Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Esküvőn újból illik ajándékot...

Esküvőn újból illik ajándékot adni?

Figyelt kérdés
Hugomnak volt márciusban az esküvője, de akkor csak családilag jöttünk össze 20-an a lakásán, a kovid miatt nem lehetett rendezvényt tartani, , akkor adtam neki 50e Ft utalványt ajándékba, de most lesz a rendes esküvője júliusban, akkor lesz menyasszony tánc, kalapozás, több vendég stb, adni illik megint?

2021. máj. 31. 08:10
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
19%

7. vagyok. Miért kellett ilyen brutálisan lepontozni?

Jelképeset adnék 2000, esetleg 5000 Ft-ot és annyi.

2021. máj. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lennék a menyasszony (augusztusban leszek is), nem várnám el a vendégeimtől, hogy kétszer adjanak.
2021. máj. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer sem várnám el. Sajnálnám ha egy számomra fontos ember azèrt nem jönne el, mert nincs pénze. A testvéremnek meg vissza is adnám ha tudom, hogy nehéz helyzetben van. Szerintem túl van ez gondolva.
2021. máj. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%
Engem is bántana, ha a testvérem csak amiatt maradna távol, mert nem tud adni. Pláne újból adni. Jöjjön el, és ünnepeljen velem, ez a fontos.
2021. máj. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
A mi környékünkön a divat járványtól függetlenül a következő. Az ajándékozást előre megbeszélik az ifjú párral hogy menyasszonytánc keretén belül kérnek készpénzt, vagy egyéb tárgyi ajándékot táncon kívül. Ha bármilyen bútort, elektronikus eszközt háztartási gépet veszünk azt bizony nem visszük a helyszínre és nem dobjuk a kalapba. Természetesen a menyasszonytánc után illik kiegészítő mondattal megköszönni és megemlíteni az előre ajándékot adókat is a vendégsereg előtt.
2021. máj. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
96%
Én már nem adnék.
2021. máj. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
96%
Én sem adnék, max. a menyasszonytáncba bedobnék 10 ezret, de ennyi.
2021. máj. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
81%
Itt a testvérben kell lennie annyi intelligenciának hogy megmondja, hogy figyelj már adtál, tudom hogy nem álltok jól. Fizetem a szállást is, gyertek el és érezzétek jól magatokat.
2021. máj. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
28. lehet fel sem merül benne hogy a testvér ezen agyal.
2021. máj. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

Csak rajtad múlik. Ha belefér és szívesen adsz, akkor adj belátásod szerint, ha le vagy égve, akkor ne adj.

A saját esküvőmön baromira nem érdekelt, hogy ki mennyit ad, azért hívtam el a rokonokat, barátokat, hogy együtt ünnepeljünk és remélem mindenki jól érezte magát. Normális ember nem turkál a másik pénztárcájában, aki nem ad, az nem ad, na bumm, nem fogom ettől kevesebbre tartani.

2021. máj. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!