Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Esküvőn újból illik ajándékot...

Esküvőn újból illik ajándékot adni?

Figyelt kérdés
Hugomnak volt márciusban az esküvője, de akkor csak családilag jöttünk össze 20-an a lakásán, a kovid miatt nem lehetett rendezvényt tartani, , akkor adtam neki 50e Ft utalványt ajándékba, de most lesz a rendes esküvője júliusban, akkor lesz menyasszony tánc, kalapozás, több vendég stb, adni illik megint?

2021. máj. 31. 08:10
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
97%
A menyasszonytáncnál adj, a többit már odaadtad márciusban.
2021. máj. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
70%
Én adnèk. Legalább annyit amennyibe én kerültem nekik. Vacsora àràt. Egyébként régen amúgy is így volt. Legalábbis falun. A lagzi előtti napokban vittèk a tàrgyi ajàndèkot, a lagziban mennyaszonytànckor pedig a pénzt adtàk. Gondolom nem vàrja el, mivel ti már leróttàtok úgymond, így ezt a te pènztàrcàd szabja meg.
2021. máj. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ilyen hülye helyzet ritkán adódik, így illemszabály sincs rá. Egyénileg mérlegeld.
2021. máj. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Akkor még jobban álltam de most így is mínuszos lesz ez a hónap meg a következő is és még szállást is kell ott foglalnom mert ottalvós lesz az esküvő.
2021. máj. 31. 08:21
 5/43 anonim ***** válasza:
91%
Vegyél egy marék sorsjegyet, tűzd bele egy nászajándékos képeslapba és azt dobd be menyasszonytáncnál. Olcsón kijössz, de mégis adtàl valamit. :)
2021. máj. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet köszi :)
2021. máj. 31. 08:32
 7/43 anonim ***** válasza:
20%

Én nem adnék. Vinnék egy drága, az alkalomhoz illő italt(csakis azért, hogy ne menjek üres kézzel), és hivatkoznék arra, hogy adtam akkor.

Azt meg, hogy erre lesz, aki pofát vág, vagy esetleg explicit odaszól valamit, letojnám.

Korona volt(papíron lehet azt mondják a nyár miatt, hogy holnaptól nincs,de a valóságban nem tűnik el nyomtalanul egyik napról a másikra, parancsszóra, ebben biztos lehetsz), az általa generált globális válság pedig (aminek a létezésével még a koronatagadók is bizton egyetértenek, mert hát a saját bőrükön érezhetik, hogy külföldön, Nyugaton sem úgy mennek a dolgok, mint a korona előtt - a maszk, fertőtlenítőszer, a távolságtartás kényszere a fókuszba került mindenütt) , szóval a korona által generált globális válság pedig még évekig velünk lesz, ha akarod, ha nem.(Illetve max. akkor nem lesz veled, ha elköltözöl egy amazonasi esőerdőbe, vagy épp a szavannára és teljesen önfenntartó-zsákmányszerző életmódra váltasz, mert zebra, leopárd, tigris, oroszlán eddig is volt - max. egyes fajok kihalófélben, de ez most más téma - ezután is lesz...)



Minden más esetben - bárhol is élj a bolygón - veled lesz, max. a mértéke más - veled lesz.


A nadrágzsebeden is megérzed. Hivatkoznék arra, hogy akkor adtam, most vinnék egy drágább italt és kész. Kalapozáskor, menyasszonytánckor meg max. párszáz forintot adnék, annyit, amennyit egy normál buli idején mondjuk tombolára rászánnál.

2021. máj. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
64%

5, ez a sorsjegyezés nettó pénzkibodás, nem is tudom, honnan jött az ötlet, mikor valaki elkezdte.

Ismerős kemény 5ezret nyert összesen, ennek a többszörösét fizették ki azok, akiktől kapta őket.

2021. máj. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
94%

A húgod pontosan tudja, hogy amit rászántál, azt már odaadtad. Azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogy menyasszony táncnál dobj be esetleg valami jelképes összeget. De ez sem kötelező.

Tudom, hogy van ez a szokás, ahol ajándékot is elvárnak és menyasszony táncnál is " gyűjtögetnek" még pluszban. Vessetek meg érte, de én ezt nettó koldulásnak tartom. Ajándékként odaadom amit rászántam és slussz.

Azért voltam olyan lakodalomban is, ahol ajándékot kértek, s a menyasszonytánc már csak az ara megtáncoltatásáról szólt, nem újabb ajándékozásról.

2021. máj. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menyecsketáncnál adj egy összeget és annyi. Az ajándékot már megkapták. Én ezt tenném.
2021. máj. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!