Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Húgom kijelentette, hogy ha...

Húgom kijelentette, hogy ha majd rajta múlik, az utcán fogok megrohadni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Beteg ember vagyok, sajnos eléggé életképtelen, a szüleimmel élek 27 és fél évesen, érettségivel, néhány éve kövéren. Volt egyszer egy munkahelyem, ahol egyébként jól helytálltam, de pszichés okok miatt kénytelen voltam otthagyni. (Bővebben: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

A következő helyzet áll fenn esetemben: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1073..

Nos, ott tartunk, hogy a (nem olyan sokára) 25 éves, egyetemista húgom utál engem a maga módján, még ha bizonyos szempontból szeret is, de a lényeg az, hogy kijelentette: szüleim halála után nem fog velem törődni/támogatni, amennyiben az utcán kötök ki, az ellen sem fog semmit sem tenni. A házat pedig eladja.

Tudom, hogy össze kellene valahogy szednem magam, de fogalmam sincs, hogyan/miféle módon. Kilátástalannak találom a jövőmet.

Az orvosilag bizonyított betegségeim: paranoid skizofrénia, szorongásos zavar és enyhe mértékű autizmus (esetleg Asperger-szindróma.) A skizofréniát kezelik - egyelőre.


2020. nov. 6. 15:41
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/137 A kérdező kommentje:

20:13

Jó ötlet.

2020. nov. 6. 20:15
 72/137 anonim ***** válasza:
46%

"Te komolyan azt hiszed, csak diplomával ér valamit az ember?"

egy érettségi és egy diploma között van azért pár árnyalat

2020. nov. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/137 A kérdező kommentje:
Így is sokkal több az érettségivel rendelkező személy.
2020. nov. 6. 20:18
 74/137 anonim ***** válasza:
61%
#73 az utolsó utcaseprőnek is van már érettségije, magában kb annyit is ér
2020. nov. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/137 anonim ***** válasza:
85%
Önállóan, otthonról végezhető munka, valamilyen, bármilyen kreatív tevékenység lehet jól jönne, pl. grafikus tanfolyamot ha elvégeznéd, vagy hasonló.
2020. nov. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/137 A kérdező kommentje:

20:21

Köszönöm válaszod.

2020. nov. 6. 20:22
 77/137 A kérdező kommentje:

"Bizony sokáig nem fogok. Amennyiben szükséges, annyi embert a szolgálatomba állítok, amennyi szükséges a kényelmes megélhetéshez. Nem parazita, hanem egy uralkodó módjára."


Csak dühömben írtam.

2020. nov. 6. 20:27
 78/137 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el meditálni!
2020. nov. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/137 A kérdező kommentje:

20:34

Tény, hogy rám férne.

2020. nov. 6. 20:35
 80/137 anonim ***** válasza:
99%

22/N skizo ismét. Írok elrettentő példát is, mert az enyém inkább pozitív.


Nekem az apám is skizofrén, harminconkevés éves volt (tudomásom szerint), mikor diagnosztizálták. Ő még a mai napig csak ide-oda vergődik, mert hiába akarnak segíteni rajta az emberek, ő nem hajlandó beleölni az energiát, hogy jobb legyen az élete. Nem, helyette érzelmileg lehúzza a családtagjait (anyukám totál ráment, apám húga is megszenvedte), és a drogfüggőségének él. 58 éves lett most szeptemberben. Jelenleg teljesen egyedül van, mert már mindenki unja ezt az önsorsrontást. Okos ember egyébként, nagyon sokra vihette volna, de nem akarta. Te is ilyen akarsz lenni, kérdező? Ilyen semmirekellő, mint az apám, aki szétcseszte a családot? Akit a két tulajdon lánya ki nem állhat, mert emberhez nem méltó életet választ? Végülis a te döntésed, neki is a saját döntése volt...

2020. nov. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!