Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Húgom kijelentette, hogy ha...

Húgom kijelentette, hogy ha majd rajta múlik, az utcán fogok megrohadni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Beteg ember vagyok, sajnos eléggé életképtelen, a szüleimmel élek 27 és fél évesen, érettségivel, néhány éve kövéren. Volt egyszer egy munkahelyem, ahol egyébként jól helytálltam, de pszichés okok miatt kénytelen voltam otthagyni. (Bővebben: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

A következő helyzet áll fenn esetemben: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1073..

Nos, ott tartunk, hogy a (nem olyan sokára) 25 éves, egyetemista húgom utál engem a maga módján, még ha bizonyos szempontból szeret is, de a lényeg az, hogy kijelentette: szüleim halála után nem fog velem törődni/támogatni, amennyiben az utcán kötök ki, az ellen sem fog semmit sem tenni. A házat pedig eladja.

Tudom, hogy össze kellene valahogy szednem magam, de fogalmam sincs, hogyan/miféle módon. Kilátástalannak találom a jövőmet.

Az orvosilag bizonyított betegségeim: paranoid skizofrénia, szorongásos zavar és enyhe mértékű autizmus (esetleg Asperger-szindróma.) A skizofréniát kezelik - egyelőre.


2020. nov. 6. 15:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/137 anonim ***** válasza:
98%

Nem vagy nőgyűlölő vs. a női ész sugallja.


Eddig normális voltál, valaki trollkodik a neved alatt?

2020. nov. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/137 anonim ***** válasza:
98%

30: az egész kommentedből sütött a nőgyűlölet, a végére meg beszúrod, hogy te elfogulatlan vagy a nemiszervek irányába, bravó :D


A kérdésből egyáltalán nem derül ki, hogy ki hogyan örököl, valószínűleg közösen fognak, és persze, hogy el akarja adni a házat, mert tudja, hogy pénze csak így lesz a kérdezőnek, aztán hátha békénhagyja. Sztem sokan így tennének a helyében, és nem azért,mert nők, hanem mert nyugodt életet akarnak maguknak, nem pedig a nyakukba venni egy rinyáló óriascsecsemőt, aki meg se próbál javítani az állapotán. Ebből kiindulva egyáltalán nem lehetünk abban sem biztosak, hogy a testvére részéről ilyen formában hangzott el az, hogy nem fogja támogatni. A nyakamat tenném rá, hogy közel sem volt ilyen vérmes, a kérdezőnek viszont olyan betegségei vannak, amiknek része a manipuláció. Aki együtt él ilyen tehetetlen mentális beteggel vagy látott már ilyet, az pontosan tudja, milyen rohadt nehéz velük.

2020. nov. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/137 A kérdező kommentje:

Rendben, szerintetek "természetesen" én vagyok a "rosszfiú".


Csakhogy én nem járok el bulizni, nem szórom a pénzt, nem hangoskodom, viszont segítek itthon.

Azt pedig már leírtam a kérdésemnél, hogy életképtelennek tartom magam, és nincs jövőképem, tehát újat senki sem mondott.

Továbbá: kezelik a skizofréniámat. Leírtam, de valahogy nem vettétek észre.

2020. nov. 6. 18:45
 34/137 anonim ***** válasza:
98%

Segítesz otthon, az a minimum. Említeni se kéne.


A többi pedig nem emberiségellenes bűntett. Én sem járok bulizni, automatikusan jobb ember vagyok tőle? Nem.

2020. nov. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/137 anonim ***** válasza:
99%
Kérdező, ne haragudj, de ez nem teljesítmény, hanem alap, ráadásul nem arról van szó, hogy te rosszfiú lennél... miért nem keresel másik orvost, aki abban is tud segíteni, hogy ellásd magad és munkát vállalj?
2020. nov. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/137 anonim ***** válasza:
98%
Ha nem tudsz magadról gondoskodni, be kell költöznöd egy pszichiátriai otthonba.
2020. nov. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/137 anonim ***** válasza:
100%

"Továbbá: kezelik a skizofréniámat. Leírtam, de valahogy nem vettétek észre."


Szorongást is írtál, kérdező, azt kezelik-e? Illetve, úgy gondolod, az normális, hogy valakinek a te korodban nincs jövőképe? Totál céltalan vagy. Egy pszichológussal lehetne ezekről beszélni.


Segíteni otthon kb alap, még ha fizetsz is a rezsibe. Sajnos vagy nem sajnos a lakhatás, kaja, stb sokba kerülnek és a szüleid nem fognak örökké élni, és már előre tudod, hogy a húgod nem fog eltartani a jövőben (amit megértek és neked is meg kéne, mert pénzügyileg és érzelmileg is nagy teher). A kérdésed így szól: "Mit tehetnék?" Kérd pszichológus segítségét, tegyétek ketten rendbe a fejed és kezdj el dolgozni, tartsd el magad. Ne takarózz a diagnózisaiddal, mert mások (én se - én vagyok a skizo 22/N) se teszik.

2020. nov. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/137 A kérdező kommentje:

Tehát ez a válaszotok a "Mit tehetnék?-részre".


Semmi csoportos terápia, hanem egyből a pszichiátriai otthon és hasonlók.

2020. nov. 6. 18:55
 39/137 A kérdező kommentje:

18:54

Igazad van, egyetértek.

2020. nov. 6. 18:57
 40/137 A kérdező kommentje:
Egyébként azon is gondolkodtam, hogy öngyilkos leszek, de valószínűleg nem merném megtenni.
2020. nov. 6. 18:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!