Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem többször kölcsön...

A nővérem többször kölcsön adta a kutyámat?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és vettem magamnak egy kutyát 2 éve, én fizetem a kajáját, én fizetem az oltásait mindent,a diákmunkából szerzett pénzből. Én foglalkozok vele, velem alszik, én viszem mindig sétálni bárhova megyek utazni a kutya jön velem magyarul az én kutyám, hiába lakik ő is itt vele. A barátjával néha elkérik hogy elvinnék sétálni vagy ha kirándulni mennek, szeretnék néha vinni ezzel nekem semmi baj nincs mert megis kérdezték csak kirándulni viszik de van amikor haza jövök látom hogy a kutyám sehol megkérdezem hol van azt mondja hogy odaadta a barátjának és haza vitte és ráér ha holnap visszahozza. Nagyon kiakadtam mert ez már nem az első eset. Összevesztünk és még ő van felháborodva hogy nem bántják a kutyát meg ők is gondoskodnak róla amikor velük van ritkán. Megkérdezés nélkül elviszik és majd hozzák pár nap múlva. Jogos a kiakadásom?

2021. ápr. 21. 10:00
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg írj ki saját kérdést, ha ennyire nem értesz valamit, hisz erre van az oldal.
2021. ápr. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem neked vannak szövegértési problémáid. A kérdező kérdésére reagáltam. Egyáltalán nem másról beszélek. Csak nem bologattam mint mindenki más hogy igen a kva anyját a noverednek. Nem mindenki retikülnek használja a kutyáját, alkalmazkodni kell az igényeihez. Az a baj hogy ezeknek a kutyáknak csak a méretét igazították a retikülhöz. A termeszetüket nem. És az ilyen antiszociális macska méretűek azok amik acsarkodva póráz nélkül jönnek felénk az utcán. Mert fifike nem bánt csak kisebbségi komplexusa van. Szeretem a kutyákat és mindent megadok a sajatomnak de nem támogatom hogy emberként kezeljük őket!! Mert nem ugyanazok az igényeik vannak mint az embereknek.
2021. ápr. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem azzal volt senkinek baja, hogy a tesó elviszi kirándulni vagy sétálni a kutyát. Hanem azzal, hogy a gazdi engedélye nélkül viszi 'ismeretlen' helyre. Ez több szempontból is aggályos. A gazda vállalt felelősséget a kutyáért, mikor hazavitte magához. Ha a kutyus megsérült, vagy kárt okoz, akkor ki a felelős? Az akinél a gazda engedélye nélkül tartózkodott a kutya, vagy a gazdája?

Azt se felejtsük el el, hogy a gazdi nem 12 órát robotol, hanem 4-6 órát. Egy jól lefárasztott tacskó, de még az én skót juhászkutyám is boldogan szundikál és pihen addig, amíg a gazdája haza nem ér. Neked se esne jól, ha a hazafelé vezető úton elterveznéd, hogy mit csinálsz, hova mész mit játszol a kutyáddal. De otthon, nem találod, hiába keresed. Ja, kölcsönadták másnak, és majd holnap talán visszahozzák.

Az is érthető, hogy a kutya ragaszkodik a saját környezetéhez éjszaka. Szinte lényegtelen, hogy a gazdája után sír, vagy a megszokott környezetét hiányolja.

2021. ápr. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
14%
Oké, azt alairom hogy ne vigyék el szo nélkül. De a kérdező az írása alapján azt serelmezi hogy egyáltalán el akarják vinni. Hát mondjuk igen, köztünk az is különbség hogy ő tinédzser, gondolom suli, diakmunka és azon kívül más dolga sincs csak a kutyát pesztralni. Én egyedül élek szóval főzök, mosok, takarítok. Bánná a fene ha valaki addig foglalkozna a kutyammal.
2021. ápr. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
100%

"A barátjával néha elkérik hogy elvinnék sétálni vagy ha kirándulni mennek, szeretnék néha vinni ezzel nekem semmi baj nincs mert megis kérdezték csak kirándulni viszik..."

"Meg mondtam nekik hogy nem vihetik el maximum sétaltatni és csak is úgy ha megkérdeznek, a múltkor is elmentem érte hogy visszahozzam mert nem értik meg hogy a nem az nem. Napközbe ha elviszik sétálni a kutya boldog meg szeret sokat sétálni..."

"...rábizom arra a pár órára unokatesómra neki is van kutyája és nagyon szeretik egymást."


Kigyűjtöttem gyorsan a kérdés leírásából és a kérdező kommentjeiből, azokat a részeket, amikből én arra következtetek, hogy nem a kutyust akarja birtokolni. Ő is örült neki, hogy a kutyával sétálgatnak, foglalkoznak mások is. De sajnos, ha nem tartják a gazda által megszabott határokat, pl. szóljanak előtte, tudjdon róla mit csinálnak vele, akkor a probléma megoldásának lehetőségei sajnos limitáltak.

2021. ápr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
15%
Mondjuk valaszolhatna a kérdező is hogy akkor most pontosan mi a problémája.
2021. ápr. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem hagyjátok ezt abba. Értelme kevéssé van ennek a "vitának", amit most folytattok, a kérdést, amit eredetileg tett fel a Kérdező már lényegében megválaszoltuk/megválaszoltátok. A továbbiakon felesleges is lovagolni szerintem mert, mint mondtam ennek se értelme nincsen, se nem kapcsolódik már sehogy az eredeti kérdéshez, ami az volt, hogy "Jogos a kiakadásom?", nem pedig az, hogy a Kérdező amúgy általában mennyit foglalkozik a kutyájával, sem pedig az, hogy, örül-e neki, hogy néha foglalkoznak mások is a kutyájával.
2021. ápr. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
0%
Az volt a kérdése hogy jogos e. Nos szerintem nem. Illetve bizonyos szempontból, de nagyon felfujta hogy még kérdést is képes volt kiirni róla. Szóval a kérdésre válaszoltam. Csak valakinek nem tetszik hogy én máshogy gondolom és elkezdett kötözködni meg lepontozni.
2021. ápr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
82%
"Mondjuk valaszolhatna a kérdező is hogy akkor most pontosan mi a problémája." A kérdező ezt részletesen kifejtette a kérdés alatt. Az már más kérdés hogy egyesek nem hajlandóak felfogni. Az meg szánalmas hogy szándékosan szabotálták a kutya ivartalanítását, mert fialtatni óhajtják a más kutyáját.
2021. ápr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
12%
Én meg nem hiszem el hogy ha én el akarom vinni ivartalanittatni akkor azt bárki meg tudná akadályozni. :D ez süket duma.
2021. ápr. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!