Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem fizet a nővérem , mit tegyek?

Nem fizet a nővérem , mit tegyek?

Figyelt kérdés
A nővérem 11 éves lánya összetörte a vadonatúj iPad pro-mat, miután megsértődött hogy anyukája nem vesz neki ilyet. Bosszúból térddel beleugrott az iPadba , ketté tört, kuka az egész nem vettem rá garanciát mert vigyázok mindenre. A nővérem csak annyit mondott hogy kérjen bocsánatot. Nem ajánlotta fel hogy rendezi a károkat. Amikor már mentek el gondoltam megkérdezem kifizeti-e mégis csak majdnem fél milliós kárt okozott a lánya. Erre ő nagyon megsértődött, hogy hogy merek ilyet kérni és milyen pofátlan vagyok, ha van ennyi pénzem ilyen hülyeségre akkor tudok venni egy másikat is. Erre én régóta spóroltam és szükségem van hozzá a munkámhoz is.Csak szerintem kéne kifizetnie? Én is ha összetörnék náluk valamit alap hogy kifizetném.

2022. jan. 17. 23:58
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/177 anonim ***** válasza:
96%

#78 “ #77 Te megint a #65-ös kamuzó vagy?”


Már miért lennék? Csak kérdeztem. Egyébként eddig a pontig a kérdező álláspontja mellett álltam ki.


De nálad is lehetnek gondok, ha mindjárt a vélt “ellenséget” látod az emberben, ha vissza merészel kérdezni.

Más témákban is jellemző rád a bináris gondolkodás?

2022. jan. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/177 anonim ***** válasza:
95%
#83 Mit kérdeztél? 1 darab kérdés nincs abban, amit írtál. Utáltal arra, hogy kamu, amit a kérdező ír és az ilyen emberekből van elegem, ezért az indulatosság. Ellenséget látok az emberben? Az jött le a kommentemből, hogy el akarlak pusztítani, vagy mi? :D Kicsit túltoltad ezt.
2022. jan. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/177 anonim ***** válasza:
25%

Kamu vagy nem kamu, ez attól még nem teljesen életszerűtlen szituáció.

Persze nem viselkednék úgy, mint a nővér, de vannak ilyen emberek.

Sok múlik az anyagi viszonyokon is, de valami kompenzációt mindenkép illik felajánlani.

Én jó ha 40-et félre tudok rakni egy hónapban.. felajánlanám, hogy fizetem a felét.. és remélném, hogy ez elfogatható.

Ha kétszer ennyit keresnék az nyilván más tészta lenne.

2022. jan. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/177 anonim ***** válasza:
94%
És mit mondtak a rendőrök, kérdező? Felvették a jegyzőkönyvet? És? Mi lesz tovább?
2022. jan. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/177 anonim ***** válasza:
20%

84, rendben, akkor nem kérdeztem, bár az elején annak indult. Csak tettem egy megállapítást. És?

Sehol nem írtam, hogy kamu. Ezt már te tetted hozzá, gondolom azért mert magad is érzed, hogy így már gyanús a dolog, csak mivel eddig a másik válaszolóval szemben kardoskodtál, már zsenánt beismerni.


Fel sem merült volna bennem semmi gyanú, ha azt mondja “jó fel fogom jelenteni, ma utánakérdeztem mi a menete.”


Bár belegondolok, nálam is teljesen életszerű, hogy éjjel megkérdezem a gyakori népét, pl. mit csináljak a szomszéd állandóan ugató kutyájával, reggel felkelek, megnézem a gyakorit, látom, hogy sokan írják beszéljek vele, sokan durvább módszereket is írnak, és hirtelen megvilágosodok, “á, 25-öske írta(csak példa) hogy jelentsem fel. Hogy ez nem jutott eddig eszembe. Fel is hívom a körzeti megbízottat.”


Szerencsére fel is veszi, mert pont fogadóórája, és ő is örül, mert pont nincs jobb dolga. 11-re lemegyek, segít megírni a feljelentést, még kávéra is meghív, mert végre történik valami. De aztán gyorsan lezárjuk, mert neki ebédszünet jön, de hát ez is kapóra jött mert hamar túl vagyunk rajta. Nincs más dolgom, mint ebéd után beszkennelni a feljelentést és átküldeni a kedves tesónak.

2022. jan. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/177 anonim ***** válasza:
12%
Bocs, kicsit most összemostam a két sztorit. :)
2022. jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/177 anonim ***** válasza:
30%

"Jelzem, az esti történet, semmi több. Ha " jól csinálta " akkor holnap délelőtt elsz itt vagy 50 komment."



Kicsit sikerült túlteljesíteni, már délig 50 fölött volt jócskán, a célját elérte.

2022. jan. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/177 anonim ***** válasza:
97%

#87 Egyáltalán nem érzem úgy, hogy gyanús a dolog. 'Ezt te teszed hozzá.' :) Nem írtad le szó szerint, hogy kamu, de elég egyértelműen ezt akarod mondani az az alábbi kommenteddel.


"Aham. Szóval tegnap 23:48-kor még a gyakori néptől kértél segítséget, hosszan megfontoltad, és utánanéztél, hogy mi a menete a feljelentésnek, és 14:42 perccel a kérdés kiírása után meg is van a feljelentés. :)"


Ráadásul a #87-es kommentedben ugyanezt folytatod is, szóval nem igazán értem ezt a nagy tagadást részedről, mikor nyilvánvaló, hogy mit csinálsz.

2022. jan. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/177 anonim ***** válasza:
24%
89, nyugodj bele, mese.
2022. jan. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/177 anonim ***** válasza:
90%
#90 Nyugodj bele, a valóság nem fog igazodni a véleményedhez. :) Attól, hogy te így gondolod, még nem lesz igazad.
2022. jan. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!