Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem többször kölcsön...

A nővérem többször kölcsön adta a kutyámat?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és vettem magamnak egy kutyát 2 éve, én fizetem a kajáját, én fizetem az oltásait mindent,a diákmunkából szerzett pénzből. Én foglalkozok vele, velem alszik, én viszem mindig sétálni bárhova megyek utazni a kutya jön velem magyarul az én kutyám, hiába lakik ő is itt vele. A barátjával néha elkérik hogy elvinnék sétálni vagy ha kirándulni mennek, szeretnék néha vinni ezzel nekem semmi baj nincs mert megis kérdezték csak kirándulni viszik de van amikor haza jövök látom hogy a kutyám sehol megkérdezem hol van azt mondja hogy odaadta a barátjának és haza vitte és ráér ha holnap visszahozza. Nagyon kiakadtam mert ez már nem az első eset. Összevesztünk és még ő van felháborodva hogy nem bántják a kutyát meg ők is gondoskodnak róla amikor velük van ritkán. Megkérdezés nélkül elviszik és majd hozzák pár nap múlva. Jogos a kiakadásom?

2021. ápr. 21. 10:00
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ha nem találod otthona kutyád mikor időpontos van, akkor á, nem tudják szabotálni. Majd órákig vár rád a doki, más dolga sincs.
2021. ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
92%

Úristen, hogy lehet ilyeneket leírni, mint itt az egyik válaszoló? :DD Főleg, hogy van kutyája... mondjuk Magyarország állattartási kultúráját elnézve, nem kéne meglepődnöm.

A gyerekhez hasonlítod a kutyát, magyarázva, hogy a gyerek is életképtelen lesz, ha ilyen ragaszkodásra van nevelve....de azt vágod, hogy a gyerek az felnő, és értelmileg tovább fejlődik, mint egy kutya? :) A kutyáért végig te vagy a felelős, és a kutya értelmi szintje egy egészen kicsi gyerek értelmi szintjén van. Tehát ha a te példádnál maradunk,úgy lenne helyes, hogy mondjuk egy ismerősöd, testvéred elviszi a 4 éves gyerekedet MÁSHOZ, hogy ott aludjon, az engedélyed nélkül. Ez idő alatt ugye nem tudod nyomon követni, hogy hol járt, mit csinál, mit csinálnak vele, mivel etetik, stb. És a kutyánál az a normális, ha ragaszkodik a gazdájához. Ha a kutyád nem hiányol téged, mert ugyanúgy elvan mással, akkor barátom, elég rossz viszonyod lehet a kutyáddal. Gondolom kerti dísz. Akkor szoktak az emberek így hozzáállni, hogy csak kell valaki, aki lefárassza, és nem azt nézed, hogy te időt akarsz vele együtt tölteni.

Egyébként meg de, a kutyának megterhelő, hogy egy nap egyik embernél van, másik nap a másiknál. Össze tudnak zavarodni. Főleg, hogy majdnem garantálható, hogy nem teljesen ugyanúgy fogják kezelni a kutyát, ami a nevelésénél is elég nagy probléma lehet.

2021. ápr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
100%

49-es! Te írod hogy nincs normális érvelés csak támadás, miközben Te vagy az aki szerint normális a kutyát kölcsönadogatni másoknak. És miért? Akkor is éri inger, ha a gazdájával van, és nem stresszel ha idegenek között van

Szóval, miért jó szerinted odaadni kölcsönbe másnak a kutyát? Nekem is van kutyám, Én sem adnám, és nem engedném a családnak hogy odaadogassák. Bár nálunk senki nem tenne ilyet.

2021. ápr. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:
20%
Olyan jó hogy itt latatlanba mindenki rohadtul tudja milyen gazda vagyok, milyen kapcsolatom van a kutyammal, mire van szüksége a kutyámnak és mire nem.
2021. ápr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:
82%
Azért elég szépen minősítetted magad a hozzászólásaiddal. És vannak általános igények, amik minden kutyára igazak. Akár elhiszed, akár nem.
2021. ápr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:
0%

Pl mi? A kaja és a mozgás. Ez megvan neki, köszöni szépen. A többet mi tudjuk.

A mondataimat meg nem kell kiforgatni, nem mondtam semmi botranyosat.

2021. ápr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
74%
Neked ennyi a kutyád, komolyan?
2021. ápr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
0%
Te nem tudsz szöveget értelmezni komolyan? Ezek az alap szükségletek. A többit meg kaphatja sok felől. Borzasztó tragédia történne ha öcsém játszana vele vagy megsimogatná vagy elvinné sétálni. Valóban. Szegény szerencsétlen milyen szörnyű sorsa van. Én is foglalkozok vele, meg a párom is, meg a tesóm, meg anyám. Tiszta allatkinzas. *irónia vege* vergodhettek akárhogy, lepontozgathatsz akárhogy, akkor is az a véleményem hogy túltolja a kérdező. A féltést is meg a majomszeretetet is. Én itt lezartam.
2021. ápr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!