Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem többször kölcsön...

A nővérem többször kölcsön adta a kutyámat?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és vettem magamnak egy kutyát 2 éve, én fizetem a kajáját, én fizetem az oltásait mindent,a diákmunkából szerzett pénzből. Én foglalkozok vele, velem alszik, én viszem mindig sétálni bárhova megyek utazni a kutya jön velem magyarul az én kutyám, hiába lakik ő is itt vele. A barátjával néha elkérik hogy elvinnék sétálni vagy ha kirándulni mennek, szeretnék néha vinni ezzel nekem semmi baj nincs mert megis kérdezték csak kirándulni viszik de van amikor haza jövök látom hogy a kutyám sehol megkérdezem hol van azt mondja hogy odaadta a barátjának és haza vitte és ráér ha holnap visszahozza. Nagyon kiakadtam mert ez már nem az első eset. Összevesztünk és még ő van felháborodva hogy nem bántják a kutyát meg ők is gondoskodnak róla amikor velük van ritkán. Megkérdezés nélkül elviszik és majd hozzák pár nap múlva. Jogos a kiakadásom?

2021. ápr. 21. 10:00
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 A kérdező kommentje:

Meg mondtam nekik hogy nem vihetik el maximum sétaltatni és csak is úgy ha megkérdeznek, a múltkor is elmentem érte hogy visszahozzam mert nem értik meg hogy a nem az nem. Napközbe ha elviszik sétálni a kutya boldog meg szeret sokat sétálni de este amikor későn értem haza akkor hozta vissza a kutyát mert ügye megint elvitte csak muszáj volt vissza hozni a mert sírt a kutya. Amikor megláttam hogy megint azt akarták hogy ott aludjon a kutya és ráadásul sírt is nagyon nagy balhé volt. Szeretnének kutyát de csak néha mert nem akarnak pénzt rákölteni kutyára meg gondoskodni is kell róla így nekik tökéletes hogy néha elviszik csak úgy az enyémet csak ez nem így működik.

Nagyon kötődünk egymashoz a kutyával éjszakákat nem bírja ki nélkülem keres egész éjszaka, nyugtalan és sír. Nap közbe nincs baj mert szívesen megy velük.

Törpe tacskóról van szó

2021. ápr. 21. 10:25
 12/68 anonim ***** válasza:
99%
Nekem is tacskóm van. Egy napot aludtam vele anyukàmnàl, egèsz èjjel nyöszörgött,nem talàlta a helyét. Magyarázd el nekik, hogy a kutyànak ez nem jó, vegyenek maguknak, vagy fogadjon örökbe.
2021. ápr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
98%
Mi az, hogy kölcsönkéri? A kutya nem egy tárgy, basszus. Te vagy a gazdája, és nagyon nem tesz jót a kutyának, hogy néha elrángatják a nővéred barátjához, vagy nem tudom hova. Hát nem is értem, ezt hogy gondolja a nővéred. Úgy csinál, mintha csak egy ruháról lenne szó, holott egy elő lényről. Soha többé nem adnám neki oda a kutyát.
2021. ápr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy hiába nem engedem amikor elmegyek dolgozni akkor viszik el. Nem értem hogy gondolják ennek sose lesz vége csak ha elköltözöm.
2021. ápr. 21. 10:38
 15/68 anonim ***** válasza:
96%
Akkor verd ki a balhét, mert egyszer majd basznak visszavinni, hisz már "megszokta náluk " a kutya. Borítékolhatod hogy arra megy ki az egész hogy elvegyék tőled.
2021. ápr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
100%
Jogos amit érzel. Én ezek után biztos nem adnám neki oda.
2021. ápr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
98%

Közöld vele, hogy legközelebb feljented lopásért őket.

Érdekelne a válaszod a 8-as kérdésére (fajtatiszta kan kutya-e).

2021. ápr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 A kérdező kommentje:
Nem értem hogy lehet valaki ilyen pofátlan ráadásul a testvérem. Nagyon okos kutya, nagyon sok munkám van benne rengetegett tanítottam. Póráz nélkül is mellettem sétál zebránál megáll, idegenektől nem fogad el ételt, pacsit ad pitizik szóval tényleg nagyon okos kutya és szerintem ezért is akarják elsajátitani mert ha vennének/ örökbefogadnának maguknak az idő és pénz igényes lenne nekik. És nem lenne idejük vele annyit foglalkozni pénzt meg nem akarnának annyit költeni mint amennyibe benne van egy kutya gondozása. Teljesen kivagyok borulva
2021. ápr. 21. 10:45
 19/68 anonim ***** válasza:
100%

#10 vagyok.

Nekem is volt tacsim, egy éjszakát sem bírtunk ki egymás nélkül.

Ha már sír, ne engedd, hogy elvigyék.

Ez komolyabb problémához vezethet, a kutya kezd érzelmileg torzulni.

Nem lehetséges, ha elmész dolgozni magaddal vidd?

Szüksége van a veled töltött időre most nagyon.

Vagy esetleg amikor dolgozol akkor az egyik barátodhoz elvihetnéd, de a nővérednek ne mond el, így amikor te otthon vagy ő is, amikor nem, nem.

Esetleg egy kutya napközi, vagy a tenyésztőt megkérhetnéd, hogy addig vele legyen, és így tudod, hogy mikor hol van, és neki is jól jönne egy kicsit más kutyákkal lenni, így eltereli a figyelmét attól, hogy a nővéred tárgyként kezeli.

Egyébként jó látni, hogy vannak normális gazdák, akik gondoskodnak 1000%osan a kutyáikról:)

2021. ápr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 A kérdező kommentje:
17 fajtiszta szuka. Ivartalanítás előtt állunk de ezt is megnehezítik nem akarják hogy kilegyen ivartalanitva mondták jó lenne a sok kis tacsi de ezt soha nem fogom megengedni. Amikor kértem időpontot az orvos miattuk nem tudtam elvinni ezért is húzódott el de már jövő hónapba ki lesz ivartalanitva és ez fix
2021. ápr. 21. 10:48
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!