Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit gondoltok, Ti mit tennétek...

Mit gondoltok, Ti mit tennétek a testvéretekkel?

Figyelt kérdés

A férjem és én saját házban élünk, amit a férjem kapott még a nagyszülőktől, most építtettük át és újítottunk fel teljesen. A férjem ezen kívül kapott két víkendházat, egyet eladtunk és abból fedeztük az esküvőt és a nászutat (egyetlen unoka volt, imádták a nagyszülei). Majd még örökölni fog a szüleitől még egy kisebb lakást is majd egyszer valamikor.

A tesómék albérletben laknak a férjével, saját lakásra gyűjtögetnek.

A mi szüleink már nem élnek, nem örököltünk semmit sem. A mamánktól viszont fogunk örökölni egy lakást, amit a deviza hitelválság miatt átvett az eszközkezelő de most nemsokára vissza vásárolhatja. Vagy egy összegben 8 m Huf-ért ( ennél a lakás ugye jóval többet ér 25-30 m körül) és akkor egyből az övé vagy így részletre, de akkor majd csak évek múlva lesz az övé. A közeli családtagok is megvetik, ha a mama beleegyezik.

A tesóm azt szeretné, ha ők kifizetnék egybe, és utána vennének két kisebb lakást (a mamáé elég nagy már neki, 3 szoba), egyet maguknak egyet a mamának.

Azt mondja így meg tudnák oldani, hogy legyen saját lakásuk, mert a férje sem örököl semmit a szüleitől, és hiába keresnek viszonylag jól, az albérlet mellett még nagyon sokáig tartana mire kellő önerőt összegyűjtenek vagy óriási hitelbe vernék magukat. De 30 évesek, szeretnének családot már, de nem albiba.

A férjem azt mondja nem vehetik így el tőlem az örökségem, csak azért mert ő hozott a házasságunkba tőkét. Pár év múlva milyen jól jön nekünk majd az a pénz, ők meg oldják meg az életüket ahogy akarják.

Én nem tudom mit tegyek, szeretem a tesómat egyébként jó a kapcsolatunk, akarok is neki segíteni, de a férjemnek is igaza van, nem dobhatunk ki ennyi pénzt az ablakon.

A mama segíteni akar mindenkinek, úgyhogy ezt ránk bízza, más örököse nincsen.

Szóval Ti mit tennétek a helyemben?



2021. dec. 5. 19:48
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem,tesódék próbálnák meg megmenteni a mama ingatlanát,hogy ne vegyék el a feje felől,amibe ti nem tudtok besegíteni,mert arra nincs pénzetek. De azért mikor már minden rendeződik majd,akkor igényt tartanátok ugyanúgy mindenre,pedig a mama undok,és látogatni sem akarjátok. No komment...
2021. dec. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
96%
Hitelből felújítani, de lagzi meg nászút az kellett. Két hülye.
2021. dec. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, érdekes nézőpontokat látok.

A férjem attól, hogy nem dolgozott meg az ingatlanokért, még értékeli őket. A ház egyébként kettőnk nevén van már, a hitelt is férj-feleségként vettük fel - valaki ezt is kérdezte. Nem pöffeszkedő és pénzleső a férjem, csak ha elajándékozna mindent, nekünk sokkal kevesebb jutna és ezt nem akarja. Csak így lehet egyről a kettőre jutni, nem akarunk egész életünkbe hitelt fizetni.

Az egyik víkendház eladásából azért maradt is valamennyi, az is ment bele a felújításba, de hát egy ekkora munka nagyon drága.

Azt mondta a férjem a tesóméknak semmi köze ahhoz, hogy ő mit kapott meg örököl, az nem ide tartozik. Az én örökségem ne vegyék el.

2021. dec. 5. 21:32
 24/51 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmit nem akartok beleadni a visszavásárlásba, akkor mire fel tartjátok a markotokat? Ha rajtatok múlna, a lakás maradna az eszközkezelőnél és nem lenne semmilyen örökség.
2021. dec. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
86%
Ne pirospacsizzátok, a 14-nek igaza van. Ha megállapodik az eszközkezelővel a visszavásárlásról, ha részletben fizet, akkor is övé lesz a tulajdonjog.
2021. dec. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:

Sajnálom, most látom, hogy a részletfizetési rész nem egyértelmű.

Az egyösszegű kifizetést a tesómék vállalnák most, így juthatnának végső soron saját lakáshoz.

A részletfizetést a mamám vállalná (az havonta nem nagy összeg) és akkor majd a mamáé lesz a lakás a végén. Ha pedig elmegy, akkor 1/2-1/2-et örökölünk a tesómmal, ahogy annak lennie kell.

2021. dec. 5. 21:38
 27/51 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy egy lakás van csak, én értettem félre. Akkor viszont ne osztozkodjatok a mama feje felett a lakásáról amíg él...


#12

2021. dec. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%

és akkor majd a mamáé lesz a lakás a végén


Nem! Nem a végén, a szerződés megkötésekor visszakerül a mama a tulajdoni lapra, mint tulajdonos (vagy akit megjelől)

2021. dec. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
98%

"Azt mondta a férjem a tesóméknak semmi köze ahhoz, hogy ő mit kapott meg örököl, az nem ide tartozik. Az én örökségem ne vegyék el."


EZ rendben van, csak a férjed elfeledkezik arról a 8 millióról, amit a tesód akar kifizetni, hogy egyáltalán megmentség valahogy azt az ingatlant, mert különben semmit nem fog senkisem örökölni. Ennyivel minimum több jár neki.

2021. dec. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondta a férjem a tesóméknak semmi köze ahhoz, hogy ő mit kapott meg örököl"

A férjednek meg ahhoz nincs semmi köze, hogy a tesód mit örököl.

A mama még él, de ez a féreg már most feni a fogát a házra, elképesztő.

Te meg nagyívben szarsz a mamádra, a tesód az aki látogatja és foglalkozik vele, de te is a haszont lesed már előre.

Gusztustalan emberek vagytok, remélem koppantok egy nagyot. A tesódék kifizetik a nyolcmilliót, így az övék lesz a ház törvényesen, nektek meg semmi közötök az egészhez.

2021. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!