Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Húgom kijelentette, hogy ha...

Húgom kijelentette, hogy ha majd rajta múlik, az utcán fogok megrohadni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Beteg ember vagyok, sajnos eléggé életképtelen, a szüleimmel élek 27 és fél évesen, érettségivel, néhány éve kövéren. Volt egyszer egy munkahelyem, ahol egyébként jól helytálltam, de pszichés okok miatt kénytelen voltam otthagyni. (Bővebben: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

A következő helyzet áll fenn esetemben: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1073..

Nos, ott tartunk, hogy a (nem olyan sokára) 25 éves, egyetemista húgom utál engem a maga módján, még ha bizonyos szempontból szeret is, de a lényeg az, hogy kijelentette: szüleim halála után nem fog velem törődni/támogatni, amennyiben az utcán kötök ki, az ellen sem fog semmit sem tenni. A házat pedig eladja.

Tudom, hogy össze kellene valahogy szednem magam, de fogalmam sincs, hogyan/miféle módon. Kilátástalannak találom a jövőmet.

Az orvosilag bizonyított betegségeim: paranoid skizofrénia, szorongásos zavar és enyhe mértékű autizmus (esetleg Asperger-szindróma.) A skizofréniát kezelik - egyelőre.


2020. nov. 6. 15:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/137 anonim ***** válasza:
99%
Talán meg kéne látni a többi kommentet is, és nem csak azokat amelyek által sajnáltathatod magad. Nem automatikusan az otthon a megoldás, hanem egy olyan pszichiáter, aki a gyógyszeres kezelés mellett támogat az önálló élet kialakításában is. Ez több kommentben is szerepelt. Ez miért nem opció?
2020. nov. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/137 anonim ***** válasza:
100%

Skizo 22/N vagyok megint.


Nekem is megfordult többször a fejemben, hogy öngyilkos leszek, még 15-16-17 évesen, jóval azelőtt, hogy diagnosztizáltak volna (kísérletem sose volt). Aztán anyukám rábeszélt a pszichológusra, az segített nekem nagyon sokat. Illetve a pszichiáterem, akihez 20 évesen kerültem, ő diagnosztizált végül. A gyógyszereket is vele állítottuk be. Most kezd jobbra fordulni az életem úgyhogy azt tanácsolom neked, hogy ne add fel még. Kérj segítséget, járj terápiára. Nem vagy teljesen kilátástalan helyzetben.

2020. nov. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/137 A kérdező kommentje:
Gyógyszeres kezelést kapok, de támogatást nem.
2020. nov. 6. 19:03
 44/137 anonim ***** válasza:
97%
Miért nem válaszolsz a kérdésre....? :) Miért nem mész másik orvoshoz, olyanhoz, aki nem csak gyógyszerez?
2020. nov. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/137 anonim ***** válasza:
100%
A támogatást sokszor keresni kell, mert nem feltétlenül jön csak úgy.
2020. nov. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/137 anonim ***** válasza:
98%
Nem megoldást keres, hanem eltartót.
2020. nov. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/137 A kérdező kommentje:

19:03

A létező leghatásosabb/legjobb skizofrénia elleni gyógyszert kapom.

Igazad van, nem kellene feladnom...


19:05

Nem tudok olyan orvosról, pedig soknál megfordultam.


19:06

Egyetértek.


19:09

Szeretnék egy jó megoldást, egy amolyan "arany középutat".

Nem tudom, ismered-e a Csengetett, Mylord? című sorozatot, de ott az egyik szereplő, pontosabban Teddy Meldrum 50+ évesen is vígan elvolt munka nélkül. Tudom, ez nem jelenti azt, hogy nekem is hasonló életem van, de vannak pozitív ellenpéldák is.


Annyit viszont tapasztaltam sok (nem az összes) válaszoló részéről, hogy "szétszednek" a kommentjeikkel.

2020. nov. 6. 19:24
 48/137 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy ezekkel a betegségekkel neked nem kell dolgoznod? Leírta több sorstarsad, hogy ezek egyáltalán nem olyan betegségek, amelyek mellett ne lehetne dolgozni. Simán csak meg akarod úszni és támaszkodni vkire, de akkor miért vagy kiakadva a tesódra? Az igazságot mondta ki, max nem tetszik neked.
2020. nov. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/137 anonim ***** válasza:
99%

#47 oké de Teddyt a gyártulajdonos testvére tartja el, és arisztokraták, náluk nem divat a munka. plusz az egy paródia sorozat.


Savlekötő: még jó hogy a húg a házra hajt, ha ki tudja belőle vásárolni a kérdezőt, akkor az az övé. márpedig jelenleg a húgnak sokkal jobb esélye van erre mint a kérdezőnek. tudja, hogy ha otthagyja a házat a kérdezőre, akkor azt ő maximum leamortizálni tudja. én se akarnám hogy a szülői ház ilyen sorsra jusson.

2020. nov. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/137 anonim ***** válasza:
99%
Arany középút: megkérded az orvosodat, segítsen elmeszociális otthont keresni neked. Lesz napi 3 étkezés, fűtés, lesz ágyad, adnak ruhát, ás semmit sem kell csinálnod, élhetsz teljes passzivitásban. Ez éppen illik a jövőbeni terveidhez.
2020. nov. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!