Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Esküvőn újból illik ajándékot...

Esküvőn újból illik ajándékot adni?

Figyelt kérdés
Hugomnak volt márciusban az esküvője, de akkor csak családilag jöttünk össze 20-an a lakásán, a kovid miatt nem lehetett rendezvényt tartani, , akkor adtam neki 50e Ft utalványt ajándékba, de most lesz a rendes esküvője júliusban, akkor lesz menyasszony tánc, kalapozás, több vendég stb, adni illik megint?

2021. máj. 31. 08:10
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
65%
Én a testvéreim esetében adnék (és mikor az egyik házasodott, kb. dupláját adtam, mint te), de ehhez tegyük hozzá, hogy nekünk nagyon jó a kapcsolatunk még laktunk is egymással szülői ház elhagyása után. Viszont mi nagyjából tudunk a másik anyagi helyzetéről is, mindent megbeszélünk, így ha rosszul állna a tesóm bármelyike, én nem várnám el, hogy bármit is adjanak.
2021. máj. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Jóba vagyok a tesómmal, meg a párját is bírom, nekem 2 gyerekem van és kB fele annyi a jövedelmünk, mint nekik, nekik hamarosan születik az első gyerek. Kijöttünk eddig anyagilag is, és most nyárra van megint mellék állásom csak a normál munkahelyemen meg csökkent a bér a kovid miatt így a mellék állással együtt is kevesebbet keresek mint tavaly.
2021. máj. 31. 09:37
 13/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg a szallast is neked kell allnu, ne adj...
2021. máj. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
78%
7. vagyok, nem tudom, miért kellett ilyen brutálisan lepontozni. Ha gazdag vagy, adj, ha szegény vagy, kevesebbet adj, ha nagyon szegény vagy, és minden fillért meg kell fogni, akkor inkább mentsd ki magad, és ne menj el. (Ürügynek: fene egye meg, ettem tegnap egy háromgombócos fagylaltot, és begyulladt a torkom!)
2021. máj. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
78%
A sorsjegyezés nettó hülyeség, O.V., Mészáros Lőrinc, Garancsi meg a hozzá hasonló 10-20 mágnás zsebét tömöd vele, amit meg nekik visszahozhat, az több tucat sorsjegy esetén is nagyon max. párezer, rohadt nagy szerencsével is néhány 10-20 ezer forint. Ennél jobb, ha bemész mondjuk a MediaMarkt/Electronics/Euronics stb. üzletek valamelyikébe, és ott a kérsz vásárlási utalványt annyi összeg erejéig, amit sorsjegyre fordítanál. Én speciel még örülnék is neki...
2021. máj. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
90%
Ezt beszéld meg azokkal akik ott voltak a márciusin. Illetve a tesódnak ha van esze szól azoknak akik már ajándékoztak márciusban hogy tőletek nem kér semmit. Hisz megkapta már. Beszéld át a családdal mi legyen. Szerintem nem kellene adni, de megkell beszélni.
2021. máj. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
84%

Ezen nincs mit megbeszélni. Ha nyernék a lottón párszázmilliót, akkor adnék. Ha Mészáros Lőrinc, Garancsi István, stb. stb. váratlanul megkeresne, hogy legyek az örököse, akkor adnék.(Lenne miből).


Ha 800.000 lenne a havi nettóm, akkor is adnék (megintcsak lenne miből).


De 800.000 körül van az egész éves bruttó jövedelmem (igen, szarul keresek, pedig rengeteget tanultam és rengeteget dolgozom,de sajnos ez van), ezért én nem adnék.

2021. máj. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
95%

Nekem eszembe nem jutna most is adni, ha egyszer már adtam 50ezret, miközben anyagi gondjaim vannak, de emellett még a szállásomat is fizetnem kell.

Eleve a vendégek elszállásolása nem a vendégek feladata, tehát vehetjük úgy, hogy te a szállásod díját adod még pluszban.

Jó testvérek esetén ilyen téma fel sem merülhetne, hogy a 2 gyerekes, anyagi gondokkal küzdő testvér mennyit tejel, amikor egyszer már adott.

2021. máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%
Te már adtál, ha nem teheted meg hogy még adj senki nem szólhat érte, de szerintem akkor sem ha megtehetnéd de úgy érzed ennyit szántál rá. Mivel borítékozás van simán adhatsz csak üdvözlőkártyát megint, vagy a menyasszonytánckor tényleg csak egy jelképes összeget. (ahogy észrevettem amúgy sem divat tánc közben sokat adogatni)
2021. máj. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék, max a meny.táncba, és ennyi. Főleg, ha egyébként sem jönnék ki jól a pénzemből.
2021. máj. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!