Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit gondoltok, Ti mit tennétek...

Mit gondoltok, Ti mit tennétek a testvéretekkel?

Figyelt kérdés

A férjem és én saját házban élünk, amit a férjem kapott még a nagyszülőktől, most építtettük át és újítottunk fel teljesen. A férjem ezen kívül kapott két víkendházat, egyet eladtunk és abból fedeztük az esküvőt és a nászutat (egyetlen unoka volt, imádták a nagyszülei). Majd még örökölni fog a szüleitől még egy kisebb lakást is majd egyszer valamikor.

A tesómék albérletben laknak a férjével, saját lakásra gyűjtögetnek.

A mi szüleink már nem élnek, nem örököltünk semmit sem. A mamánktól viszont fogunk örökölni egy lakást, amit a deviza hitelválság miatt átvett az eszközkezelő de most nemsokára vissza vásárolhatja. Vagy egy összegben 8 m Huf-ért ( ennél a lakás ugye jóval többet ér 25-30 m körül) és akkor egyből az övé vagy így részletre, de akkor majd csak évek múlva lesz az övé. A közeli családtagok is megvetik, ha a mama beleegyezik.

A tesóm azt szeretné, ha ők kifizetnék egybe, és utána vennének két kisebb lakást (a mamáé elég nagy már neki, 3 szoba), egyet maguknak egyet a mamának.

Azt mondja így meg tudnák oldani, hogy legyen saját lakásuk, mert a férje sem örököl semmit a szüleitől, és hiába keresnek viszonylag jól, az albérlet mellett még nagyon sokáig tartana mire kellő önerőt összegyűjtenek vagy óriási hitelbe vernék magukat. De 30 évesek, szeretnének családot már, de nem albiba.

A férjem azt mondja nem vehetik így el tőlem az örökségem, csak azért mert ő hozott a házasságunkba tőkét. Pár év múlva milyen jól jön nekünk majd az a pénz, ők meg oldják meg az életüket ahogy akarják.

Én nem tudom mit tegyek, szeretem a tesómat egyébként jó a kapcsolatunk, akarok is neki segíteni, de a férjemnek is igaza van, nem dobhatunk ki ennyi pénzt az ablakon.

A mama segíteni akar mindenkinek, úgyhogy ezt ránk bízza, más örököse nincsen.

Szóval Ti mit tennétek a helyemben?



2021. dec. 5. 19:48
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%
"Azt mondta a férjem a tesóméknak semmi köze ahhoz, hogy ő mit kapott meg örököl, az nem ide tartozik" - ahogy a férjednek sincs köze ahhoz, hogy a tesód mit örököl. Mégis ő pattog, meg rendezkedik, ami még undorítóbb úgy, hogy 1. a nagymama még él, tehát nincs is örökség, 2. szaros 4 milliót nem sikerült megtakarítania több örökölt ingatlan ellenére sem.
2021. dec. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%
Önerőből ti sem biztos, hogy itt tartanátok. Ezt a lehetőséget elvenni más elől, aki ráadásul a testvéred, elég nagy szemétség. Oldják meg, ahogy tudják. Micsoda úriember, hogy afelett rendelkezünk ilyen undorító stílusban, ami nem is az övé, de még csak nem is a tiétek. Az öregasszony is csak vissza veheti. Én szégyellném magam a helyedben a férjem miatt. Az meg, hogy szerencsétlen már családot akarna, de csak azért is alá akar tenni, nem is értem. Utálja tesódat? Vagy te utálod, hogy hagyod ilyen csúnyán beleszólni? Hogy lehet valaki úgy is ennyire önző, hogy te sem lennél kimismásolva belőle? Nektek bezzeg lehet örökségre esküvő, nászút, családosdi. Mamád nem haragszik ezért?
2021. dec. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%
A férjed ritka unszimpatkius alak. Nincs igaza, ráadásul annak ellenére, hogy több ingatlant örökölt, még csóró is, nem tud bánni a pénzzel. Aztán így pattog a tesódnak. Gáz.
2021. dec. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy tök egyszerű, adjátok el a könnyen jött másik víkend házat, aztán lesz miből beszállni.
2021. dec. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
100%

Ha a testvéredék kifizetik a 8 milliót, akkor Neked semmi sem jár, hiszen az ő tulajdonává válik, a mama nevén már nem lesz semmi, nincs mit örökölnöd.

A 44-es válaszoló (17:50) javaslata járható, de pocsék szemtelenség lenne így elbánni a testvéreddel.

Egyébként: szomorú szívvel közlöm, hogy a férjeddel alighanem erősen megromlik a kapcsolat, mert pénzéhes, nekemista ember. (Ember?)

2021. dec. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
81%

"36, de el lehet adni, csak ha kedvezménnyel vásárolta vissza, akkor a kedvezményt ki kell fizetni."


Akkor gyakorlatilag nem tudják eladni, mert nincs értelme.

2021. dec. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
29%
Valaki már írt is ehhez hasonlót, de számomra is felháborító az olyan hozzáállás, hogy valakinek szó szerint a segge alá tolnak egy lakást, és utána ugyan ő a tulajdonos, de úgy nyilatkozik, hogy övé a lakás, saját lakása van. Ilyenkor hogy nincs az emberekben hála, és igazságérzet, hogy lehet lelkiismeret furdalás nélkül kijelenteni ezt, hogy az az övé, mikor 1 Ft-ja sincs benne??? Jó lenne, ha az emberek becsületesek és empatikusak lennének. Mindkét tesómnak a segge alá toltak egy lakást (idősebbek tőlem), és most jöttem én, s mivel rám már nincs elég pénz, ezért az egyik tesómban van annyi becsület, hogy kiegészíti a szüleim erre félre tett pénzét, hogyha már ő 1 ft-ot se adott abba lakásba, ahol most lakhat, akkor ne éljek itthon még 50 év múlva is, mert a szüleim nem voltak képesek igazságosan elintézni ezt az amúgy komoly dolgot. Gyerekeket könnyű csinálni, pár perc élvezet, dehogy kb egyenlően biztosítsuk felnőtt korukra a vagyont, ha már van, azt képtelenek sokan...
2021. dec. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ezért a hisztiért én azért elgondolkodnék, hogy adok-e egyáltalán. Neked mennyi pénzed lesz benne? Ugye, tesódnak visszaadod majd szépen?
2021. dec. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
45%
Mivel neki adták a szüleim a saját családi házukat, így úgy van, hogy nem.
2021. dec. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom miért kell hisztinek nevezni azt a helyzetet, ha egy családban kettő testvérnek biztosítanak ingatlant és a harmadikra esetleg nem jut elég keret, akiben van egy kis igazságérzet, nem hisztinek nevezi.
2021. dec. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!