynegyed, értelemszerűen


így semmizik ki a kettes számú feleségek az első házasságból született gyerekeket, hogy nekik semmi ne jusson.


okádok. lehet lepontozni

2020. júl. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/147 A kérdező kommentje:
en megertem h szarul esik neki de nem tudom ti mit csinalnatok, ha haldokoltok es a 15 eves gyereketek ott marad 70 fele jaro apaval, es egy felnoverrel aki kb tuti eladatna a lakast es mehetek amerre latok tizenevesen ha apammal esetleg tortenik valami? nem egy elore kitervelt kormonfont cselekedet volt hanem egy rakos haldoklo edesanya aggodott a gyerekeert ezt azert vegyetek mar figyelembe...
2020. júl. 15. 15:53
 26/147 anonim ***** válasza:
16%

"leirtam, apam sem akarta kizarni az oroklesbol a noveremet, de anyam haldoklott es azt akarta h ha elarvulok legalabb legyen teto a fejem felett. "

Lett volna. Lévén anyád része a tiéd lett volna, apad részéből pedig a fele. 3/4 -1/4 aranyban lettetek volna tulajdonosok....

2020. júl. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/147 anonim ***** válasza:
94%

Én úgy vagyok mint nővéred. Apám a házukat és mindent rég a feleségére íratta, hogy anyám ne tudjon tőle a nem fizetett gyerektartás miatt bármit elperelni.

Én bele törődöm ha majd nem öröklöm. Ott van 2 gyerek, velem nem olyan a kapcsolata. Úgy gondolom semmi közöm az ő dolgaikhoz, ha meg mégis öröklök valamit akkor azt is elfogadom. De biztos nem vergődnék a fél tesóimmal szemben.

2020. júl. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/147 anonim ***** válasza:
94%
Azt is jó lenne tudni, hogy az apa mit hagyott ott az első házasságában, ami csak a nővéré lesz. Simán lehet, hogy lemondott a régi lakás feléről így a nagyobbik lánya kap onnan mindent.
2020. júl. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/147 anonim ***** válasza:
97%

Persze, amit apa az első feleséggel hozott össze, az csak az első gyereké. De amit a második feleséggel hozott össze, abból kapjon mindenki. Tök igazságos.

Egyébként nem lett kisemmizve, megkapja a pénz felét.

2020. júl. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/147 anonymousreview60 ***** válasza:
23%

Jog szerint: A lakásból nem jár semmi a féltestvérednek, mert azt te teljesen tisztán örökölted. A pénzből fele-fele.

Erköls szerint: Apád hagyta megvezetni magát, mert abból a lakásból 25%-ot nővéredre kellett volna hagynia, de a feleségének (édesanyádnak) nem akart ellentmondani a halálos ágyán, ami érzelmileg érthető. Emiatt a féltestvéred tkp. ki lett semmizve édesanyád nyomására, apád által, aki ezt nem volt köteles megtenni.

Ha bármiféle jó viszonyra törekszel a féltestvéreddel, akkor mondj le a pénzről! Ha ez nem szempont, akkor maradj a jog szerinti 50%-50%-nál, de semmilyen viszonyra ne számíts vele ezután.

2020. júl. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!