Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A barátommal összeköltöznénk,...

A barátommal összeköltöznénk, hogy mondjam meg a tesómnak, hogy költözzön el?

Figyelt kérdés

Féltestvérek vagyunk, én kicsit nagyobb előnnyel tudtam indulni az életben az apám által. A lakást is ő vette nekem, az enyém. Viszont nem éreztem fairnek, hogy én itt lakok egyedül egy 2 hálószobás lakásban, közben a tesóm meg koliba költözne a halál f.szán. 1,5 éve költözött be. Nekem nyáron lett egy párkapcsolatom, és időszerűnek tartjuk, hogy ne az legyen, hogy hol nálam, hol a páromnál alszunk, hanem legyen egy közös otthonunk. Ő költözne hozzám.

Már április óta szó van róla, többször megjegyeztem a testvérem előtt is, hátha megkérdezi, hogy a továbbiakban mi hogyan képzeljük ezt el, de semmi... A barátom szerint úgy van vele, hogy úgyis két hálószoba van, elférünk hárman. És hogy ezt a beszélgetést nekem kell majd kezdeményezni... Viszont én ebben annyira béna vagyok, mindig kerülöm a kínos szituációkat, beszélgetéseket. Nem akarom megbántani, nem is mondanám azt, hogy akkor hétvégén pakoljon és hétfőtől nem lakhat itt, mert július-augusztus környékén kéne csak elköltöznie.


Egyetemisták vagyunk, de nem tudom, hogy most a covid miatt szeptembertől mehet a kollégiumba?


2021. máj. 15. 13:37
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/305 anonim ***** válasza:
78%
Az egész család rád fog haragudni, kérdező. A szüleid idegesek lesznek, mert eddig eltartottad a tesódat minden szempontból, ők fellélegeztek, hogy vége a gyerekekkel járó gondnak, erre most vissza kell venniük a vállukra az összes költségével együtt. A tesód meg azért lesz sértett, mert kirakod.
2021. máj. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/305 anonim ***** válasza:
85%

Mondd meg neki és a szüleinek, hogy szemeszter végéig maradhat.

Minél később mondod meg, annál nehezebb dolguk lesz megtalálni a megfelelő megoldást.

Itt van egy csomó csóró aki szerint ingyen élni másnál teljesen rendbe van.

Ha anyukád érzelmileg zsarolna, hogy nem teheted meg ezt a testvéreddel, akkor mutasd meg neki egyszer a lakást (csillámporos fürdővel és másnapos lányokkal együtt).

2021. máj. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/305 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon hihetetlen, hogyha egy 27 éves férfinek saját lakása van.
2021. máj. 15. 14:56
 64/305 anonim ***** válasza:
24%
Bukfenc van így már a sztoriban.
2021. máj. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/305 A kérdező kommentje:
Mi olyan nyár vége felé terveztük az összeköltözést, addig maradhat nyugodtan.
2021. máj. 15. 14:59
 66/305 A kérdező kommentje:
65-ös, most akkor 5 percenként leírod, hogy szerinted hazudok? Fergeteges délutánod lehet akkor.
2021. máj. 15. 14:59
 67/305 anonim ***** válasza:
36%

Eszem megall. Két szobás lakás és nem fér el a tesó. Mert őfelségének dolgozó szoba kell. Az én párom is otthonrol dolgozik, de ő kijelentette hogy neki elég egy íróasztal és jól elvan.

Én nem tudnám kidobni a testveremet egy pasi miatt. Főleg hogy tanul, el se tudná tartani magát.

Tény hogy nem is neked kell eltartani. De ez nem egyedül a neveloapad hibája. Képzeld van annak a gyereknek anyja is. Az aki a tied. Nem úgy kellene mondani hogy anyad rosszul választott párt hanem úgy hogy rosszul választott munkát esetleg, nem? Nem csak a neveloapad dolga lenne.

Azt meg megmondhatnad a tesodnak hogy nincs buli, nem alszanak itt a barátnők és kész. Nincs probléma.

2021. máj. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/305 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ebből már nem fogsz tudni jól kijönni, és meg is értem a családot. Anyukádnak és tesód apukájának miattad most 2-3 hónap alatt kéne leakasztania egy kisebb vagyont, ha albiba akarják tenni tesódat, mert kolit ki tudja, hogy kap-e, és érdemesebb most albit keresni, mint augusztusban a nagy dömpingben. De a leírtakból erre így nem telik nekik. Én csalódnék a lányomban, ha így kitenné a testvérét. Az a más az albérlettel, hogy ott legalább TUDOD ELŐRE, hogy lejár a szerződés x. időpontban VAGY ha határozatlan idejű akkor fennállhat az esélye, hogy egy hónapon belül menned kell és eleve így rendezed az életedet, hogy ezeket a helyzeteket meg tudd oldani. Szóval ez így baromi nagy kicseszés nem csak a tesóddal, hanem anyukáddal is.

Amúgy ha neked az az alap, hogy egy szülő 2 szobás lakást tud venni a gyerekének Budapesten a mai Magyarországon, akkor erősen ajánlom hogy lépj ki a világba és kicsit nézz szét, mert jelenleg egy biztonságos bubiban élsz apád jóvoltából, de a való világ nem ilyen. És pont a te gyerekedből lesz a sznob akit mindenki utál, ha már neked most ilyen a hozzáállásod...

2021. máj. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/305 anonim ***** válasza:
92%
A felev vegen kozlod vele, hogy osztol nezzen egy kiado szobat, mert a paroddal ossze akartok koltozni es az o bulizos eletvitele stb nem osszeegyeztetheto a terveitekkel. Eddig is segitetted azzal, hogy nem egy koliszobaban kellett nyomorognia 3 masikkal.
2021. máj. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/305 anonim ***** válasza:
87%
69, ket szoba nem olyan sok. Nalunk is volt hogy a kisszoba ki volt adva, de ha nem lettunk volna raszorulva orultunk volna ha ketten vagyunk.
2021. máj. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!