Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennéket? Jogos a felhábor...

Mit tennéket? Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés
A story, hogy a feleségem tesójának a gyerekének a születésnapja lesz és náluk az a szokás, hogy előtte egy nappal szólnak. Tavaly meg volt ebből a balhé és hogy most ne legyen, az anyósom szólt telefonba, hogy ekkor és ekkor fogják tartani, de a kedves testér csak előtte egy nappal hív meg. De hogy ma szólt így is késő, mert a feleségem aznap dolgozik én meg nélküle nem szívesen mennék el. Próbált szabadnapot kérni, de nem tud. A feleségem meg persze elvárná, hogy attól hogy előtte egy nappal szólnak én elmenjek. Szerintetek normális ez így? Jogos a felháborodásom vagy nem? Mi ha szülinapot vagy bármit tartunk mindig előtte 2 héttel szólunk. Milyen már ez, tavaly az anyós hívott meg erre az eseményre mert a feleségem testvére erre se volt hajlandó. Anyóssal nincs bajom, szeretem mielőtt valaki ezzel jönne, de nagyon elfogúlt a feleségem testvérével pedig a feleségem és én akik őt segítik. Még annyit, hogy áprilisba is eljatszották ezt. Vasárnap tartották és szombaton hívtak meg. Akkor ennyit kértünk, hogy előtte egy másfél héttel szóljanak már előre mert nem mindig tudunk szabadnapot kérnk az utolsó percben. Megbeszéltük egy 2 hete, ha nem szólnak időben nem megyünk el. A feleségem is fel volt háborodva azon, hogy az anyja szól hogy ekkor tartják a tesójáék, de az anyós beszélt a fejével és hírtelen semmi baja nincs már ezzel. Nincs kedvem egyedül elmenni, mert amúgy hányinger kap el, hogy múltheten a páromat a testvére lehordta. Az anyós erre is annyit mond, hogy miért nem hagyjuk rá. Kívül állóként mi a véleményetek én túlzom el?
2020. nov. 18. 12:21
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha én tartok ünnepet, akkor én hívom meg a többieket, nem pedig elvárom, hogy érdeklődjenek, mikor van kedvem bulizni és meghívom-e őket vagy sem.


Normális a kérdező részéről, hogy aggályosnak érzi ezt az egészet. Én konkrétan előtte kb. 1 hónappal feldobom az ügyet a családnak (akiket amúgy is meghívnék), hogy számítsanak rá, ne tervezzenek arra az időpontra mást. Ha pedig már most tudják, hogy lesz más, akkor egyeztessünk egy olyan napot, amelyik mindenkinek megfelel. Nálam ez működik, én ezt érzem elfogadhatónak.

Azon kívül azt is előre szoktam jelezni, hogy mi a nap menete -> mikortól várjuk őket, meddig szeretnénk, hogy maradjanak, mi lesz a menü, fürdőzési lehetőség lesz-e (felfújható medence stb.), vagy étteremben étkezünk (az öltözék miatt) stb.

2020. nov. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
73%

Szépen hívd fel anyósodat vagy sógor(nő)t, hogy a feleséged nem kapott szabit, te pedig nem vagy annyira jól hogy egyedül elmenj; köhögj bele pár szaftosat a telefonba ha gondolod és kész. Esetleg említsd meg, hogy ha hamarabb szólnak még az is lehet hogy sikerül a szabadság, de majd legközelebb odaadjátok az ajándékot is puszika.


Nálunk mamámék pl 300 km-re laktak, ott mindig összevártunk 3-4 szülinapot (1 február 2 március 1 április + Mamáék évfordulója április vége) többnyire március közepe végén elmentünk és mindent megünnepeltünk együtt, sose volt belőle sértődés hogy az én szülinapom már 6 hete volt az enyém 3 hét múlva lesz.. gyerekes is lenne. Majd ha lehetőségetek lesz köszöntitek a gyereket. Nem tartozol senkinek sem örökös készenlétben állással

2020. nov. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
87%
A bunkóság netovábbja. Mondd azt, hogy halaszthatatlan dolgod van, vagy te sem tudsz most szabadságot kivenni.
2020. nov. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
88%
Kèrdezô! Kicsit összekeveredtèl ahogy làtom a17 es íràsoddal. Elfelejtettèl màsikkal bejelentkezni ès ugy igazat adni magadnak:))
2020. nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
90%
Legalább ha trollkodsz, csinálnád rendesen, de még erre sem vagy képes.
2020. nov. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Jaj de égés..
2020. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Jól van ezt jól megbeszéled te magaddal nem kellünk mi ide :D Még szerencse hogy egyetértésben vagy.
2020. nov. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó: ezen nagyon röhögtem.

Kérdező lebukik, de utána még hányan válaszolgatnak neki nagy komolyan.:D

2020. nov. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne menj.
2020. nov. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Laylah ***** válasza:
0%
Nem tudom, én azt érzem, hogy nem is akarják, hogy menjetek, nem hiába nem szóltak személyesen és időben.
2020. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!