Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A barátommal összeköltöznénk,...

A barátommal összeköltöznénk, hogy mondjam meg a tesómnak, hogy költözzön el?

Figyelt kérdés

Féltestvérek vagyunk, én kicsit nagyobb előnnyel tudtam indulni az életben az apám által. A lakást is ő vette nekem, az enyém. Viszont nem éreztem fairnek, hogy én itt lakok egyedül egy 2 hálószobás lakásban, közben a tesóm meg koliba költözne a halál f.szán. 1,5 éve költözött be. Nekem nyáron lett egy párkapcsolatom, és időszerűnek tartjuk, hogy ne az legyen, hogy hol nálam, hol a páromnál alszunk, hanem legyen egy közös otthonunk. Ő költözne hozzám.

Már április óta szó van róla, többször megjegyeztem a testvérem előtt is, hátha megkérdezi, hogy a továbbiakban mi hogyan képzeljük ezt el, de semmi... A barátom szerint úgy van vele, hogy úgyis két hálószoba van, elférünk hárman. És hogy ezt a beszélgetést nekem kell majd kezdeményezni... Viszont én ebben annyira béna vagyok, mindig kerülöm a kínos szituációkat, beszélgetéseket. Nem akarom megbántani, nem is mondanám azt, hogy akkor hétvégén pakoljon és hétfőtől nem lakhat itt, mert július-augusztus környékén kéne csak elköltöznie.


Egyetemisták vagyunk, de nem tudom, hogy most a covid miatt szeptembertől mehet a kollégiumba?


2021. máj. 15. 13:37
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/305 anonim ***** válasza:
61%

"...mivel az én apámnak nem lenne kötelessége fizetni utána a rezsit, bevásárlásokat, kajarendeléseket."


Ha felnőtt lennél, utánad se kellene....

2021. máj. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/305 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem a válaszokat. Ti amúgy normálisak vagytok? Ott lakott a FÉLtestvére másfél évig INGYEN, nehogy már a csupor nyalja ki a medvét. Mi kéne még, örökbe ne fogadja a kérdező? A kérdezőé a lakás, a másik meg oldja meg, kapott elég segítséget. Nekem a pofám leszakadna, ha ennyire máson elősködnék. Meg mi az, hogy más lakásába csak úgy felviszek napokra idegeneket? Talán nem normális, hogy a kérdező a párjával akar élni KETTESBEN? Szerintem de.

Kérdező, én ezt tenném: Béla, úgy gondolom, már eleget segítettem neked, lakhatást biztosítottam INGYEN. A lakás az enyém és van egy komoly kapcsolatom, kettesben szeretnénk élni, remélem, megérted. Van 3 hónapod elköltözni.

2021. máj. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/305 A kérdező kommentje:

Igen, fura, hogy sokan ahogy láttam más kérdésnél, még a 13 évest is diákmunkára küldenék, meg "költözz el, ha nem tetszik", de ha a testvér nem akar tovább közösködni, akkor ő az utolsó kígyó és mit képzel magáról... :D Furcsa meglátás, hogy mindig a kérdezők a hibásak.


93-as, mivel egyetemre járok, ezért kell. De ő ezt nem kötelességként fogja fel, természetes neki, hogy segíti a gyerekét ott, ahol tudja. Tudom, hihetetlen.

2021. máj. 15. 15:39
 94/305 anonim ***** válasza:
88%
93, az apja eldonti hogy a sajat gyerekenek mit fizet es meddig. A masikat meg rendezi a saját apja anyja..
2021. máj. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/305 anonim ***** válasza:
90%

92!


A különbség ott lenne, hogy a szulok lakásához elvileg két testvérnek ugyanannyi joga lenne. Itt az egyik gyereknek van lakása és csak feltestverek. A Janinak annyi köze van a lakáshoz, mint neked vagy nekem.

2021. máj. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/305 anonim ***** válasza:
79%
Anno én is a nővéremnél laktam, aztán kollégiumban. Mikor párja lett szépen eladták a lakást..a nővérem a párjához költözött én pedig kollégiumba.. de nekem nem csak azt mondta, hogy júliusba költözz el. Leültünk és felnőtt ember módjára átbeszéltük és közösen leszerveztük a dolgot, segített egy csomót. Miután már biztos volt a kollégium és volt B terv is csak utána véglegesítettünk mindent. Szerintem ez így korrekt. Mi van ha nem kap kolit vagy épp nem lesz pénz albérletre? Akkor utcára teszed? Július nincs olyan messze azért. Én azt javaslom ne azt mond neki, hogy júliusba menned kell old meg, hanem, hogy szeretnél a pároddal összeköltözni és kettesben és együtt találjátok ki hogy lehetne ezt megoldani, aztán ahogy átbeszélitek és intézitek úgyis látni fogjátok hogyan és mikor fog menni.
2021. máj. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/305 anonim ***** válasza:
91%

Lehetne egy kicsi kompromisszumot kötni. Te hagyod a testvéred addig nálad maradjon, amíg nem talál másik szállást (kollégium, albérlet stb srb) magának, persze nem végtelen ideig, hanem például 3-4 hónap. Most amúgy is vizsga időszak van lassan, többet lesz talán otthon, vállalja a testvéred, hogy cserébe gőzerővel akár (diák)munkát keres, kollégiumot igényel, és persze megszünteti a kedves barátnői ottalvásait, ivászatokat.

Évvel igazából hárman kellene leülni beszélni, hogy ki mit vállal, ki mire hajlandó és közösen biztosan születik egy jó megoldás. :)

2021. máj. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/305 anonim ***** válasza:
92%
88 a tenyeket irta le, mert ha nem irta volna nyilvan mindenki hoborogne hogy miert csak az egyik gyerek kapott lakast.
2021. máj. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/305 anonim ***** válasza:
26%

Nem láttam sehol, hogy egyetemre járnál-lehet elsiklottam felette-, ellenben azt igen, hogy te fizetsz mindent.

14. Komment."Itt lakott másfél évig úgy, hogy semmit nem kellett fizetnie. A rezsit, nagybevásárlásokat is én fizettem. Ha ebédet, vacsorát rendeltem magamnak, mindig rendeltem neki is valamit"


Tudod érdemes észben tartani, hogy mit kamuzol össze.

2021. máj. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/305 anonim ***** válasza:
15%
#94 nem az a baj, hogy 2 fiatal felnőtt együtt akar élni, hanem az, amilyen módon a Kérdező ki akarja tenni a tesót. Tisztában van vele, hogy anyu és nevelőapu nem állnak túl jól anyagilag, mégis 2-3 hónapot szánna nekik arra, hogy megoldják a tesó lakhatását. Ráadásul arra még mindig nem derült fény, hogy anyu beszáll-e a költségekbe, erről továbbra is hallgat mint a sír. Gondolom beszáll, csak sz*r lenne beismerni, hogy mégse ő (vagy inkább az ő apja) tartja el kompletten a tesót...
2021. máj. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!