Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem többször kölcsön...

A nővérem többször kölcsön adta a kutyámat?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és vettem magamnak egy kutyát 2 éve, én fizetem a kajáját, én fizetem az oltásait mindent,a diákmunkából szerzett pénzből. Én foglalkozok vele, velem alszik, én viszem mindig sétálni bárhova megyek utazni a kutya jön velem magyarul az én kutyám, hiába lakik ő is itt vele. A barátjával néha elkérik hogy elvinnék sétálni vagy ha kirándulni mennek, szeretnék néha vinni ezzel nekem semmi baj nincs mert megis kérdezték csak kirándulni viszik de van amikor haza jövök látom hogy a kutyám sehol megkérdezem hol van azt mondja hogy odaadta a barátjának és haza vitte és ráér ha holnap visszahozza. Nagyon kiakadtam mert ez már nem az első eset. Összevesztünk és még ő van felháborodva hogy nem bántják a kutyát meg ők is gondoskodnak róla amikor velük van ritkán. Megkérdezés nélkül elviszik és majd hozzák pár nap múlva. Jogos a kiakadásom?

2021. ápr. 21. 10:00
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jogos a kiakadásod. Ivartalaníttasd, minél előbb. Komolyan mondom. Ha kan, ha szuka!

Lehet ez áll a háttérben, ahogy más is írta, hogy kérj időpontot ivartalanításra! A tesód nem normális!

2021. ápr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, lehet kapni ilyen nyomkövetőt kutyára. A nyakörvére lehet akasztani, az mindig jelzi a telefonodon, hogy hol van. Így már a kísérletnél meg tudod akadályozni, hogy elvigyék, pl. a munkában ránézel a telefonra, látod, hogy viszik, azonnal odatelefonálsz és balhét csapsz. Arra az esetre is jó, hogyha megpróbálnák elrabolni vagy csak simán elveszne. Nagyon sokféle ár van, írd be a keresőbe, hogy nyomkövető + kutya. 10.000 Ft-tól 300.000-ig van mindenféle, de szerintem ilyen 25-50 e.körülibe érdemes beruházni.
2021. ápr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
3%
Hát nem igazán értem itt az embereket. Én egyedül élek a kutyammal akivel mi is nagyon kotodunk egymáshoz, de ha eljott öcsém hogy elvinne sétálni vagy magukhoz hogy játsszon az ő kutyajukkal, vagy csak úgy mert hiányolta mivel imádni való akkor természetesen odaadtam és bennem ez nem váltott ki semmilyen ellenerzest. Tudom hogy vigyáz rá, hogy jó helyen van, akkor miért ne? Mert megertenem ha nem jól bannanak a kutyaddal vagy veszélyeztetnék vagy ilyesmi. De ha csak foglalkoznak vele, szeretgetik azzal nem értem mi a baj. A kutya is jól jár meg ők is. Ha meg hianyol a kutya téged akkor hazaviszik. Szóval nem értem.
2021. ápr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
3%
#33as vagyok. Az még lemaradt hogy a leirasod alapján nem napokra, hetekre viszik el, hanem csak órákra. Szóval pláne nem értem. Plusz azt mondod akkor mikor dolgozol. Na most mivel törpe tacskorol van szó gondolom nem bírja sokáig pisilés nélkül. Akkor még jó is hogy elviszik sétálni.
2021. ápr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
100%
Az ENGEDÉLYE nélkül, sőt a tiltása ELLENÉRE viszik el. Mit nem lehet felfogni abból hogy mi baj van ezzel?
2021. ápr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
100%
33., 34. "...odaadta a barátjának és haza vitte és ráér ha holnap visszahozza. Nagyon kiakadtam mert ez már nem az első eset."----> legalább egy éjszakára kölcsönadja másoknak a kutyát a nővére, úgy, hogy a gazda nem adott erre engedélyt.
2021. ápr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod másra bízni esetleg megoldás lehet egy szoba kenel és lakattal lezárod . Nem jó neki bezárva , de muszáj tenned valamit és ez a kevésbé rossz , minthogy elvigye és ne hozza vissza .
2021. ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
94%

az 51%os aki mindenkit lepontozott biztos a novered vagy a palija 😃


egyebkent teljesen jogos, megmondanam hogy most megyunk vissza a kutyaert, es o vezet.

2021. ápr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 A kérdező kommentje:
Ha nem vinnék ki sétalni akkor is ki tud menni a kutya az udvarra mert családi házba lakunk. A kutya nincs sokat egyedül mert 4 vagy 6 órába dolgozok és nem is mindennap. Ez csak diákmunka így elég sokat vagyok a kutyával. Valamit kitalálok hogy ne legyen itthon rábizom arra a pár órára unokatesómra neki is van kutyája és nagyon szeretik egymást. Tényleg köszönöm a válaszok!
2021. ápr. 21. 19:23
 40/68 anonim ***** válasza:
0%
De ha jól értem nem funek fának adja oda a nővére csak egy embernek, az ő barátjának. Vagy rosszul értettem? De őszintén kérdező, miért baj az hogy foglalkoznak vele? Pláne akkor mikor otthon sem vagy? Most ha ők szeretnek kutyazni de nem akarnak sajátot neked miért fáj odaadni egy kicsit nekik. Te meg vele lehetsz azon kívül mindig.
2021. ápr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!