Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit gondoltok, Ti mit tennétek...

Mit gondoltok, Ti mit tennétek a testvéretekkel?

Figyelt kérdés

A férjem és én saját házban élünk, amit a férjem kapott még a nagyszülőktől, most építtettük át és újítottunk fel teljesen. A férjem ezen kívül kapott két víkendházat, egyet eladtunk és abból fedeztük az esküvőt és a nászutat (egyetlen unoka volt, imádták a nagyszülei). Majd még örökölni fog a szüleitől még egy kisebb lakást is majd egyszer valamikor.

A tesómék albérletben laknak a férjével, saját lakásra gyűjtögetnek.

A mi szüleink már nem élnek, nem örököltünk semmit sem. A mamánktól viszont fogunk örökölni egy lakást, amit a deviza hitelválság miatt átvett az eszközkezelő de most nemsokára vissza vásárolhatja. Vagy egy összegben 8 m Huf-ért ( ennél a lakás ugye jóval többet ér 25-30 m körül) és akkor egyből az övé vagy így részletre, de akkor majd csak évek múlva lesz az övé. A közeli családtagok is megvetik, ha a mama beleegyezik.

A tesóm azt szeretné, ha ők kifizetnék egybe, és utána vennének két kisebb lakást (a mamáé elég nagy már neki, 3 szoba), egyet maguknak egyet a mamának.

Azt mondja így meg tudnák oldani, hogy legyen saját lakásuk, mert a férje sem örököl semmit a szüleitől, és hiába keresnek viszonylag jól, az albérlet mellett még nagyon sokáig tartana mire kellő önerőt összegyűjtenek vagy óriási hitelbe vernék magukat. De 30 évesek, szeretnének családot már, de nem albiba.

A férjem azt mondja nem vehetik így el tőlem az örökségem, csak azért mert ő hozott a házasságunkba tőkét. Pár év múlva milyen jól jön nekünk majd az a pénz, ők meg oldják meg az életüket ahogy akarják.

Én nem tudom mit tegyek, szeretem a tesómat egyébként jó a kapcsolatunk, akarok is neki segíteni, de a férjemnek is igaza van, nem dobhatunk ki ennyi pénzt az ablakon.

A mama segíteni akar mindenkinek, úgyhogy ezt ránk bízza, más örököse nincsen.

Szóval Ti mit tennétek a helyemben?



2021. dec. 5. 19:48
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.

Az nem lenne rossz ötlet, hogy kifizessük a tartozás felét, csak most nincs rá pénzünk. Elég nagy hitelt vettünk fel az átépítésre, nem tudunk most ebbe is belefizetni.

A tesómék mondták, hogy ha vennének két lakást akkor a kisebb lakásból arányosan kapnánk majd ( pl: kifizetik most a 8 m-t, aztán eladják a lakást 30 m-ért. Vesznek egyet a mamának 20 m-ért, a másik 10 m lenne nekik önerő a sajáthoz. Akkor majd a mamáénak olyan 70-80%-a lenne a miénk, a többi az övék. Így ugye a 30m-ból kb 15 m lenne a miénk.) Ez szerintem jó ötlet, de a férjemnek nem tetszik, mert hogy az egy kisebb lakás lenne, a nagy lakást meg majd biztos többért is el lehetne adni és így pénztől esünk el. Meg sok a macera ezzel, és ki forgathatnak a pénzből. Úgyhogy ha bele is mennénk valami nagyon kő ügyvéd kéne, ami meg sok pénz.

Annyira tanácstalan vagyok, ez sok pénz, nyilván nem akarom, hogy a gyerekeinknek kevesebb jusson emiatt.

Meg a mamám is mindig jobban szerette a tesóm, mert sokat sütnek főznek együtt. Velem meg a férjemmel meg sokszor olyan undok volt, nem is szeretjük látogatni.

De nem akarom én sem, hogy nekem semmi se jusson, legalább ennyi jár nekem is.

2021. dec. 5. 20:26
 12/51 anonim ***** válasza:
5%

Igaza van valahol a férjednek és neked is.

Az én javaslatom az lenne, hogy játszátok le a testvéreddel felesben.

Visszavásároljátok a lakást 4-4 millióval beszállva.

Eladjátok 30-ért, elfelezitek a pénzt, így neked lesz 15-4=11 hasznod, a tesódnak ott lesz 15-4 (+4, mert nem kellett az egész 8-at neki fizetni) haszna. Ez így már több mint elég kezdőtőke a saját ház projecthez. Ha emellett még a nagyit ki akarjátok költöztetni a nagy lakásból egy kicsibe, akkor ott is lesz plusz pénz, amiből lehet finanszírozni a nagyi életét, vagy eloszthatja köztetek is ajándékként. Mindenki jól jár, és ami fontosabb, igazságos is.

2021. dec. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó ezt nem értem.

A mamának csak ez az egy lakása van, ha kifizetjük a tartozást és eladjuk a lakást, a pénzt meg szétosztjuk, hova költözik a mama? Ez így nem működőképes.

2021. dec. 5. 20:47
 14/51 anonim ***** válasza:
13%

vagy így részletre, de akkor majd csak évek múlva lesz az övé


Akkor is azonnal visszakerül hozzá a tulajdonjog.

2021. dec. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
90%

Ingatlant azért eladni, hogy esküvő meg nászút legyen belőle???

Magyarul csak annyitok van, amit a nagyszülők ingatlanban adtak.

2021. dec. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj hogy ezt mondom, de a férjed tipikus ezüstkanalas, pöffeszkedő, pénzleső, elkényeztetett kis takonynak tűnik


Az hát. Annyi saját pénzük se volt, hogy abból házasodjanak, de kellett a rongyrázás, elszórtak a semmire egy ingatlant.

2021. dec. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem pedig az az ötlet, ami neked is tetszik, az tök igazságos, és akkor valóban örökségről is beszélünk, csak a férjed valamiért verdesi a sggét a földhöz, mert nem akar normálisan hozzáállni. Pedig ez ügyvéddel lepapírozva működőképes. Amúgy meg még nincs örökség, szóval ha a mama úgy akarná, egyikőtök sem kapna semmit sem. A férjed szarrágó viselkedése miatt még a végén az lesz, hogy azé, aki ki tudja fizetni, aztán ha ti nem, akkor nektek lófsz sem. Én tuti leültetném a mama helyében a férjedet, hogy nem ő dirigál, és főleg nem olyanon, ami nem az övé, és nem is lesz. Főleg nem az unokám kárára. Amíg él, addig járni sem jár semmi a szátokon kívül. Utána is csak a fele, amiből ki se akarna túrni. Csak akarnak ők is egy házat meg családot már. Ez meg itt gáncsoskodik. Te meg asszisztálsz. Azért nemár.
2021. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
91%

1. Nektek jelenleg semmi beleszólásotok nincs a dologba. A mama él és virul, ő dönt. Ha akarja, akkor az egészet tesódra íratja.


2. Nektek már több saját ingatlanotok van és várhatóan még örököltök. Tesódéknak meg ez az egy lehetősége saját lakáshoz jutni. Komolyan ilyennek kelk lenni? Főleg, hogy alapvetően korrektül intéznék...

2021. dec. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
96%
Szóval ők kifizetnek 8 milliót és kapnak majd 10 milliót önerőre. Ti nem fizettek semmit, de a mama lakásának 70-80 százalékára tartanátok igényt. Hát ez valahogy nem stimmel.
2021. dec. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
15%

Azért azt sem szabad elfelejtenj, hogy a kérdezőnek a fentiek alapján nincs semmilyen tulajdona. Minden ingatlan a férjéé.


Ha válnak, neki nem lesz lakása.


Másrészt mondjuk az is igaz, hogy itt egyelőre nincs semmiféle örökség.

2021. dec. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!