Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A barátommal összeköltöznénk,...

A barátommal összeköltöznénk, hogy mondjam meg a tesómnak, hogy költözzön el?

Figyelt kérdés

Féltestvérek vagyunk, én kicsit nagyobb előnnyel tudtam indulni az életben az apám által. A lakást is ő vette nekem, az enyém. Viszont nem éreztem fairnek, hogy én itt lakok egyedül egy 2 hálószobás lakásban, közben a tesóm meg koliba költözne a halál f.szán. 1,5 éve költözött be. Nekem nyáron lett egy párkapcsolatom, és időszerűnek tartjuk, hogy ne az legyen, hogy hol nálam, hol a páromnál alszunk, hanem legyen egy közös otthonunk. Ő költözne hozzám.

Már április óta szó van róla, többször megjegyeztem a testvérem előtt is, hátha megkérdezi, hogy a továbbiakban mi hogyan képzeljük ezt el, de semmi... A barátom szerint úgy van vele, hogy úgyis két hálószoba van, elférünk hárman. És hogy ezt a beszélgetést nekem kell majd kezdeményezni... Viszont én ebben annyira béna vagyok, mindig kerülöm a kínos szituációkat, beszélgetéseket. Nem akarom megbántani, nem is mondanám azt, hogy akkor hétvégén pakoljon és hétfőtől nem lakhat itt, mert július-augusztus környékén kéne csak elköltöznie.


Egyetemisták vagyunk, de nem tudom, hogy most a covid miatt szeptembertől mehet a kollégiumba?


2021. máj. 15. 13:37
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/305 anonim ***** válasza:
39%
47-es, nem az nem opció, mert hallottad, hogy a proli apjának a dolga, hogy vegyen neki egy lakást.
2021. máj. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/305 anonim ***** válasza:
77%
A felnőtt élet része az is, hogy oda állsz a testvéred elé. Sőt, az is a felnőtt élet része lett volna, hogy anno megbeszéled vele meddig maradhat és mik a feltételek. Messze vagy te meg a felnőtt élettől.
2021. máj. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/305 anonim ***** válasza:
66%
Nemár, hogy van egy lakása, és az a fő szempont, hogy a féltestvérének ne legyen gondja, ne az, hogy esetleg használhassa is, ahogy akarja, ha már van... Ha az anyja vagy a tesója megsértődik ezen, ahelyett hogy hálásak lennének hogy eddig is ott lakhatott, akkor nem azok az emberek, akikkel én mondjuk személy szerint tartani szeretném a kapcsolatot a kérdező helyében
2021. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/305 A kérdező kommentje:

"És az nem opció, hogy Te költözöl a párodhoz, és a lakás másik szobáját kiadjátok?"


Nem sajnos. Az ő lakása valamivel kisebb, és nem férnének el a dolgaim nála (konkrétan már ő maga se fér a gardróbjában). Meg nem is szívesen költöznék ki a lakásomból, vagy adnám ki (félnék, hogy lelakják).

2021. máj. 15. 14:51
 55/305 anonim ***** válasza:
50%
A párod lakását nem félted, hogy lelakják? Egyre komikusabb a helyzet...
2021. máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/305 anonim ***** válasza:
97%
49, nem az a baj, hanem hogy most is halogatod a megbeszelest. Tudom , kellemetlen de jobb minél előbb. Ne vard hogy a masik talalja ki hogy mit szeretnél. Elhiszem hogy konnyebb lenne neked ha ő hozná fel, önként de nem hiszem hogy ez lesz.
2021. máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/305 anonim ***** válasza:
86%

53!


Tekints el egy pillanatra attól a ténytől, hogy testvérekről van szó.

Legyen egy sima albérlet. Jani kibérelte. A verzio: határozatlan idő. Jani addig marad, amíg akar - és amíg a főbérlőnek tetszik. Ha valamelyikük úgy dönt, elég, akkor ott az egy hónapos felmondási idő.

B verzio: Jani x hónapra bérelte a kecót. Idő lejár, Jani költözik.

2021. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/305 anonim ***** válasza:
84%
55, hát az nem az övé majd félti a párja.
2021. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/305 A kérdező kommentje:
55-ös, azt nem. Nekem semmim nincs ott a pipere dolgaimon kívül, nem kötődöm a lakáshoz érzelmileg, nem én terveztem meg, hogy mi hogyan legyen ott, stb. Ő mondta, hogy kiadja, az ő dolga. Én minek szóljak bele? Ennyi erővel minden budapesti lakásért aggódjak?
2021. máj. 15. 14:54
 60/305 anonim ***** válasza:
13%
Mióta a pasinak is lett lakása, azóta kamu.
2021. máj. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!