Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Esküvőn újból illik ajándékot...

Esküvőn újból illik ajándékot adni?

Figyelt kérdés
Hugomnak volt márciusban az esküvője, de akkor csak családilag jöttünk össze 20-an a lakásán, a kovid miatt nem lehetett rendezvényt tartani, , akkor adtam neki 50e Ft utalványt ajándékba, de most lesz a rendes esküvője júliusban, akkor lesz menyasszony tánc, kalapozás, több vendég stb, adni illik megint?

2021. máj. 31. 08:10
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg max a kajatok árat? De igy h adtal mat plusz szallas is mar ez is boven tobb mint ami elvarhato. Ha sehogy se fer bele adj egy 10t. (gyanítom a kaja kb 30 :( nem nagyon szokott 15nel olcosbb lenni fejenként es ha meg gyereket is visztek áh szoval akar 50 lehet a kajatok) nem en vagyok ilyen puccos utalom az eskuvoket de az osszes ismerősömnek kb ennyi volr a kajaar!
2021. máj. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
19%
Megerősítem #31-et, kb. 15 körül van a kaja ára, azzal nem lehet nagyon mellélőni.
2021. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
48%

Ilyenkor örülök neki, hogy egy olyan felfogású ember vagyok, hogy életemben nem fantáziáltam esküvőn így ilyen barátokat, párkapcsolatokat is vonzok be. Nem kell félreérteni 6 éve vagyok a párommal, anyukám több mint 20 évig élt papír nélkül a párjával. A testvérem meg 17 éve van együtt és már gyerek is van. A mi családunkban erre így nincs igény


Tudom nem kapcsolódik ide, de olvasom itt, hogy milyen elvárásoknak kell megfelelni. Mit illik vinni, kinek illik fizetni és mit. Mekkora versengés van, hogy ki mit ad. Mennyire meg kell felelni másoknak. Kicsit félelmetes ez, miközben testvérről van szó.


Mégegy furcsa egyáltalán nem ide illő, de hasonlatként eszembe jutott. Olyan ez mint mikor temetésre megyek, és azt beszélik körülöttem melyik családtag sír jobban. Ki milyen drága koszorút csináltatott....


Ez nekem annyira furcsa, mindenről szól csak a lényegről nem. Egybekelek azzal akit szeretek, hűséget fogadok jóban-rosszban, a családom jelenlétében akik örülnek, hogy párt találtam az életben. Erre meg az egész egy stressz, hogy mit gondolnak mások. Miért erről kell szólnia? Kit érdekel mit gondolnak? Tesód biztos nem haragszik meg.

2021. máj. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
83%
Mi a polgárit megtartottuk még 2019-ben a Covid előtt, nagyon szűk körben. Azok adtak ajándékot, akik tudták hogy az egyházira nem fognak jönni (az egyházit otthon Magyarországon tartjuk, a polgári külföldön volt), tehát pl kollégák, barátok adtak, akik nem utaznak majd. A családtagok mind az egyházira tartogatják. Ezt meg is mondtuk, hogy nem kérünk mindkét alkalommal, tehát aki jön az egyházira + lagzi, az inkább a menyasszonytáncba dobja be amit szán, ne adjon külön kétszer.
2021. máj. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Szerintem igen illik esetleg egy hétvégés utazás utalványt ahová ketten tudnak elutazni,vagy háztartási eszközt ilyesmit

2021. máj. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
34%
Vagy valami jelképes kis dolgot meg ugye a már emlegetett menyasszonytánc.
2021. jún. 1. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
67%

"Én adnèk. Legalább annyit amennyibe én kerültem nekik. Vacsora àràt."


Ez eszméletlen nagy baromság. Ha vacsorázni szeretnék, akkor majd én kiválasztom az éttermet, az etelt és fizetek. Ha meghívtak valahová, akkor ők döntötték el a helyet, az etelt és ők fizetnek.

2021. jún. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
16-os hozzászólóval értek egyet: szerintem akik adtak márciusban azoknak nem kell adni a nyári hencida-boncidakor. Azért,(és csakis azért), hogy ne menjek teljesen "üres kézzel", vinnék 1 üveg minőségi pezsgőt,amit ha a pár úgy akarja,akkor "beáldozhatnak" (nyilván egynek, mert nem vennék 100 üveggel a násznép, a pereputty miatt)a bulin, ha akarják, akkor meg megihatják maguk otthon, páros magányukban.
2021. jún. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
0%
37# miért is baromság? Persze értem én a te szemszögödet is, választhatsz èttermet, nem muszàj elmenni a tesód lagzijàra. Én ezt arra az esetre írtam, hogy ha elmegy, akkor adnèk.
2021. jún. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
55%

39!


Mondjuk azert, mert ha meghívnak, akkor nem nekem kell állni a saját étkezésem költségét, hanem nekik? Ha nincs rá pénze, ne hívjon meg. Ennyi.

2021. jún. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!