Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A barátommal összeköltöznénk,...

A barátommal összeköltöznénk, hogy mondjam meg a tesómnak, hogy költözzön el?

Figyelt kérdés

Féltestvérek vagyunk, én kicsit nagyobb előnnyel tudtam indulni az életben az apám által. A lakást is ő vette nekem, az enyém. Viszont nem éreztem fairnek, hogy én itt lakok egyedül egy 2 hálószobás lakásban, közben a tesóm meg koliba költözne a halál f.szán. 1,5 éve költözött be. Nekem nyáron lett egy párkapcsolatom, és időszerűnek tartjuk, hogy ne az legyen, hogy hol nálam, hol a páromnál alszunk, hanem legyen egy közös otthonunk. Ő költözne hozzám.

Már április óta szó van róla, többször megjegyeztem a testvérem előtt is, hátha megkérdezi, hogy a továbbiakban mi hogyan képzeljük ezt el, de semmi... A barátom szerint úgy van vele, hogy úgyis két hálószoba van, elférünk hárman. És hogy ezt a beszélgetést nekem kell majd kezdeményezni... Viszont én ebben annyira béna vagyok, mindig kerülöm a kínos szituációkat, beszélgetéseket. Nem akarom megbántani, nem is mondanám azt, hogy akkor hétvégén pakoljon és hétfőtől nem lakhat itt, mert július-augusztus környékén kéne csak elköltöznie.


Egyetemisták vagyunk, de nem tudom, hogy most a covid miatt szeptembertől mehet a kollégiumba?


2021. máj. 15. 13:37
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/305 anonim ***** válasza:
83%

#68

A kérdésben van egy ilyen "hol nálam, hol a páromnál alszunk".

Ebből nekem volt már egy olyan érzésem, hogy ő se a híd alatt lakik, vagy áll a bejárati ajtónál végig, bár nem volt kimondva, hogy van saját lakása.

2021. máj. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/305 anonim ***** válasza:
86%
70, van igazsag abban amit írsz, csak tudod a szülők is megkérdezhették volna hogy meddig maradhat a tesó.
2021. máj. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/305 A kérdező kommentje:

De mégis miért lett volna szó a barátom lakásáról?! Fel sem merült, hogy én költözzek oda, egy pillanatig sem. Nem tartozik a sztorihoz, semmi közötök nincsen hozzá.



Nem, nem fér el tovább. Mert a párommal kettesben szeretnénk élni. Miért akartok elszámoltatni, hogy felnőtt emberekként miért akarunk kettesben lakni, nem egy felesleges harmadikkal?

Valakinek elég egy íróasztal, másnak nem. Én sem tudnék a nappalinkban tanulni úgy, hogy közben valaki főz a konyhában, a másik átsétál a lakásom háromszor, mert megy tusolni, vagy kiül az erkélyre, vagy keres valamit az előszobában stb. Ez nem így működik, nem 18-19 évesek vagyunk már.

2021. máj. 15. 15:08
 74/305 A kérdező kommentje:
De nem azt kérdeztem, hogy szerintetek a barátomhoz költözzek-e. Már azt se tudod, miért támadj.
2021. máj. 15. 15:11
 75/305 anonim ***** válasza:
88%

75, en sem ertem hogy jön a kerdeshez.

Jogotok van ketten elni, senkinek semmi koze hozza. Csak szoljal a tobbieknek mert tenyleg sokba fáj egy új albi, a koliba is jelentkezni kell stb..szóval minel hamarabb tudnak róla annál jobb.

2021. máj. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/305 anonim ***** válasza:
31%

Ettől függetlenül még mindig nem fair ilyen kellemetlen helyzetbe hozni tesódat és anyukádat, teljesen jogosan fognak rád haragudni.


Amúgy meg a kérdésre válaszolva: anyukáddal, tesóddal és tesód apukáhával szépen leülsz, és elmondod hogy a párodat magadhoz akarod költöztetni, tesó nem maradhat július/augusztusnál tovább semmiképpen sem mert kettesben akartok élni, oldják meg. Légy igazi felnőtt és közöld ezt mihamarabb ha ahhoz elég felnőtt vagy, hogy a pároddal összeköltözz.. Egyébként minél tovább húzod, annál jobban kicseszel velük. Ennyire nem lehetsz te se lelketlen.

2021. máj. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/305 anonim ***** válasza:
18%
Vagy kamuzós vagy, vagy rossz testvér.
2021. máj. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/305 anonymousreview60 ***** válasza:
94%
Kérdező! Itt csak az lehet, hogy a testvéredet értesíted, hogy a barátod odaköltözik, és hogy neked nem tetszik, ha sok részeg csaj van arra, kell a nyugalom. És a barátodnak kell az otthoniroda, és emiatt a tesódnak a szeptemberi félévre már másik lakhatást kell keresnie, amiben segítesz.
2021. máj. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/305 anonim ***** válasza:
61%
Meg kellene mondani a tesódnak most, hogy nem bírod tovább elviselni, hogy felhordja a lányokat, és vagy hagyjon fel ezzel, vagy költözzön el. Sajnos a válasza az lesz, hogy te is felhozod a barátodat, neki mért tilos, szóval te leszel a gonosz a családban, a párodat pedig a testvéred meggyűlöli, mert úgy fest, miatta lesz kitéve a jóból. Életetek végéig tartó konfliktus kezdődik most, amiből nem tudom, hogy lehet majd békülés.
2021. máj. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/305 anonim ***** válasza:
27%

Ha az a szerencsétlen dolgozna és el tudná tartani magát akkor azt mondom jogos.

De az hogy egy kvázi gyereket utcára dobsz aki ráadásul a testvéred az ultra gáz. És nincs ideje se, pár héten belül pakoljon.

Valljuk be, fikarcnyit se szereted a testvéred.

Miért nem szamoltatod el mondjuk anyádat?

2021. máj. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!