Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A barátommal összeköltöznénk,...

A barátommal összeköltöznénk, hogy mondjam meg a tesómnak, hogy költözzön el?

Figyelt kérdés

Féltestvérek vagyunk, én kicsit nagyobb előnnyel tudtam indulni az életben az apám által. A lakást is ő vette nekem, az enyém. Viszont nem éreztem fairnek, hogy én itt lakok egyedül egy 2 hálószobás lakásban, közben a tesóm meg koliba költözne a halál f.szán. 1,5 éve költözött be. Nekem nyáron lett egy párkapcsolatom, és időszerűnek tartjuk, hogy ne az legyen, hogy hol nálam, hol a páromnál alszunk, hanem legyen egy közös otthonunk. Ő költözne hozzám.

Már április óta szó van róla, többször megjegyeztem a testvérem előtt is, hátha megkérdezi, hogy a továbbiakban mi hogyan képzeljük ezt el, de semmi... A barátom szerint úgy van vele, hogy úgyis két hálószoba van, elférünk hárman. És hogy ezt a beszélgetést nekem kell majd kezdeményezni... Viszont én ebben annyira béna vagyok, mindig kerülöm a kínos szituációkat, beszélgetéseket. Nem akarom megbántani, nem is mondanám azt, hogy akkor hétvégén pakoljon és hétfőtől nem lakhat itt, mert július-augusztus környékén kéne csak elköltöznie.


Egyetemisták vagyunk, de nem tudom, hogy most a covid miatt szeptembertől mehet a kollégiumba?


2021. máj. 15. 13:37
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/305 anonim ***** válasza:
80%
Egyáltalán nem fognak rá jogosan haragudni. A szülőktől nem volt fair, hogy évek óta nem kérdezték meg, hogy figyelj Zsuzsi, mennyi pénzt adjunk hogy Jani nálad lakik? Mennyi kell a megnövekedett rezsire, kajára? Miért normális az, hogy a gyerek apjának termesztés, hogy a gyerekét a mostohalány tartja el? Na ez nem fair, nem pedig az, hogy a kérdező kettesben akar élni a barátjával.
2021. máj. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/305 anonim ***** válasza:
37%
#82 és az nem fura hogy a kérdező csak a neveloapjat hibáztatja, az anyját nem? Mintha annak nem lenne ugyanolyan kötelessége eltartani a gyerekét.
2021. máj. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/305 anonim ***** válasza:
83%
Én először a tesóddal beszèlnèk, hogy a baràtnői màtól aludjanak otthon, hozzád költözik a párod, és szeretnènek mostmár nyugodtan èlni, nem kerülgetni őket. Aztán úgyis ràkèrdezne, hogy ő zavar e. Akkor eltudod mondani, hogy segítesz neki albit, kolit keresni! Ha mégsem lenne nekj nyilvánvaló, akkor beszèlj a szülőkkel, hogy együtt keressetek megoldást
2021. máj. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/305 anonymousreview60 ***** válasza:
71%
#68 "Eszem megall. Két szobás lakás és nem fér el a tesó. Mert őfelségének dolgozó szoba kell." Tudod, egészen sok informatikai profilú munkahelyen alapeset az otthoniroda. Ez nem őfelsége, hanem kényszer.
2021. máj. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/305 anonim ***** válasza:
12%
#82, arról nem írt a kérdező, hogy az anyuka és a tesó apukája mennyi pénzt ad, ha ad egyáltalán. Ezt a fontos részletkérdést elfelejtette megemlíteni. Csak annyit írt, hogy a tesó kap az apjától 10-15 ezret hetente. De hogy anyutól kapnak-e valamit, az kimaradt. Nekem kicsit sántít a sztori, mert azt nagyban lobogtatja, hogy a nagybevásárlásokat ő fizeti, úgy főz hogy a tesó is kapjon belőle, ő fizeti a rezsit, de a kérdező ezeket miből fizeti? Csak apu ad neki pénzt? Azt nem említette, hogy dolgozna, csak azt hogy ő is egyetemista. Lehet hogy az anyukájuk kettejükre ad neki x összeget, amennyit éppen tud adni, a tesó meg az apukájától még kap ezen felül 10-15k-t. Ki tudja ezek alapján, hogy a kérdező ténylegesen eltartja-e a tesóját, vagy inkább csak úgy érzi...
2021. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/305 anonim ***** válasza:
23%

Na ez a legge*ibb, amit mondhattál rá: FÉL!TESTVÉR.

Még addig nincs is gáz a sztoriban, hogy szólni akarsz tesódnak, hogy költöznie kell a közeljövőben mert ti össze akartok költözni. De az, hogy kiemelted, hogy CSAK A FÉL!TESTVÉRED, számodra igazából ő nem is számít testvérnek... Undorító. Mert gondolom együtt lettetek felnevelne, mint az ÉDESTESTVÉREK. Sőt, a viszonyotok se lehet annyira rossz, ha segítettél neki. Mi is ugyanígy vagyunk hárman testvérek. Tesómék egy apától, én külön apától. De együtt nőttünk fel. Eszembe nem jut soha, hogy féltestvérek vagyunk.

Úgyhogy ez egy ocsmány kijelentés volt. Majd mikor mondod neki, hogy tipli lesz akkor azt is tedd hozzá, hogy csak egy nyamvadt féltestvérként tekintettél rá, mióta világ a világ, főleg mert az apja csóró.

2021. máj. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/305 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem miért a kérdezőt szidjátok. :D Még ha nem is lenne létszükséglet a dolgozószoba, szerintem teljesen érthető, ha két fiatal felnőtt, akik együtt tervezik a jövőjüket, kettesben szeretnének élni, már csak amiatt is, hogy kipróbálják milyen CSAK együtt lenni, szerintem ezt mindenki beláthatja, hogy így van. A testvére eltartása nem az ő dolga lenne, nem értem hogy a testvére, vagy a szülei miért nem kérdezték meg egyáltalán, hogy adjanak-e valamit a kérdezőnek cserébe.

Szerintem szépen adagold neki, beszélj a szülőkkel is, közösen próbáljatok valami opciót keresni, vagy albit találni neki vagy hasonló.

2021. máj. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/305 anonim ***** válasza:
96%

9 oldal...

Baxus, felkelsz most és oda mész a tesódhoz: Augusztusban ide költözik a Karcsi, addigra ki kell költöznöd.

Probléma megoldva.

2021. máj. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/305 A kérdező kommentje:
Azért hangsúlyoztam ki, hogy féltestvér, mivel az én apámnak nem lenne kötelessége fizetni utána a rezsit, bevásárlásokat, kajarendeléseket.
2021. máj. 15. 15:35
 90/305 anonim ***** válasza:
89%

Ha a szülők raknák ki "Janit" azzal, hogy "bocs, de eddig tudtunk tartani, keress magadnak melót és tarts el magad", akkor a GyK-s emberek többsége hevesen bólogatna, hogy az ingyenélő kölök végre megtanulja, milyen az Élet.

Ha a tesó mondja, hogy szeretné élni a saját életét, aminek tervei szerint tovább nem része a testér támogatása, akkor rohadjon meg az ilyen, nem is testvér, most mit zavarja, ha ott van???

Érdekes.

Szerintem feleslegesen parázol előre, Kérdező. Odaállsz "Jani" elé és azt mondod, hogy nagyon szereted őt, de szeretnél összeköltözni Bélával, ezért kérdezősködjön a barátainál, szaktársainál, hogy ki költözne vele szívesen össze szeptembertől.

Ha megsértődik a család, akkor majd megbékül. Ha nem, akkor az egy erős jel arra, hogy csak addig szeretnek, amíg ki tudnak használni.

2021. máj. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!